• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Cena podawana przez producenta obejmuje marże należną sprzedawcy a jest uzależniona od wielu czynników. Niektórzy sprzedają 1000 modeli więc jaką mają cene? Tu tkwi diabeł :)
[DOUBLEPOST=1435438156,1435437838][/DOUBLEPOST]A propo pytanie czy zapowiadana na wrzesień SM42-546z epoki 4 też będzie przesunięta czy obie stonki wyjdą we wrześniu.Czyli SP42-049 i SM42-546
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
:) Bo nas do innego wątku przenieśli. Czy myślicie że będzie dużym faux pas puszczać tą SM42-1083 ze składem szutrówek od Roco? Niby epoka IV a lokomotywa V ale data rewizji na lokomotywie to 28 luty 1991 więc niby dwa lata po epoce IV (do roku 1989?) ?
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Ja uważam, że nie. Tzn. wydaje mi się, że można śmiało takie wagony podczepić. :)
Gorzej, że nawet jeśli uda nam się zestawić skład z największą precyzją dotyczącą dat rewizji, przydziałów, etc. (na razie i do tej pory nie wiem z czego...), to i tak powinny się w jego sąsiedztwie znaleźć inne składy odpowiadające danemu okresowi z którego zestawiliśmy już jakiś skład.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
A to już poważniejsza sprawa i szczerze mówiąc to jeśli chodzi o konkretne daty, to nie wiem. Nie chciał bym źle doradzić.
A lokomotywa rzeczywiście ładna, zgadzam się całkowicie.
Jeśli chodzi o wagony pasujące do niej wizualnie to z mojego tylko podkreślam, punktu widzenia, wydaje mi się, że spokojnie jakąś zdawkę zestawioną z wagonów towarowych, właśnie szutróweczki o których wspominasz były by OK i ewentualnie jakiegoś pasażera, może "stara" Bipa (Bhp), ryflaki, może bonanza, albo ze dwie lub trzy oliwkowe Tilligowskie dwójki z Bydgoszczy(?)...
Gdzieś obiło mi się odnośnie tej maszyny, że stacjonowała, albo sobie gościła w Szczecinku około 2003 roku, w niezmienionym malowaniu, może ten trop w czymś pomoże...
 
Ostatnio edytowane:

Filozof

Użytkownik
Reakcje
198 0 0
@walter_r: patrząc na datę rewizji SM42-1083 (28.02.91) najlepiej nadają się wagony: Rivarossi 6264 i 6265 (czyli kryte 23K, seria Gkks-tx), Roco 66665 i 67379 (kryte austriackiej produkcji, seria Gbs), Sachsenmodelle 76403 (węglarka 415W, seria Eanos), a spoglądając mniej surowym okiem na daty napraw także Roco 67097 (zestaw 2 węglarek dwuosiowych) lub Roco 46514 i 66577 (kryty dwuosiowy, seria Hbbillns)
Przyłączam się jednak do chóru wołających, że nasze hobby to przede wszystkim zabawa. Jeszcze nikt, kto zestawił skład, w którym lokomotywa i wagony były z różnych epok, nie został kopnięty prądem zasilającym szyny. Podpięcie pod SM42-1083 wagonów krytych Kleina (LM 10/06, LM 04/07), cystern Piko Hobby (96014 i 96014-2), czy wagonów odpowiadających wyglądem i malowaniem tym z epoki Va, a posiadających wcześniejsze/późniejsze daty napraw też nie będzie skutkowało ekskomuniką wśród modelarzy/kolekcjonerów. Nie patrzmy aż tak szczegółowo na daty, przydziały, a raczej na to, czy samo zestawienie składu, które planujemy było zgodne z rzeczywistością. Głupio wyglądałaby oliwkowa stonka i niebieskie węglarki. Jednak Eaosy czeskiej budowy (Roco, Klein), platformy Roco (66482 i 66757), węglarki dwuosiowe Kleina (np. LM 01/04) także się do SM42-1083 nadadzą. Wymieniłem tylko wagony produkowane masowo, ale przecież jest jeszcze cała gama wagonów producentów małoseryjnych np. Gagsy Modeli czy TMF (ostatnio wysyp z epoki IVc i V) bądź samowyładowcze Fals zakupione w Czechosłowacji (Świat Modeli, TMF)
Z wagonów osobowych najbardziej nadałyby się bonanza TMF ze stacji Piła i do tego ryflak 102Aa Robo z takim samym przydziałem, albo 3 oliwkowe wagony Tilliga (Bydgoszcz) tudzież Bipy Rivarossi z Poznania.
Jednak w tej zabawie ważna jest wyobraźnia. Przecież możemy sobie wyobrazić, że SM42-1083 została wysłana w delegację w inne rejony np. za wycofywane właśnie masowo Ty2 na Mazury i w sezonie letnim jeździ z ryflakami Robo (Olsztyn i Iława), czy udała się do Choszczna i tam znalazła zatrudnienie z choszczeńskimi ryflakami. Ta stonka nie ma naniesionego przydziału, co jeszcze bardziej urealnia takie imaginacje. Niech nam hobby niesie radość, a nie rozterki. Często słuchamy naszych żon, że im buty nie pasują do torebki czy spódnicy. Nie zachowujmy się podobnie ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.376 463 29
Często słuchamy naszych żon, że im buty nie pasują do torebki czy spódnicy. Nie zachowujmy się podobnie ;)
W pełni zgadzam się ze zdaniem kolegi Filozofa, poza przytoczonym wyżej zdaniem. :p Żonom nie pasują buty do torebki właśnie ze względów estetyczno-widokowych, czyli dokładnie z tych samych powodów, z jakich nam nie pasuje EU07 w obecnym malowaniu IC z oliwkowymi Eilzugami - po prostu nie wygląda to dobrze, bo wiemy, że w rzeczywistości nigdy nie mogło się zdarzyć (pomijam oczywiście ew. skład muzealny). Tak więc nie krytykujmy tak bardzo naszych pań. ;)
 

Podobne wątki