• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#42
Lata 80 na polskiej wsi. Kolejny temat na moją dioramę. W założeniu powstaje fragment gospodarstwa rolnego ze stodołą oraz sklep GS-u. Jak to u mnie, prace wloką się niemiłosiernie, dlatego na początek mała zajawka. Gotowy model stodoły, droga i trochę zieleni.

MO w akcji :)

DSC08195.JPG



Transport drewna do GS-u

DSC08199.JPG


DSC08200.JPG


I PKS z kursem do pobliskiego POM-u

DSC08207.JPG
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#47
Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że modele bardziej wiejsko rolnicze też się pojawią :) Kwestia bimbru w stodole to ciekawa inspiracja i jak najbardziej z epoki. Wrócę do tego przy okazji wykańczania dioramy szczegółami :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#49
Zajawka ciekawa. Zapowiada się ciekawa dioramka. Stodoła wygląda jak w naturze. Dobry pomysł i wykonanie.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#53
Opowieści o GS-ie i bimbrownikach ciąg dalszy ;)

MO znalazła źródło zaopatrzenia u pobliskiego rolnika. Trwają prace nad zatrzymaniem osób i zabezpieczeniem przedmiotów przestępstwa (aparatura do produkcji) zlokalizowanych prawdopodobnie w stodole.

DSC08219.JPG


Tymczasem wiejska baza GS-u pracuje na pełnych obrotach. Jelcz 315 z PKS-u wraca pustym kursem.

DSC08226.JPG


DSC08231.JPG
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#56
Piękne Jelonki :) Troszkę miałem okazje jeszcze pojeździć ciężarówkami z czasów PRL właśnie Jelczem 315 ,Tatra 815,czy Kamaz,tylko żadnym Starem nie miałem okazji,teraz to nowoczesność i elektronika.Poniżej wkleję wam fotki naszego pięknego Jelonka z orginalnym przebiegiem 34 tyś km bez grama najmniejszej korozji,czy kurzu.

Nie wklejamy zdjęć do tematu innego użytkownika.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#57
Eh, ale Cię spacyfikowali Daniel z Twoim muzealnym jelczem ;) Wrzuć fotki do skali 1:1 bo jest co oglądać. Przy okazji, co to za impreza, na której prezentowaliście jelcza? Widzę, że jakieś inne pojazdy w tle były.

Pzdr
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#58
Heniu to Jelcz KMP z Krakowa,ale ma jednego kierowce od nowości pana Jerzego i nie dopuszcza za kierownice nikogo.To żadna impreza chłopaki przyjechali do miejscowości Niedzica nad Zbiornik Czorsztyński po pomosty i motorówki Policyjne patrolujące zbiornik w okresie wakacyjnym,a ja tam akurat byłem w celach Wędkarskich i tak mi się nawiną na obiektyw:) Wrzucam fotki 1:1 :) a w tle był Ljaz dźwig w podobnym stanie:)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#59
Pojawiły się na forum edycje limitowane Skody od Seweryna to i ja dorzucam do swojej opowieści.

Ruch na gminnej drodze od samego rana. Skoda 706 z PKS dostarcza kruszywo do punktu sprzedaży GS-u.

DSC08271.JPG



DSC08275.JPG


DSC08284.JPG