• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SM42/SP42/SU42

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
Mam prośbę do wszystkich, zamieszczających zdjęciu zarówno w tym, jak i w kilku innych, podobnych wątkach w dziale "Prawdziwa kolej" o bardziej krytyczne przyglądanie się swoim zdjęciom przed decyzją wstawienia ich na forum. Wydaje mi się, że te wątki powinny służyć do pokazywania rzeczywiście ciekawych zdjęć lokomotyw, albo w niecodziennym malowaniu czy oznakowaniu, albo w ciekawym ujęciu. Ale zamieszczanie dziesiątków zdjęć praktycznie identycznych maszyn, różniących się wyłącznie numerem, fotografowanych w tym samym, albo bardzo podobnym miejscu i ujęciu, wydaje się lekką przesadą. Prosiłbym też o zwrócenie większej uwagi na jakość fotografii, bo niektóre tu zamieszczane są nie najwyższej jakości, a nie przedstawiają niczego szczególnego, co usprawiedliwiałoby wstawienie kiepskiego technicznie zdjęcia. Wprawdzie możliwości serwera forum są dość duże, ale jednak nie są nieograniczone.

Powtarzam ten sam post w kilku wątkach, w których pojawia się wiele w sumie podobnych do siebie zdjęć.
 

Miron92

Aktywny użytkownik
Reakcje
418 0 0
30.05.20 | Koksownia Jadwiga | Koksownia została uruchomiona w 1884 roku obok Huty Borsiga w Zabrzu. W 1980 roku „Jadwiga” weszła w skład Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze", a od 2011 roku jest jednym z zakładów grupy kapitałowej Jatrzębskiej Spółki Węglowej SA. Tego dnia manewrami na zakładzie zajmowała się SM42-2112. Stonka wyjeżdża z wykopu znajdującego się pomiędzy częścią piecową zakładu (po prawej stronie), a częścią węglową. Koksownia Jadwiga jest ostatnią działającą w Zabrzu koksownią. Niegdyś w Zabrzu działało 6 koksowni. Jadwiga jest dziś zakładem jednobateryjnym. Bateria posiada 54 komory, typ Ja-65, ładowana metodą ubijaną, koks gaszony na mokro. Roczna zdolność produkcyjna baterii to 290 tys ton. Produkuje głównie koks hutniczy na eksport do Austrii i Niemiec.

 
Reakcje
154 3 0
W piątek 9 X br rozpoczęła się podróż składu "Turkola" z Łodzi do Zamościa. Miałem wolny dzień i postanowiłem korzystając z pięknej pogody sfotografować ten skład w moich okolicach.
Wyjazd ze stacji Sobów w kierunku Sandomierza (inspiracją była ta okładka wolna droga! )
DSC_0192.JPG
DSC_0196.JPG

następnie skład po zmianie kierunku jazdy w Sandomierzu zmierza ponownie do Tarnobrzegu; okolice p.o Wielowieś:
DSC_0239.JPG
DSC_0249.JPG

I po raz ostatni wyjeżdża z Sobowa tym razem zmierzając w stronę Grębowa a docelowo Zamościa (przez Biłgoraj, Zwierzyniec)
Uprzedzając pytania i komentarze posiadam pozwolenie do chodzenia po torach, miałem na sobie kamizelkę a po uzgodnieniu z ISEDR Sobów żaden pociąg nie jechał w tym czasie po linii 25 na której wtedy przebywałem :)
DSC_0276.JPG
DSC_0285.JPG

Dziś skład przemierza Bieszczady i wieczorem kończy swą podróż w Krakowie. Pozdrowienia dla obsady i pasażerów :)
 

Podobne wątki