• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Cieszę się, że barak pobudził wyobraźnię :)

Coraz tłoczniej w baraku. Spokojne ustronie znaleźli w nim także kierowcy PKS-u dostarczający budulec na plac budowy.
kb5.JPG


Ktoś jednak doniósł o nagannych praktykach robotników i kierowców ;) Charakterystyczny odgłos dwusuwowego silnika Syreny 101 zapowiedział kontrolę inspekcji GS-u. Wobec wszystkich winnych zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje :D

kb4.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Syrenka bardzo fajnie się wkomponowała w ten klimat, ale i tak barak nadal najlepszy.
Bardzo fajnie się ogląda Twoje prezentacje, a komentarze dodają smaczku tamtych lat... (y)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Budownictwo kolegi powala , bardzo mi się podobają i sklep i barak . Może kolega kiedyś zdradzi technikę takiej budowy i potem waloryzacji ???
 

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
Jak zwykle pokaz na bardzo wysokim poziomie, pokuszę się o stwierdzenie, że wzorcowo. Dodam jeszcze, że postać operatora Białoruśki z bąbelkami zagrał Marian Łącz w filmie "Ślepy bokser".
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Kolejny raz jest klimacik.Syrenka pasuje tam idealnie, jeszcze jakiegos gościa w teczką byś tam umieścił.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Budownictwo kolegi powala , bardzo mi się podobają i sklep i barak . Może kolega kiedyś zdradzi technikę takiej budowy i potem waloryzacji ???
Przy wykonywaniu budynków żadnej nowej techniki nie wynalazłem :) bazowałem w miarę ściśle na artykułach Pana Lewińskiego http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Budujemy+najprostsze+obiekty+kolejowe ten konkretny dotyczy właśnie latryny i budynku tynkowanego z tektury (mój sklep). Patynowanie robię głównie farbami plakatowymi i pigmentami vallejo. Nakładam kilka warstw rozcieńczoną z wodą plakatówką, pigmentem w kolorze czarnym i imitującym kurz. Rozcieram też samym palcem. Trudno to dokładnie opisać bo sporo w tym też moich eksperymentów. Zachęcam do prób i wymiany doświadczeń. Bardzo ważne jest też obserwowanie i próba odwzorowania autentycznych śladów eksploatacji konkretnego budynku.

Z kolei barak, wykonany jest metodą podobną do zaprezentowanej wyżej latryny. Na szkielet z listewek, doklejam imitujące deski wycięte z cienkiego forniru. Drzwi z kawałka papieru laminowanego jednostronnie (np. ostatnia kartka z bloku technicznego). Okno było wycinane laserowo. Do wszelkich drobnych szczegółów polecam plastrukty w różnych kształtach http://www.exito.sklep.pl/pl/c/MATERIALY-MODELARSKIE/356 można zrobić z tego praktycznie każdy element, łącząc z drutem o jak najmniejszej średnicy.

Malowanie baraku wykonałem w oparciu o technikę zaprezentowaną przez Stroja http://forum.modelarstwo.info/threads/co-można-wycisnąć-z-kartonowych-dodatków.15658/ tylko ja odwrotnie, zapuściłem drewno rozcieńczoną w rozpuszczalniku nitro bejcą, nałożyłem fluid, a finalny kolor zrobiłem akrylem pactra (zółtym z odrobiną brązowego). Zdarłem farbę twardym pędzlem.

Polecam próby i ewentualne bardziej konkretne pytania. Postaram się pomóc. Może kiedyś uda się przedstawić technikę kolejnymi etapami wraz z dokumentacją zdjęciową, ale póki co brak czasu :(

Jak zwykle pokaz na bardzo wysokim poziomie, pokuszę się o stwierdzenie, że wzorcowo. Dodam jeszcze, że postać operatora Białoruśki z bąbelkami zagrał Marian Łącz w filmie "Ślepy bokser".
Muszę zatem nadrobić zaległości ;)

Kolejny raz jest klimacik.Syrenka pasuje tam idealnie, jeszcze jakiegos gościa w teczką byś tam umieścił.
Czekam na wszelkich Władków, Józków i Mietków już od lutego. Preiser podobno nie ma na składnicy niemalowanych figur póki co :(
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Najnowszy nabytek oddziału PKS Katowice, ciągnik siodłowy wprost z Jelczańskich Zakładów Samochodowych, wyposażony w naczepę do przewozu kontenerów. W kontenerach importowane podzespoły elektroniczne dla Krajowego Zjednoczenia Zakładów Unitra. Kierowca objazdem trafił pod wszystkim znany sklep :)

jk.JPG
 

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Fajny ten Jelczyk, tylko trochę denerwuje mnie ostatnio łączenie ciągnika z PKS z naczepą z kontenerem. Jakoś pamiętam je zawsze z naczepami z plandeką -przeważnie Zremb.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Zakończyły się naganne praktyki biesiadowania w robotniczym baraku :) kierowcy i robotnicy powrócili na plac budowy do swoich maszyn i samochodów. Praca wre, że aż miło oglądać.

Kolejny transport materiałów budowlanych, dostarczył tym razem kierowca PKS desantem zza Buga, ciągnikiem MAZ z jednoosiową skrzynią :)

mz4.JPG


Ostatnie ustalenia co do prac ziemnych z inżynierem budowy :)

mz3.JPG


mz.JPG