• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM41 firmy DOMmodels

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
W związku z faktem, iż jakiś czas temu chciałem kupić wymieniony w temacie model od kogoś, kto chciałby się go pozbyć, oraz że takiego modelu nie znalazłem, za to dzięki komuś z tego forum uzyskałem informację, gdzie można kupić/zamówić nowy taki model, to chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w jego zakupie bądź zamówieniu.

Oto link do strony, gdzie model znajduje się w ofercie:
strona sklepu

Chodzi o to, że z tego co widzę model należy zamówić, by dopiero został wykonany. Gdyby wystarczyło tylko parę razy kliknąć, by kupić coś co się znajduje w ciągłej sprzedaży, to dałbym sobie radę. Ale tutaj jest trudniej, bo dopiero trzeba zamówić. Języki występujące na stronie, to angielski, niemiecki i węgierski. O ile ten pierwszy nie jest mi zupełnie obcy, o tyle dwa pozostałe tak. Jednak w żadnym z nich nie byłbym w stanie się dogadać konkretnie.

Dlatego też proszę kogoś o pomoc w zamówieniu tego modelu. Zakładam, że osoba która mi pomoże, dogada się z producentem co do sprawy zamówienia, stworzenia wersji pod DCC (gdyż ponoć i taka jest dostępna), ustalenia kosztów i rodzaju wysyłki. W efekcie za model zapłaciłbym ja, zaś model zostałby wysłany dla ułatwienia na mój adres. Możliwe jest też inne załatwienie tego interesu, jednak końcowo chcę otrzymać ten model w wersji DCC. Oczywiście osoba która doprowadzi do tego interesu, zarobiłaby coś na tym, jednak tylko w przypadku gdy otrzymam model. Szczegóły co do tego już do prywatnego ustalenia.

Czekam na ewentualne propozycje.
No i nie piszcie proszę, że model jest niewiele wart, bo wiem to. Jestem kolekcjonerem i chcę po prostu ten model również mieć w kolekcji.
 

makieciarz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Jak mnie wzrok nie myli to czerwony semaforek na dole oznacza że model nie jest dostępny. Wyślę z ciekawości do Naumanna zapytanie o ten model, ciekawe czy i co odpisze.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
No ten semaforek to nie wiem co ma dokładnie oznaczać. Z jednej strony, że model nie dostępny, a z drugiej chyba że można zamawiać. I dlatego właśnie potrzebuję pomocy kogoś, kto się skontaktuje z producentem i dokładnie spyta jak to wygląda.
makieciarz, jak dostaniesz odpowiedź, to oczywiście daj proszę znać, bom ciekaw.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
A mnie interesuje moment, w którym dotrze pierwszy egzemplarz do Polski - aby do Wiki wpisać... ;)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#6
Nie no wybaczcie, ale za ten model nie dałbym 815 zł (bez wysyłki), choć ciekaw jestem dokładnych zdjęć jak dotrze, a moze ktoś dysponuje przyzwoitymi planami takiego klekotka.
 

makieciarz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Cocu, sam jestem nie mniej ciekaw ich odpowiedzi. Na pewno dam znać jak tylko coś odpiszą. O już mam potwierdzenie przeczytania wiadomości, no ciekawe.
A co do semaforków to zielony - Lieferbar=Dostępny, 1 Stuck auf Lager=1 sztuka w magazynie, no i ten czerwony Wird bestellt, można to dwojako interpretować ale najlepiej pasuje mi że będzie zamawiany (u producenta) ale w tej chwili brak go na magazynie.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#11
Test modelu znajduje się w Świecie Kolei 7/2002 str 54 - więc coś koło tego.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
Dodam że w Milevsku prowadziłem lokomotywą MAV M41 pociąg zdawczy, zarówno jazda jak i manewry odbywały się bez zarzutu.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#13
Jerjan, makieciarz, właśnie ten czerwony semaforek jest taki niejednoznaczny. Ja również go interpretuję w ten sposób, że towaru nie ma, ale zamówić można, a nawet należy. A w przypadku modelu takiego jak ten, możliwe że po zamówieniu osoba robiąca te modele zbuduje zamówiony egzemplarz. Może taki zakup przy czerowym semaforku jest po prostu znakiem dla sklepu, że ma postarać się o zamówienie i sprowadzenie danego modelu dla chętnego kupca.

gbbsoft, na wiki nie ma co pisać momentu, kiedy ewentualnie ja dostałbym model, gdyż pewna ilość egzemplarzy znajduje się już od paru lat w naszym kraju, o czym wspomina ministerek. I dlatego słusznym tropem jest wybadanie, kiedy właśnie tamte modele się pojawiły. Chociaż jak to podaje OLF, skoro już w 2002 roku ukazał się test modelu, to w takim razie ukazanie się modelu, czy też zaczęcie jego produkcji nie mogło nastąpić później jak w 2002 roku.

maxeus, prosiłem o nie komentowanie mojej chęci zakupu. Wiem, że model nie wart jest swej ceny. Więc nie ma co zaczynać nowej dyskusji na temat jego wykonania. Zresztą, ten post nie jest na to odpowiednim miejscem.

makieciarz, czekam oczywiście na informacje jakie uda Ci się uzyskać.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
CoCu napisał(a):
gbbsoft, na wiki nie ma co pisać momentu, kiedy ewentualnie ja dostałbym model, gdyż pewna ilość egzemplarzy znajduje się już od paru lat w naszym kraju, o czym wspomina ministerek. I dlatego słusznym tropem jest wybadanie, kiedy właśnie tamte modele się pojawiły. Chociaż jak to podaje OLF, skoro już w 2002 roku ukazał się test modelu, to w takim razie ukazanie się modelu, czy też zaczęcie jego produkcji nie mogło nastąpić później jak w 2002 roku.
Zgadza sie... W Wiki znalazłem już istniejący wpis z datą 2002...
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#15
CoCu napisał(a):
... maxeus, prosiłem o nie komentowanie mojej chęci zakupu. Wiem, że model nie wart jest swej ceny. Więc nie ma co zaczynać nowej dyskusji na temat jego wykonania. Zresztą, ten post nie jest na to odpowiednim miejscem...
No i mnie się oberwało, ale co ja na to poradzę, a moze posiada ktoś plany, ale nie to co jest w necie, tylko bliższe oryginałowi i z większą ilością wymiarów maszyny, pytam oczywiscie o plany SM41 :D
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#17
OLF, podane przez Ciebie plany są tak naprawdę niewiele warte dla modelarza chcącego zbudować model, chociażby w skali tak niedużej jak H0. Powód jest prosty - jest to kilka bardzo małych, ogólnych i nieszczegółowych rysunków wszystkich stron lokomotywy. Można coś z tego zbudować, ale będzie to tylko "coś", a nie model. :smile:
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#18
CoCu napisał(a):
podane przez Ciebie plany są tak naprawdę niewiele warte dla modelarza chcącego zbudować model
:D
Są wystarczające dla modelarza, któremu samo 'chcenie' wystarczy.
Co więcej - są wystarczające dla modelarza, który ma w swoim mieście kilka sklepów z miarkami, aparat i oryginał tej lokomotywy.
 

makieciarz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Naumann odezwał się. model jest teraz nie dostępny. Jest w fazie produkcji, nie napisał nic czy nastąpią jakieś zmiany konstrukcyjne. CoCu masz jedną zaklepaną. Jako termin "dostępności" podał koniec lipca 2008. Zamówiłem 2 sztuki, może się ktoś załapie na drugi egzemplarz.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#20
hugwa, może i masz rację. Bo dla chcącego nic trudnego. Grunt, aby chcieć i mieć samozaparcie do pracy. A wtedy i z niczego można coś sklecić. Więc ostatecznie muszę zgodzić się z Tobą.

makieciarz, wielkie dzięki dla Ciebie. Za nawiązanie kontaktu, za zorientowanie się w temacie, zamówienie no i zaklepanie dla mnie jednej sztuki. Dobry człowiek z Ciebie. Czekam więc teraz sobie cierpliwie na moment aż modele będą gotowe i będzie trzeba dalej działać w tym temacie. Jak tylko trzeba będzie, odezwij się proszę do mnie. Na koniec jeszcze tylko chciałbym przypomnieć, aby zwrócić twórcy uwagę, by wykonał model w wersji przystosowanej pod sterowanie cyfrowe, bo jak podano w artykule w "Świecie Kolei", i taka jest dostępna.
 

Podobne wątki