• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SM42/SP42/SU42

Z

Zv

Gość
@Bohun wrzucasz beznadziejne zdjęcia jakościowo. One NIC nie pokazują. Wieczorem je usunę a Ty naucz się selekcjonować co chcesz tu pokazać. Takie zdjęcia jak powyżej nie maja ŻADNEJ wartości. Do dzieła młody człowieku rób dużo zdjęć, selekcjonuj i wrzucaj tylko ostre, jasne, czytelne zdjęcia.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego Bohun. Aparat tu nie ma znaczenia. Ja swoje zdjęcia też wykonuję komórką. Wykonuj zdjęcia danej lokomotywy lub innego obiektu powoli, nie spiesz się. Wykonuj zdjęcie danej lokomotywy lub innego obiektu kilka razy, a do pokazania na forum wybierasz te, które wyszły najlepiej. Ja tak robię. Pamiętaj, nie każde zdjęcie wychodzi super jakościowo.
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Aparat tu nie ma znaczenia. Ja swoje zdjęcia też wykonuję komórką
Jest takie powiedzenie nie wiem czy dobrze pamiętam , "Nie aparat robi zdjęcie tylko człowiek" Czyli można zrobić dobre zdjęcie telefonem,a aparatem wprost przeciwnie, ważne są umiejętności, jak i próby. Trzeba ćwiczyć do skutku,aby zdjęcia wychodziły jak najlepsze.

Kolego Bohun, co do twoich zdjęć Stonki, w pierwszej fotce, dałeś zbyt dużo "ziemi" u dołu, a za mało nieba,lepiej abyś zrobił taką fotkę w poziomie,aniżeli w pionie.
Co do drugiego zdjęcia, jakbyś uchwycił ją z bliska, np z peronu, przy którym ta stonka była, takie zdjęcie wyszłoby o wiele lepiej,niż na zoomie. I tutaj telefon nie ma co do rzeczy,gdyż sam czasem robiłem fotki komórką z aparatem 5 mpix,bez zoomu,a wychodziły lepiej niż twoje, bez urazy ;) Moja rada, staraj się robić zdjęcia nieco bliżej, i przykładaj uwagę do uzyskania lepszego kadru ;)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
@krakowiak. Mógłbyś proszę dopisać co to za lokomotywa, numer oraz przewoźnik. W przeciwnym wypadku Twoje zdjęcie bez powyższego opisu zginie w czeluściach Internetu i ktoś kto mógłby je wykorzystać np do przeróbki nigdy na nie się nie natknie
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
984 23 0
mikl ale mi zadałeś robotę :) ja się kompletnie na kolejach europejskich, w tym polskich, nie znam ;) poszperałem trochę tu: ściągawka i wyszło mi, że to ex maszyna DBSRP, a obecnie należy do OMNL - Omniloko Sp. z o. o.? Jednak dokładniejszą informację na pewno ma ktoś, kto jest na bieżąco z ilostanem Stonek na polskich szlakach :)
 

Podobne wątki