• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Smak 80-tych lat...

adamwyt

Znany użytkownik
Przeraszam że nie na temat, ale po prostu muszę!
Dziekuję za linka z historią budowy tego GS-a w tle. Otworzyłem, zacząłem przeglądać i ... odjechałem. To było jak dobry kryminał tzn. Siedziałem przy Twojej relacji do pierwszej w nocy ale nie było innej opcji, musiałem doczytać do ostatniej kropki. Podziwiam i chylę czoło przed Mistrzem!

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Kolejny rewelacyjny model. Jakiej produkcji są te stary bez waloryzacji i czy można je kupić w jakimś sklepie?
To jest dość zaawansowana konwersja starów Adam Modelbau. Zmienione koła i reflektory. Dodane wycieraczki, lusterka i znaczek polmo. Do tego dodana zabudowa. Niestety słabo są dostępne te dodatki i większość gdzieś tam kiedyś kombinowana i z handlu wymiennego.

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Jakiś czas temu udało mi się zdobyć uszkodzone odlewy do szpachlowania. Nie wiem kto jest autorem. Załatwiał mi to kolega z miasta Łodzi :) Jednakże ten typ zabudowy tak mi się spodobał, że buduję swój własny model matkę. Mam nadzieję, że na przełomie roku go skończę i będzie okazja na jakąś mocno limitowaną serię starów :)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Kapitalnie zrobiłeś tego Stara. Po przejściu przez Twoje ręce adamowy Star zmienił się w rasowy model. Gratuluję. A jak będziesz miał jakiś wolny model z tej "mocno limitowanej serii Starów" to ja jestem chętny na zakup... :)

Jacek765

Znany użytkownik
Bardzo piękny model. Gratulacje.
Mam też pewne uwagi natury merytorycznej. Pierwsza to nie wiem czy były stosowane czarne logo PTHW (nie mogę tego wykluczyć) ale zasadniczo kojarzę że były w kolorystyce czerwono granatowej. Znane mi są także naklejki gdzie zamiast skrótu PTHW nad kierownicą był skrót MHWiU.
Kolejna rzecz to zabudowa furgon w tym przypadku oryginalna dla Stara nie mam pewności czy boczne przesuwne drzwi były po obydwu stronach czy tylko po prawej. Bardziej jest mi znana mniej "urodziwa" zabudowa furgon zastępcza produkowana w Osinach k. Częstochowy i ta zabudowa miała tylko drzwi boczne po prawej stronie skrzydłowe na zawiasach.
Zastanawia mnie także nazwa Transhandel przy nazwie PTHW i z jakiego okresu pochodzi bo to mi się kojarzy już z czasami przemian ustrojowych kiedy ogólnopolska firma transportowa dla potrzeb zaopatrzenia handlu i usług była dzielona na kawałki a poszczególne filie przechodziły na własny rozrachunek.
PTHW jest mi dość bliskie bo mój dobry kolega kiedyś pracował w tej firmie jako kierowca a ja jeszcze wtedy uczeń Technikum Kolejowego czasami w okresie wakacji i ferii zabierałem się z Nim w trasę. Taki mój sposób na wakacje przy skromnych funduszach domowych. Jeździliśmy planowym Starem 28 z zabudową furgon (tą z Osin), a czasem w zastępstwie był Robur, Star 29 lub Avia.