• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SM31 - ciężka lokomotywa manewrowa

OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#42
Witam, nie udzielam się na forum ale też bardzo lubię SM31. Lokomotywy te z lok. Kraków- Płaszów również miały swój epizod przy pociągach osobowych na lini 117 Kalwaria Lanckorona - Bielsko Biała. Pod koniec lat 80-tych miałem okazję prowadzić taki pociąg nr. 43214 Bielsko Biała - Kraków Płaszów. W porównaniu z "tandemem" SP42 było to niezłe doświadczenie.
Jakieś zdjęcia, bo to niezła ciekawostka?
 
Reakcje
38 0 0
#45
Z tego co pamiętam nie były one uwzględniane w SRJP , jeździły w okresie letnim gdy SP42 były w naprawach. Kraków Płaszów do obsługi tej linii miał dedykowane tylko SP/SM42 i one pojawiały się w SRJP.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#48
05. 02. 2019 r. Łódź Olechów SM31-143 kolejna niespodzianka/zieleninka na polskich torach! Oficjalna prezentacja odbędzie się 09. 02. 2019 r. na terenie Zakładu Taboru Łódź Olechów.
Pozdrawiam.
DSC_0833.JPG
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#49
16. 05. 2007 r. Szlak Szołdry- Grabianowo, na linii 369 i leszczyńska SM31-087 z pociągiem do Śremu, a w zasadzie na teren zakładu "Oflor" produkującego meble i posiadającego bocznicę szlakową, tuż przed stacją Śrem.
Pozdrawiam.
2007_0516_103140.JPG
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#57
Cieszę się że powstał ten wątek bo jestem związany zawodowo z tą serią lokomotyw od ponad 30 lat. Najpierw pracowałem na warsztacie silników spalinowych Lokomotywowni Gliwice, a potem pracowałem jako pomocnik maszynisty i jako maszynista (tą pracę wykonuję do dzisiaj). Mam bardzo wiele pięknych wspomnień związanych z serią SM31. Miałem okazję pracować chyba na wszystkich lokomotywach tej serii jakie stacjonowały w Gliwicach (no może z wyjątkiem przekazanych do innych jednostek zanim zacząłem pracę w drużynach trakcyjnych).
Na dobry początek rok 1995 stacja Ruda Chebzie SM31 084.
Bez tytułu.png
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#58
Tak przy okazji to sporą ciekawostką dla mnie jest lokomotywa numer 087. Dotychczas uważałem że ostatnim egzemplarzem z oblachowaną ramą jest właśnie przedstawiona przezemnie 084 bo 085 już ma ramę bez blach, tak jak i 086 i 088, które już w tym wątku się pojawiły.
Tymczasem 087 ma blachy na ramie jak wszystkie lokomotywy do numeru 084 włącznie.
 
OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#59
Szczerze powiedziawszy nigdy na to nie zwróciłem uwagi, aż wstyd do tego się przyznać. Bardzo pożyteczna jak dla mnie informacja. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o więcej "smaczków" dotyczących tej serii lub konkretnego numeru.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 9

Podobne wątki