• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM48 z czesci BR120

Reakcje
11 3 8
#1
Witam,

jesten nowy na forum i jestem wielkim milosnikiem "Tamary" tzn. tem2 albo jak kto woli sm48. bardzo duzo czytalem na forum i bardzo sie ciesze ze je znalazlem.
w mlodych latach jezdzilem z tata na tem2-031 w roktnicy (zabrze), rowozilismy talboty z weglem na pluczke. droga tam byla pod gore, wiec maxymalnie szlo 12-13 talbotow (to oczywiscie te z otwieranymi bocznymi klapami).
moim marzeniem jest zbudowac makiete z tamtymi obszarami, a do tego potzebuje sm48 i talboty (t tym nie widze problemu), fleischmann ma funktionalne i tor do oprozniania nich takze. jaki material najlepiej brac do ladowania? ten pseudo wegiel?
mam pytania co do sm48, czy pasuja wuzki od br120? trzeba je jeszcze przerobic czy tylko zrobic bude do tego?

janusz
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#2
Buda do Tamary może nie chcieć pasować na podwozie od Gagara, jest zbyt wąska. Co do samych wózków to zdaje się trzeba usunąć stopnie, ale w ROCO jest to osobny element, a więc "Kein Problem" ;)
 
OP
OP
J
Reakcje
11 3 8
#3
Sehr gut :D
wlasnie obsewuje roco br120 na ebay, moze bede mial szczescie. Bude Tamary chce sam zrobic z miedzianej blachy, tylko problem w tym ze nie mam dokladnych rysunkow technicznych z rozmiarami.
moze ktos ma?

janusz
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#4
Nie rób z miedzi. Jest zbyt miękka i czasem nie chce się lutować. Lepszy jest mosiądz.
Co do planów: jest w sprzedaży model kartonowy Zetki, trochę uproszczony jak wiadomo, ale to chyba najdokładniejsze ogólnodostępne plany. Niestety -model dostępny raczej tylko w PL :???: Co do BR120 to nie wiem, czy rama nie jest zbyt wysoka :roll: Zobacz sam http://roco.cc/fileadmin/downloads/Ersa ... /62785.pdf .
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#7
januszm, proponuję Ci zakupić sobie pismo "Koleje małe i duże", numer 1 z 2005 roku. Tam jest artykuł na temat SM48, oraz na rozkładówce są dokładne rysunki lokomotywy, oraz jej malowanie.
Z tym że bardzo trudno o ten właśnie numer. :neutral:
 
OP
OP
J
Reakcje
11 3 8
#17
masz racje, on ma taniej, ale czy tak samo dobre? porecze w tej niebieskiej sa z metalu, trza by pomalowac na bialo, kola tez i bedzie pieknie, tylko czy 270€ to nie za duzo?

janusz
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#18
Patrząc na model, wygląda na nawet całkiem niezły. Odnoszę wrażenie, że jest to zrobione z wykorzystaniem modelu TEM2 z Red Star Railways, bądź również wykonano odlew tamtego modelu. Jednak ten model trzeba przyznać że prezentuje się lepiej, ma więcej detali, a światła możliwe że się świecą. Szkoda, że te fotki takie kiepskie.
A wiecie czemu myślę że ten model ma coś wspólnego z Red Star Railways? Bo posiada pewien szczegół charakterystyczny dla tamtego, a będący błędem, którego chyba nikt nie zauważa. Otóż okna i drzwi na ścianach czołowych kabiny są w równej linii z oknami na ścianach bocznych. W oryginale od razu widać, że są zdecydowanie wyżej. I nie rozumiem czemu autor tych TEM2 i SM48 tak zrobił, skoro na byle zdjęciu widać że jest inaczej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 25
Tabor 4
Tabor 8
Tabor 15
A
Tabor 8

Podobne wątki