• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SM42 do numeru 520

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#51
@Alex D jak czas pozwoli to zrobię.... ale w planach jeszcze tyle maszyn....że nie wiem czy dam rady. Mam tylko dwie ręce i mało czasu w ciągu dnia.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
#52
Takie małe rodzinne zdjecie z wieksza siostrą ...
Zobacz załącznik 768499 Zobacz załącznik 768500
Nie wstydzę sie :)

Fajne porównanie, tylko niestety, dobitnie pokazuje niezgodności w twojej miniaturce.
Pomijając już za wąskie pomosty wraz ze stopniami wejściowymi z przodu i z tyłu, to najbardziej rzuca się w oczy kształt budki maszynisty, a konkretnie ściany czołowe, które na wysokości okien powinny być pochylone, a w Twoim modelu są proste. Zastanawiam się, czy to, z jakiegoś powodu, był celowy zabieg?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#53
@ALA dzięki za krytykę....człek ciągle się patrzy na projekt i zawsze coś pominie ;)
Co do pomostu z przodu i z tyłu to ich długości są przerysowane ze schematów tych lokomotyw. Być może racja że jest za krótki.... wydłużyć to nie problem.... zwłaszcza że dzięki temu uda się skrócić sprzęg ;)
Co do kabiny i pochylenia czołowej ścianki, to ten detal mi uciekł.... za bardzo się skoncentrowałem na drzwiach i żaluzjach przedziału maszynowego. Muszę się przeglądnąć projektowi i zobaczyć czy jest możliwe aby to poprawić w modelu. Muszę zaglądnąć do jego środka czy tam mnie coś nie trzyma ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#54
@ALA dzięki za sygnał. Kabina już poprawiona. Pójdzie do przedruku niebawem ;)
DSC_0161.jpg
Przy okazji powstała wersja budy pod pierwsze egzemplarze SM, które na nosach nie miały jeszcze 3 świtła ;) Tak jak obecnie odnowiona SM42-350.
DSC_0160.jpg
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
#55
Nie ma sprawy.
Jak już się wziąłeś za poprawki, to sprawdź jeszcze dwa elementy, bo ja, na podstawie zamieszczonych tu zdjęć, nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić, ale wydaje mi się, że:
1. Osłona tłumika jest chyba zbyt kanciasta, a w oryginale te kanty są bardziej zaokrąglone.
2. Górne reflektory są chyba zbyt wysoko wysunięte, powinny być troszkę niżej.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#56
Nie ma sprawy....
1. Osłona tłumika jest chyba zbyt kanciasta, a w oryginale te kanty są bardziej zaokrąglone.
2. Górne reflektory są chyba zbyt wysoko wysunięte, powinny być troszkę niżej.
Cześć. Spieszę z odpowiedzią.
Ad.1 Osłona tłumika wg mnie jest ok. Model na którym się wzorowałem ma też prawie idealnie w katy proste. No dobra tam może blacha jest zaokrąglona z promieniem 2-3cm. W skali to daje jakieś 0,2mm. Taką mam tez mam zaokrąglenie na modelu +- :)
20200501_143132.jpg
Ad.2 Lampa w modelu jest zabudowana 50%/50% w nosie przedziału maszynowego. Patrząc na zdjęcia wydaje mi się że gniazdo żarówki jest pod poziomem dachu przedziału maszynowego. Czyli lampa powinna być utopiona w budzie o jakieś 2-3 cm. Co daje znów jakieś 0,2-0,3mm. Rzucimy na to okiem i poprawimy jak jest tam miejsce ;)
20200501_143310.jpg
Dzięki za uwagi.
Patrząc na modela gołym okiem elementy te nie rażą ;) Dopiero na zdjęciu makro wychodzą kwiatki ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#58
Pięknie wyszła ta SM42, a ja pierwszy post i od razu z pytaniem, skąd wziąłeś biało czerwone ledy? Spróbuje napisać do Ostbahna, czy to dobry trop? :)
Bardzo dziękuję za miłe słowo ;) Model co prawda ma bład wskazany przez kolegę @ALA, ale juz następne wydruki będą poprawione i prawidłowe ;)

Co do ledów to ja swoje pierwsze sztuki testowe dostałem od kolegi @WM-MODEL, a następne kupiłem na alliexpress. Są tez takie same na ebay.
To ten typ co w linku
https://www.ebay.pl/itm/S467-20-Stk...s-rot-Lichtwechsel-Loks-Wendezug/382252774456
Od Ostbahn'a biorę blaszki trawione ;)
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#59
Bardzo dziękuję za miłe słowo ;) Model co prawda ma bład wskazany przez kolegę @ALA, ale juz następne wydruki będą poprawione i prawidłowe ;)

Co do ledów to ja swoje pierwsze sztuki testowe dostałem od kolegi @WM-MODEL, a następne kupiłem na alliexpress. Są tez takie same na ebay.
To ten typ co w linku
https://www.ebay.pl/itm/S467-20-Stk...s-rot-Lichtwechsel-Loks-Wendezug/382252774456
Od Ostbahn'a biorę blaszki trawione ;)
Pisaliśmy kiedyś na grupie kolejkowej mam kyswkę mokno. Co do błędów to tylko jeden, no cóż, mój będzie miał więcej, kupiłem bude na shapeways (nie Twoją) rozmawiałem póżniej z kolegą z UMF i mocno ją skrytykował. Jednak chciałbym od czegoś zacząć. O takie Ledy mi chodzi aczkolwiek szukam czegoś na kablach bo sam tego nie zlutuje. Ale dzięki za linka bo znalazłem i lutowane co prawda sporo droższe
https://www.ebay.pl/itm/Evemodel-20...064880?hash=item46ba2a9a30:g:v48AAOSwDr9fsw5V
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#60
O takie Ledy mi chodzi aczkolwiek szukam czegoś na kablach bo sam tego nie zlutuje. Ale dzięki za linka bo znalazłem i lutowane co prawda sporo droższe
https://www.ebay.pl/itm/Evemodel-20...064880?hash=item46ba2a9a30:g:v48AAOSwDr9fsw5V
Cześć ;) Fajnie że tu jesteś ;) Zaglądaj i pytaj. Coś doradzimy.

Co do takich seryjnych diód to nie jestem przekonany, bo czasem kable zasilające muszę wywijać w różnych kierunkach, aby je poukładać w lampach ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
A
Tabor 0

Podobne wątki