• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sm42 i Gagarin niszczeją ;(

michalPKP

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dzisiaj na necie znalazłem fotkę niszczejącego gagarina i sm-ki ;( Szkoda że takie fajne pociągi które mogły by śmigać po szlakach trafiły w takie miejsce ;(

a obejrzyjcie ten filmik jak tacy głupcy niszczą kibelki ;/

http://www.youtube.com/watch?v=XvZ3kxzswps a potem każdy ma pretensje że PKP jest gorsze niż w rumuni... podziękujcie tym głupkom :devil: Po złapaniu tych kolesi powinni jako kare zmywać te bohomazy z pociągów i powinni do tego dopłacić karę 20tys. zł. żeby im się odechciało czegoś takiego robić :D :|
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
michalPKP, ile takich widoków w Polsce jest masę mnie one jakoś nie ruszają. Każda epoka kiedyś przeminie powinno maszyny się ciągle zmieniać, a nie rozpaczać nad tym, że maszyny pójdą na złom. mnie bardziej ruszają przejazdy przez które nie idzie przejechać normalnie motorem bo można się wypie....
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
michalPKP napisał(a):
a obejrzyjcie ten filmik jak tacy głupcy niszczą kibelki ;/

http://www.youtube.com/watch?v=XvZ3kxzswps a potem każdy ma pretensje że PKP jest gorsze niż w rumuni... podziękujcie tym głupkom :devil: Po złapaniu tych kolesi powinni jako kare zmywać te bohomazy z pociągów i powinni do tego dopłacić karę 20tys. zł. żeby im się odechciało czegoś takiego robić :D :|
Ciekawe, czy naprawa takiego taboru nie jest droższa niż zatrudnienie ochrony?

PS. Dawno, dawno temu w tramwajach opłacało się zatrudnić kontrolerów biletów, którzy m.in. dbali o tabor... W kuszetkach też się opłaca zatrudnić osobę, która tam jedzie cały czas...
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
O widzę że fota z częściowo mojej strony, gagarów jest więcej jest też SM30, dawna SP. Niedawno kilka pojechało do Białegostoku, reszta ma być przeciągnięta do nowej siedziby Cargo na wagonowni, a co później nie wiadomo. Podobno one są teraz jako rezerwa taborowa czy coś takiego (podobnie jak ET42).
Mineły już czasy kiedy można było spotkać ciepłe Gagariny wokół Ostrołęckiego węzła, najbardziej utkwiło mi w pamięci kiedy przyjeżdżały z tłuczniem do Dalekiego w 98r. Od tamtej pory widziałem je tylko jak niszczeją na depo gdy wjeżdżało się pociągiem do Ostrołęki.
Polecam obejrzeć ty jest więcej zdjęć:
http://linia29.cal.pl/galeria/thumbnails.php?album=26
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#5
akurat mieszkam w Ostrołęce, to na ten widok już się napatrzyłem. Kiedyś zrobiłem kilka zdjęć tym maszynom, oto jedno z nich.
 

Załączniki

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
Apropo debili do utylizacji to gdzie są sokiści.Mnie pare razy ścigneli bo z aparatem latałem między taborem.Oczywiscie cwaniakowali co to nie SOK - widać.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#7
kpev1884, mnie kilka próbowali złapać gdy oglądałem wagony na bocznicach i je fotografowałem. A raz dorwali mnie gdy fotografowałem dworzec to wykasowali zdjęcia. Tylko ja zdjęciem nie niszczę wagonu, lokomotywy, dworca. A kolesi co mażą po wagonach nie złapią ;/
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Przepisy nie zabraniaja fotografowac koleji,tym bardziej terenów ogólnodostępnych.Musiałes napotkać kretynów i dlatego wykasowali fotki.Wykroczenie popełniasz wtedy gdy wchodzisz na bocznice i tereny zamknięte.Można przejść specjalne szkolenie BHP w placówce SOK i otrzymać pozwolenie na przebywanie na terenach kolejowych.
Ja miałem przypadek że stałem na wiadukcie i robiłem fotki dostawy węgla do elektrowni.Nagle podjechała ochrona i zaczął sie cyrk.Pewien były ubek zarzucił mi nawet że działam na szkode państwa. :D
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
kpev1884, ja im mówiłem, że ten komunistyczny zakaz zniesiono (fotografowałem z kładki nad torami dworzec) oni mówią, że wiedzą ale po 11 września znowu wszedł w życie ;/
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Bzdura.Na zumi mozna obejrzeć dokładnie tereny kolejowe.Są też strony gdzie zamieszczone są plany stacji.Widac ludzie bez pojecia ,nie tylko siedzą za biurkami w PKP ,ale tez działaja w terenie.
 
D

Dariusz

Gość
#11
kpev1884 napisał(a):
Bzdura.Na zumi mozna obejrzeć dokładnie tereny kolejowe.Są też strony gdzie zamieszczone są plany stacji.Widac ludzie bez pojecia ,nie tylko siedzą za biurkami w PKP ,ale tez działaja w terenie.
A nie lepiej dac sie tym palantom aresztowac a pozniej zrobic im sprawe w sadzie o bezpodstawne zatrzymanie i ewentualne zniszczenie mienia... Kolej ma pieniadze niech placa. Dostana pare razy po kieszeni, zrobi sie szum i sie naucza.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#12
Tylko że przy tempie pracy polskich sądów to wyrok zapadnie pewnie, jak będziemy sobie już trumny wybierać. :|
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Miałem dwa razy sprawe w sądzie.Pozwała mnie straż miejska ale nic związanego z koleja.W obydwu sprawach wyszli na durni a sędzia przyznal mi racje ale tak to zakrecił ze wylądował w jednym słoiku z palantami.Jesli chodzi o SOK to trzeba im wybaczyć jest to jedna z najbardziej nieudolnych formacji mundurowych. :idea:
A apropo pieniędzy koleji.Ewentualne odszkodowanie pójdzie z pieniedzy podatnika a nie z kasy spółek kolejowych.SOK to budżetówka.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Ostatnio słyszałem że mają ciąć gagariny stojące w Czeremsze, Białymstoku i te Ostrołęckie, ciekawe co z tego wyjdzie.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Chodziło mi o to że ciekawe czy je potną czy nie.
Swego czasu Newag kupował stare gagariny z Niemiec, Cargo mogło by je im sprzedać, wtedy może by je poprzerobili na 311D, albo wysłać chociaż niektóre na modernizację do Pesy.
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
Tylko czy koszt modernizacji lub odnowienia nie bedzie za duży i własciciel tych lokomotyw nie zrezygnuje z ich naprawy bo bardziej opłacalną inwestycja bedzie kupienie lokomotyw uzywanych w dobrym stanie od naszych zachodnich sąsiadów lub kogoś innego
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 16
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 2

Podobne wątki