• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM42 zestaw konwersyjny

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Cały czas działam w temacie. Aktualnie czekam na blachy z żaluzjami.
Zastanawiałem się, czy jest sens wymiany wszystkich żaluzji w SM42. Bo nie ma gwarancji że przy wstawianiu takiej ilości cienkich blaszek wszystko pójdzie gładko i ładnie, więc ograniczyłem się do niezbędnych.
Dodatkowo trawią się dekle piasecznic, które są na pomoście.
Na chwilę obecną komplet blach wyglądałby tak:
ostoja SM42.jpg

W tym miejscu chciałbym ogromnie podziękować kolegom @Ostbahn, @Astro za okazaną pomoc i współpracę przy tworzeniu tego projektu.

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Miło mi podzielić się dobrą nowiną otrzymaną dziś od kolegi @Astro. Bardzo mu dziękuję, kawał dobrej roboty.
Boczek wózka będzie naklejany na odcięty bok pikowski, a kominek może uda zrobić się tak, aby bezinwazyjnie był wymienny z pikowskim elementem. Dla najwyższej jakości, poziomu detalu i prostoty produkcji elementy te będą z druku 3D.
sm42_wózek_01_r-01.jpg
sm42_obudowa_01_r-01.jpg

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Na chwilę obecną uzbierałem tyle materiału:
20191223_111646.jpg

Ze strony blacharki to już chyba wszystko, żaluzje nowe są, drzwi przedziału szafy WN itp. też, blachy na ostoję i to w dwóch wariantach (choć finalnie prawdopodobnie będzie tylko jeden wariant), tabliczki i kalki.
Czekamy teraz tylko na części 3D i pierwsza stonka pojedzie na operację.