• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM42 6Dg mod. Newag "kanciak" / "kiosk"

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Wreszcie udało się skończyć pierwszą SMkę kanciaka. Jeździ świeci a w przyszłości ma i grać.
Model ma jeszcze parę drobiazgów do poprawki. Oczywiście cały trawiony. Model powstał przy pomocy Daniela, elektronika Elvisa.
IMG_7426.JPG
IMG_7428.JPG
IMG_7433.JPG
IMG_7436.JPG
Pozdrawiam
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#7
Osobiście bardzo mi się podoba. Jedyne co mi nie leży to poręcze - zbyt płaskie. Ale to może tylko na zjdęciach tak wygląda przez powiększenie. Poza tym: Wielkie Gratulacje!!!
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#10
Podwozie jak w orginale - zwykla stonka i tylko buda zmieniona?
Oczywiście, że podwozie jak w oryginale, powiem więcej całość jak w oryginale. Ani jedna część w modelu 6Dg nie pochodzi z fabrycznego modelu Piko. Poza tym zadanie pytania, czy tylko buda zmieniona? Tylko? Z całym szacunkiem, może zdjęcia nie oddają wszystkiego, ale gdybyś miał ten model w rękach to nie padło by takie pytanie. A co do elektroniki, to do powstania przyczynili się też WM-model i Grzes, ja to tylko zebrałem w całość.
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Ciesze się że model się podoba i dzękuję za uwagi. Co do wyglądu oryginału to oczywiście rzecz gustu.
Na początku sądziłem że będzie z nim mniej roboty niż z ze zwykłą SMka ale jednak sie okazało to błędem.
Oczywiście cały model robiłem od podstaw z blach i nie ma nic wspólnego z PIKO. Na początku był taki pomysł by zrobić tylko samą budę i zamontować na pikolcu ale okazuje się że ostoja na tyle się różni że nie miało by to sensu.
Co do barierek w rzeczywistości płaskość nie razi tak jak na zdjęciach. A to że są trwaione to kompromis między jakością a lenistwem. Z niecierpliwościa czekam na dźwięk ale to mam nadzieję Elvis szybko załatwi.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Alana ostoja całkiem inna przede wszystkim czołownice i inne drobiazgi nie widziane gołym okiem,a jak byś rozwiązał samo zlikwidowane schodków wejściowych do kabin z SM pico jak to odlew chyba dość ciężki w obróbce :) trzeba mieć niezłą rękę,aby to usunąć i żeby to potem jakoś wyglądało zresztą jak pisał kolega "Ktoto37" tam nic z Pico nie spasujesz :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 5
Tabor 7
Tabor 60
Tabor 18

Podobne wątki