1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Smak 80-tych lat...

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Heniek_Star, 13 Sierpnia 2012.

1. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Heniek to jest zdecydowanie jeden z Guru na tym forum w temacie odtwarzania modeli rodem z epoki PRL . Piękna prezentacja .

2. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Jestem pod wrażeniem! Modele rewelacyjne ale te magazyny w tle powaliły mnie na kolana. To też Twoje dzieło?

3. Heniek_Star

Heniek_Star Znany użytkownik BGM

4. adamwyt

adamwyt Znany użytkownik

Przeraszam że nie na temat, ale po prostu muszę!
    Dziekuję za linka z historią budowy tego GS-a w tle. Otworzyłem, zacząłem przeglądać i ... odjechałem. To było jak dobry kryminał tzn. Siedziałem przy Twojej relacji do pierwszej w nocy ale nie było innej opcji, musiałem doczytać do ostatniej kropki. Podziwiam i chylę czoło przed Mistrzem!

• Doceniam Doceniam x 2
  5. lotus102

lotus102 Znany użytkownik

Bardzo fajny Star .

6. kacper1224

kacper1224 Aktywny użytkownik

Jak zawsze, fajnie u ciebie zobaczyć, jak to było w latach 80 kiedy nie było mnie jeszcze na tym świecie. :D

7. marekrw

marekrw Użytkownik

ja po oglądnięciu fotek nie mogę zebrać szczęki z podłogi..... WOW

8. trucker

trucker Znany użytkownik

Rewelacja.

9. Michał Type_r7

Michał Type_r7 Moderator działu Modelarstwo Samochodowe Staff Member

Wspaniała robota.

10. Heniek_Star

Dzisiaj prezentacja pierwszego z serii, która planuję zbudować, stara w barwach bielskiego PTHW Transhandel. Typowy dla czasów PRL furgon rozmaitego przeznaczenia.

DSC_0159.JPG

DSC_0160.JPG

• Super! Super! x 20
  11. JACEKPOMOC

JACEKPOMOC Znany użytkownik

Piękny model panie Heńku(y)Rewelacyjnie odwzorowałeś model łącznie z wietrznikami w zabudowie.Oczywiście prezentacja też świetna jak zawsze(y)

12. trucker

trucker Znany użytkownik

Kolejny rewelacyjny model. Jakiej produkcji są te stary bez waloryzacji i czy można je kupić w jakimś sklepie?

13. dziarka

dziarka Aktywny użytkownik

Model świetny, sceneria prezentacji na podobnym poziomie a ręce same składają się do oklasków(y):rolleyes:

14. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Obłędne, zresztą jak wszystko od Ciebie. Przepiękny ten Star.(y)

15. Heniek_Star

To jest dość zaawansowana konwersja starów Adam Modelbau. Zmienione koła i reflektory. Dodane wycieraczki, lusterka i znaczek polmo. Do tego dodana zabudowa. Niestety słabo są dostępne te dodatki i większość gdzieś tam kiedyś kombinowana i z handlu wymiennego.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  16. jestrabh

Zabudowa pewnie od Seweryna?

17. Heniek_Star

Jakiś czas temu udało mi się zdobyć uszkodzone odlewy do szpachlowania. Nie wiem kto jest autorem. Załatwiał mi to kolega z miasta Łodzi :) Jednakże ten typ zabudowy tak mi się spodobał, że buduję swój własny model matkę. Mam nadzieję, że na przełomie roku go skończę i będzie okazja na jakąś mocno limitowaną serię starów :)

• Super! Super! x 2
  18. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Kapitalnie zrobiłeś tego Stara. Po przejściu przez Twoje ręce adamowy Star zmienił się w rasowy model. Gratuluję. A jak będziesz miał jakiś wolny model z tej "mocno limitowanej serii Starów" to ja jestem chętny na zakup... :)

19. jestrabh

To ja też Wojtku na ten limit chciałbym się załapać.;)

20. Jacek765

Jacek765 Znany użytkownik

Bardzo piękny model. Gratulacje.
    Mam też pewne uwagi natury merytorycznej. Pierwsza to nie wiem czy były stosowane czarne logo PTHW (nie mogę tego wykluczyć) ale zasadniczo kojarzę że były w kolorystyce czerwono granatowej. Znane mi są także naklejki gdzie zamiast skrótu PTHW nad kierownicą był skrót MHWiU.
    Kolejna rzecz to zabudowa furgon w tym przypadku oryginalna dla Stara nie mam pewności czy boczne przesuwne drzwi były po obydwu stronach czy tylko po prawej. Bardziej jest mi znana mniej "urodziwa" zabudowa furgon zastępcza produkowana w Osinach k. Częstochowy i ta zabudowa miała tylko drzwi boczne po prawej stronie skrzydłowe na zawiasach.
    Zastanawia mnie także nazwa Transhandel przy nazwie PTHW i z jakiego okresu pochodzi bo to mi się kojarzy już z czasami przemian ustrojowych kiedy ogólnopolska firma transportowa dla potrzeb zaopatrzenia handlu i usług była dzielona na kawałki a poszczególne filie przechodziły na własny rozrachunek.
    PTHW jest mi dość bliskie bo mój dobry kolega kiedyś pracował w tej firmie jako kierowca a ja jeszcze wtedy uczeń Technikum Kolejowego czasami w okresie wakacji i ferii zabierałem się z Nim w trasę. Taki mój sposób na wakacje przy skromnych funduszach domowych. Jeździliśmy planowym Starem 28 z zabudową furgon (tą z Osin), a czasem w zastępstwie był Robur, Star 29 lub Avia.

Udostępnij