• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#21
Zdjęcia doprawdy wyglądają jak znalezione w starym albumie dziadka.
Heh chciałbym taki album mieć. Dla mnie najtrudniejsze jest odnalezienie ciekawej fotografii z epoki, dzięki której można stylizować model i otoczenie. Niestety mało tego jest albo zalega w prywatnych zbiorach autorów zdjęć.

Serdecznie dzięki za miłe słowa. Z pewnością są motywacją do dalszych działań i zabawy w modelarstwo.

Póki co jeszcze jedna odsłona mojej dioramy

317 Pks.jpg


autosan.jpg
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#23
Jak to mówią...małe - a oko cieszy. Lubię tu zaglądać i kliknąłem ci "lajka". Jeszcze nasuwa mi się jedno pytanko - będziesz rozbudowywał dioramę, czy zostajesz na tym małym kawałku?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#24
Na ostatnich fotkach diorama jak żywa. Piękny powrót do lat PRL-u. Gratuluję wykonania no i fotek oczywiście.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#27
Dziękuję wszystkim za komentarze i lajki. Bardzo się cieszę, że praca się podoba.

Jeszcze nasuwa mi się jedno pytanko - będziesz rozbudowywał dioramę, czy zostajesz na tym małym kawałku?
Ta diorama już raczej zostanie tej wielkości. Będę ją jeszcze wzbogacał. Być może wymyślę kiedyś jakiś system połączenia tego w moduły.
Jednakże na pewno pojawią się jakieś nowe dioramy - zwłaszcza po takim miłym przyjęciu przez grono modelarzy :D Bardzo motywuje do pracy i pomysłów nie brakuje. Brakuje właściwie tylko czasu.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#29
Fotki fajne, ale liczyłem na coś czarno-białego. Slońce "wypaliło" całe brudzenie cemenciary - będzie mi potrzebna powtórka tej sesji - tylko na spokojnie , jak czas będziesz miał i zimnego browara.
pozdr.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#32
Witajcie po krótkiej przerwie:)

Kilka nowości na mojej mini dioramie. Słupy z prundem się pojawiły i nowa zieleń. W rolach głównych pozostają Jelcze od Seweryna :)


Jelcz 316m.jpg


cement.jpg
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#33
Brak czasu jest podstawowym (choć nie jedynym) wrogiem mojego hobby :)

Nowych pomysłów nie brakuje i może uda się w tym roku jeszcze coś fajnego zrealizować. Tymczasem mała dłubanina przy dotychczasowym projekcie.

Wreszcie udało się podłączyć prund i w ciemnościach stała się jasność :)

DSC07868.JPG


Dodatkowo za szopą powstało trochę typowego bajzlu :D


DSC07894.JPG
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#38
Z małym świecidełkiem było trochę zachodu, ale efekt rzeczywiście cieszy. Zwłaszcza, że na żywo wygląda zdecydowanie lepiej i subtelniej. Jest klimat. Niestety ciężko to sfocić i efekt się zmienia, optyka aparatu krzywi słupy :D

Druciki wystarczy podciągnąć, nie ma problemu, latarnia jeszcze nie zainstalowana do końca.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#39
Klimat jest super. Jakbym się cofnął do lat dzieciństwa.
A jak chcesz żeby aparat nie krzywił słupów, to musisz robić fotki z większej odległości i potem kadrować w programie do obróbki zdjęć. Inaczej to zawsze będziesz miał przekłamania i zakrzywiania linii.