• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ja mam pytanie do nowego przedstawiciela PIKO na Polskę (jeśli ma oczywiście odwagę ujawnić się na forum).

Czy kolor (odcień) lokomotywy SM42-607 będzie inny niż w przypadku SM42-563? Mam nadzieję że będzie jaśniejszy i bardziej niebieski niż fioletowy.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
No i jest. Cytując profil Datalandu:
Nowość - w sprzedaży

PIKO 59268 Lokomotywa Diesel SM42-894 PKP Ep.V
Skala H0 1:87
PIKO EXPERT
Koleje : PKP
Długość modelu : 164 mm
Epoka : V
typ: 6D
Przydział : DOKP CENTRALNA
Lok. Warszawa Praga
N.Rev.NS.96.12.11
Numer fabryczny : SM42-894
Koła z obręczami gumowymi : 2
Minimalny promień skrętu na torach : 358
Śilnik z kołem zamochowym .
Oświetlenie zmienne LED w zależności od kierunku jazdy przód / tył ,biało-czerwone .
Gniazdo dekodera cyfrowego DCC : 8 Pin
Kinematyka krótkiego sprzęgu KKS.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Pierwsza nowa stonka w nowej cenie. Strasznie mnie ciekawi na ile będzie popularna... :podstepny:

A może ktoś uchyli rąbka tajemnicy jak się teraz sprzedają stonki w nowych cenach? W sklepach część starych w starych cenach zalega, a część zyskała już nowe ceny pomimo tego, że rynek był już nimi doskonale nasycony. Ktoś je kupuje w nowych cenach? o_O
 
D

Docteur

Gość
Do manewrów, ale też do prowadzenia pociągów TLK "bez druta" w sezonie letnim, np. na linii helskiej czy grupy kołobrzeskiej TLK "Szczecinianin" na odcinku Szczecin Gł. - Kołobrzeg przez Goleniów, Nowogard, Gryfice.
 

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
Takie pytanko, czy orientuje się ktoś jak wyglądała SM42-2323 przed otrzymaniem czarno-srebrnego malowania CTL ? Drugie pytanie - SM42 należące do kolei przemysłowych w okresie trwanie IV epoki, malowano tak jak pekapowskie na oliwkowo czy bardziej jakieś zielenie?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Takie pytanko, czy orientuje się ktoś jak wyglądała SM42-2323 przed otrzymaniem czarno-srebrnego malowania CTL ?
Zapewne tak jak SM42-2326: http://www.polskakolej.info/data/media/71/DSCN2985.JPG
[DOUBLEPOST=1460698583,1460698238][/DOUBLEPOST]
Drugie pytanie - SM42 należące do kolei przemysłowych w okresie trwanie IV epoki, malowano tak jak pekapowskie na oliwkowo czy bardziej jakieś zielenie?
Co do odcieni.... to raczej zależało od farby jaka akurat była dostępna, choć generalnie był to schemat jak w linku, który wyżej podałem. Najlepiej gdyby dorwać foty konkretnego egzemplarza z danego czasu.
 

Podobne wątki