• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#1
Witam wszystkich użytkowników forum. Modelarstwem kolejowym interesuję się od około 8 lat jak dotąd wyłącznie teoretycznie. Bark czasu i możliwości technicznych powodował brak przełożenia zainteresowań na konkretne dokonania. Śledziłem z boku fora o makietach, dioramach i modelach samochodów i taboru kolejowego, podglądając techniki modelarskie i wyczyny innych.

Dopiero za sprawą Seweryna z SAW Model, którego serdecznie pozdrawiam, i jego rewelacyjnych modeli powstała inspiracja do budowy pierwszej dioramy. Założeniem była próba zrobienia małej scenki z wykorzystaniem podstawowych technik. Moja ulubiona epoka to lata 80 co stanowi doskonałe tło dla modeli SAW.

Powstaje zatem plac z kawałkiem płotu i drewnianą szopą to tego dojdzie zagajnik z latryną i parę szczegółów.

Pierwsza prezentacja to jelcz 317 ciągnik siodłowy.
Jelcz 317 dd.jpg




Jelcz 317d.jpg
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Witaj.
Jeżeli jest to Twoja pierwsza diorama to jestem pod dużym wrażeniem!
Sam powoli kupuje różne drobiazki do stworzenia małej makiety,na której będe prezentował swoje modele!
Szczerze gratuluje twórczości i czekam na kolejne prezentacje.
 
M

Maverick

Gość
#3
Witam na forum samochodowym i od razu muszę pochwalić za wejście bo co jak co ale Jelcze są tu chyba uwielbiane przez wszystkich.;)
Model rewelka do tego z Transbudu, no a tło równie efektowne. Pytanie mam natomiast czy masz do niego jakąś naczepę?
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#7
Mało ale treściwie tak jak lubię.
Jelcze są naprawdę rewelacyjne, tło bardzo realne, czekam na dalsze zdjęcia.
Jeżeli mogę coś zasugerować to bardziej pobrudziłbym płyty i betonowy płot, ale to dlatego że ja lubię brudzić.:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#8
Witamy na forum. Jelcze oczywiście są piękne, a te w wykonaniu Seweryna lubię najbardziej. Diorama prawie jak w naturze. Gratuluję.
Małe pytanko: z czego, lub czyjej produkcji są płyty i płot betonowy?
I mała prośba. Daj zbliżenie tej kłódki, bo z daleka wygląda rewelacyjnie.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#10
Jeżeli mogę coś zasugerować to bardziej pobrudziłbym płyty i betonowy płot, ale to dlatego że ja lubię brudzić.:)
Są dość brudne chociaż z tej perspektywy słabo jest to widoczne, pojawią się jeszcze tłuste plamy oleju - prezentowane pojazdy szczególnie lały olejami ;)

Małe pytanko: z czego, lub czyjej produkcji są płyty i płot betonowy?
Modele kartonowe GPM z płyt jestem bardzo zadowolony, natomiast płot ze zbyt cienkiego papieru - deformuje się przy malowaniu i trudny w montażu - byłby super gdyby był na grubszej tekturze nawet kosztem nietrzymania skali.

Zbliżenie na zamek :) z kłódką nie było łatwo ale wyszła w końcu ;)

drzwi.jpg
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#15
Diorama zmierza we właściwym kierunku i podoba mi się. Jelcze to już osobny temat - widać, że kolejny rok upłynie pod znakiem "jelonka" a kolega Seweryn na brak pracy nie będzie narzekał - bo już chyba większość posiada choćby jeden egzemplarz.Kłódeczka jest SUPER.
 
M

Maverick

Gość
#16
Jelcz to już kultowy model w każdej kolekcji;) a prace na dioramką i jej postępy w jej tworzeniu możesz pokazywać w temacie Dioramy i makiety,:)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#17
a prace na dioramką i jej postępy w jej tworzeniu możesz pokazywać w temacie Dioramy i makiety,:)
Prezentowana diorama jest na ukończeniu - brakuje tylko szczegółów. Jak będę dłubał coś nowego to udostępnię w dziele dioram postępy prac:)
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Co do Jelcza to już nie warto nic pisać :) Dioramka jej wykonana na najwyższym poziomie. Doskonale pomniejszyłeś realny świat. Gratuluję umiejętności. Zdjęcia doprawdy wyglądają jak znalezione w starym albumie dziadka.