1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Smak 80-tych lat...

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Heniek_Star, 13 Sierpnia 2012.

1. Heniek_Star

Heniek_Star Znany użytkownik BGM

Witam wszystkich użytkowników forum. Modelarstwem kolejowym interesuję się od około 8 lat jak dotąd wyłącznie teoretycznie. Bark czasu i możliwości technicznych powodował brak przełożenia zainteresowań na konkretne dokonania. Śledziłem z boku fora o makietach, dioramach i modelach samochodów i taboru kolejowego, podglądając techniki modelarskie i wyczyny innych.

Dopiero za sprawą Seweryna z SAW Model, którego serdecznie pozdrawiam, i jego rewelacyjnych modeli powstała inspiracja do budowy pierwszej dioramy. Założeniem była próba zrobienia małej scenki z wykorzystaniem podstawowych technik. Moja ulubiona epoka to lata 80 co stanowi doskonałe tło dla modeli SAW.

Powstaje zatem plac z kawałkiem płotu i drewnianą szopą to tego dojdzie zagajnik z latryną i parę szczegółów.

Pierwsza prezentacja to jelcz 317 ciągnik siodłowy. Jelcz 317 dd.jpg

Jelcz 317d.jpg

• Super! Super! x 4

2. wrocek

wrocek Znany użytkownik

Witaj.
    Jeżeli jest to Twoja pierwsza diorama to jestem pod dużym wrażeniem!
    Sam powoli kupuje różne drobiazki do stworzenia małej makiety,na której będe prezentował swoje modele!
    Szczerze gratuluje twórczości i czekam na kolejne prezentacje.

3. Maverick

Maverick Gość

Witam na forum samochodowym i od razu muszę pochwalić za wejście bo co jak co ale Jelcze są tu chyba uwielbiane przez wszystkich.;)
    Model rewelka do tego z Transbudu, no a tło równie efektowne. Pytanie mam natomiast czy masz do niego jakąś naczepę?

4. Heniek_Star

Kolejny model jelcz 315 w barwach PKS-u. W tle udoskonalona szopa z dorobionym zapięciem:) Szopa nie przytwierdzona jeszcze do podłoża. Jelcz 315d.jpg

• Doceniam Doceniam x 4
    • Super! Super! x 3
  5. Heniek_Star

Naczepa oczywiście jest - będzie prezentowana jak pojawi się bardziej konkretne tło :)

6. Maverick

Maverick Gość

To czekam z niecierpliwością i na zdjęcia Jelcza z naczepą, i na nowe tło.;)

7. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Mało ale treściwie tak jak lubię.
    Jelcze są naprawdę rewelacyjne, tło bardzo realne, czekam na dalsze zdjęcia.
    Jeżeli mogę coś zasugerować to bardziej pobrudziłbym płyty i betonowy płot, ale to dlatego że ja lubię brudzić.:)

8. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Witamy na forum. Jelcze oczywiście są piękne, a te w wykonaniu Seweryna lubię najbardziej. Diorama prawie jak w naturze. Gratuluję.
    Małe pytanko: z czego, lub czyjej produkcji są płyty i płot betonowy?
    I mała prośba. Daj zbliżenie tej kłódki, bo z daleka wygląda rewelacyjnie.

9. pastka

pastka Znany użytkownik

No, Jelcze z SAWmodel extra.. Transbud sam brudziłeś czy taki już od wykonawcy przyszedł?

10. Heniek_Star

Są dość brudne chociaż z tej perspektywy słabo jest to widoczne, pojawią się jeszcze tłuste plamy oleju - prezentowane pojazdy szczególnie lały olejami ;)

Modele kartonowe GPM z płyt jestem bardzo zadowolony, natomiast płot ze zbyt cienkiego papieru - deformuje się przy malowaniu i trudny w montażu - byłby super gdyby był na grubszej tekturze nawet kosztem nietrzymania skali.

Zbliżenie na zamek :) z kłódką nie było łatwo ale wyszła w końcu ;)

drzwi.jpg

• Super! Super! x 3
  11. Heniek_Star

Brudzony z ręki samego Mistrza Sawa :D

12. Mafo

Kłódka to majstersztyk. Masz zacięcie do drobiazgów. Pozazdrościć. :)

13. Heniek_Star

Dziękuje wszystkim za sympatyczne komentarze.

Dzisiaj jelcz z PKSu zyskał trochę patyny. pierwsze próby na żywym organizmie ;)

Jelcz 315dd.jpg

• Super! Super! x 4
  14. Heniek_Star

Do przodu poszły też prace z dioramą.

Pojawiła się zakładana latryna i chaszcze :)

diorama.jpg

I oczywiście główny element scenki jelcz 316 prosto z myjni :)

jelcz 316.jpg

• Super! Super! x 3
    • Doceniam Doceniam x 2
  15. piter_wxc

piter_wxc Znany użytkownik

Diorama zmierza we właściwym kierunku i podoba mi się. Jelcze to już osobny temat - widać, że kolejny rok upłynie pod znakiem "jelonka" a kolega Seweryn na brak pracy nie będzie narzekał - bo już chyba większość posiada choćby jeden egzemplarz.Kłódeczka jest SUPER.

16. Maverick

Maverick Gość

Jelcz to już kultowy model w każdej kolekcji;) a prace na dioramką i jej postępy w jej tworzeniu możesz pokazywać w temacie Dioramy i makiety,:)

17. Heniek_Star

Prezentowana diorama jest na ukończeniu - brakuje tylko szczegółów. Jak będę dłubał coś nowego to udostępnię w dziele dioram postępy prac:)

18. Heniek_Star

Dwie fotografie w stylu retro - PKS i Transbud w tle Star 66.

Miłego oglądania:)

jelcz pks.jpg

jelcz transbud.jpg

• Super! Super! x 5
  19. Mafo

Pierwsza fajna, ale druga to jak w 1:1. Po prostu doskonała fotka. Gratuluję.

• Popieram Popieram x 1
  20. szczypior6192

szczypior6192 Aktywny użytkownik

Co do Jelcza to już nie warto nic pisać :) Dioramka jej wykonana na najwyższym poziomie. Doskonale pomniejszyłeś realny świat. Gratuluję umiejętności. Zdjęcia doprawdy wyglądają jak znalezione w starym albumie dziadka.

Udostępnij