• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Super Ci to wyszło. Ja jakoś nie mam cierpliwości do rozklejania tych modeli. Ale Twoje prace motywują mnie i pewnie też się za taką kiedyś wezmę.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
No,no,no Panie Wojtku! Superacka Skodzina.Tylko jeszcze wycieraczki by się przydały do kompletu;) Widzę, że czego się nie złapiesz to zamieniasz w złoto (y)(y)(y)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Dzięki za przychylne komentarze ;) Mam poważniejsze zamiary z modelarstwem samochodowym więc to taka pierwsza jaskółka. Do dopracowania oczywiście i patyny tak jak pisałem ;)

Super Ci to wyszło. Ja jakoś nie mam cierpliwości do rozklejania tych modeli. Ale Twoje prace motywują mnie i pewnie też się za taką kiedyś wezmę.
To najtrudniejszy element zabawy ;) Niestety jak jest solidnie sklejone to nie ma szans nie uszkodzić kabiny. Najgorzej jak solidnie zacementowana jest szybka ;) Trzeba liczyć, że na dwóch dawców, jeden będzie żył :D O ile chirurg nienarwany :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Wojtek ja pytam bo czekam na obiecany od Abartha debonder, który on używa do tych celów. Spiknij się z nim najlepiej w tym celu.;)
Debonder służy tylko do usuwania cyjanoakrylu. Nie usuwa, niestety, innych klejów. Za to przy okazji potrafi uszkodzić niektóre powłoki lakiernicze. Ktoś opisywał też, że uszkodził mu powłokę plastiku, choć ja się jeszcze z takim plastikiem w modelach nie spotkałem. Natomiast zawsze przed użyciem sprawdzam jak się zachowuje plastik lub farba na modelu po posmarowaniu debonderem w jakimś niewidocznym miejscu. :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Debonder służy tylko do usuwania cyjanoakrylu. Nie usuwa, niestety, innych klejów. Za to przy okazji potrafi uszkodzić niektóre powłoki lakiernicze. Ktoś opisywał też, że uszkodził mu powłokę plastiku, choć ja się jeszcze z takim plastikiem w modelach nie spotkałem. Natomiast zawsze przed użyciem sprawdzam jak się zachowuje plastik lub farba na modelu po posmarowaniu debonderem w jakimś niewidocznym miejscu. :)
Mi na modelu autobusu z brekiny uszkodził plastik, najlepiej sprawdzic wczesniej gdzies od srodka modelu, za to herpa, wiking, awm, nic sie nie dzialo, klej usuwało super a model nie reagował z nim :)
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Rozklejacz niestety nic nie poradzi na plastik sklejony acetonem czy innym klejem rozpuszczalnikowym, to jest jak spawanie metalu, z dwóch osobnych części tworzy się jedna bryła :( A w PRL-u sklejano acetonem albo TRI.