• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SM31 - ciężka lokomotywa manewrowa

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#1
Na forum już chyba wszystkie, albo zdecydowana większość pojazdów trakcyjnych doczekała się osobnego wątku, ale nie seria ciężkich lokomotyw manewrowych serii SM31. Jako że interesuję się tą serią od lat, która jest chyba mało popularna w kręgach Miłośników Kolei oraz zbieram wręcz wszystko co jest z nią związane postanowiłem założyć osobny wątek, by wymieniać się informacjami na ich temat, udostępniać zdjęcia itd., itd. A od tego zdjęcia się zaczęły się moje zainteresowania tą serią (SM31-155 we Wrocławiu Brochowie)
012 001.jpg
 
OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#2
Od razu zadam nurtujące mnie od długiego czasu pytanie. Po co kilka sztuk SM31 było przydzielonych do ówczesnego MD Kołobrzeg?
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
#3
Ciekawe pytanie? Wygląda na to że miały obsługiwać pociągi zbiorowe ale zdarzały im się zastępstwa za SP42 i SN61 z pociągami do Goleniowa. Może jeszcze obsluga eszelonow z jednostki wojskowej w Trzebiatowie.
 
OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#4
Nigdzie nie znalazłem zdjęć ani informacji (chyba że źle szukam) odnośnie eksploatacji tych lokomotyw w Kołobrzegu, stąd właśnie to pytanie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Mnie zawsze te lokomotywy się podobały, więc z przyjemnością będę śledził ten wątek. Sam mam niewiele zdjęć tych maszyn, ale jedno z nich już chyba publikowałem. Uznałem jednak, że warto je tu przypomnieć. SM31-080 podczas parady z okazji 150 lat otwarcia linii Wrocław - Oława, Wrocław Świebodzki, 23 maja 1992 roku.

img525a.jpg
 
Reakcje
9 0 0
#6
Pamiętam to było w roku 1996. Jako pomocnik maszynisty z MD Gdynia Grabowek prowadziliśmy na siodemce poc posp z Katowic do Gdyni po Wiedence. Od stacji Poraj do Częstochowy naczepil się SM31 ale numeru nie pamiętam i ponieważ były roboty na tej trasie i wyłączenie napięcia przeciagnela nas do Częstochowy.
 
OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#7
Mnie zawsze te lokomotywy się podobały, więc z przyjemnością będę śledził ten wątek. Sam mam niewiele zdjęć tych maszyn, ale jedno z nich już chyba publikowałem. Uznałem jednak, że warto je tu przypomnieć. SM31-080 podczas parady z okazji 150 lat otwarcia linii Wrocław - Oława, Wrocław Świebodzki, 23 maja 1992 roku.

Zobacz załącznik 606872
Dawno nie widziałem trumny w oliwkowym malowaniu, nie wspominając że 080 już nie istnieje.
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#10
Uwielbiam tą lokomotywę. Ten surowy kanciasty wygląd...echhh..ta wrocławska oliwka od EFC wciąż mi się marzy...
 
OP
OP
Piechu

Piechu

Użytkownik
Reakcje
144 0 0
#14
Nawiązując jeszcze do wątku SM31 w Kołobrzegu to może ktoś posiada zdjęcia i/lub służbowy rozkład jazdy w którym ujęte są pociągi prowadzone tymi lokomotywami w okresie ich stacjonowania w tejże lokomotywowni?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#16
Jeszcze znalezione dwa zdjęcia, zanim 150-tka która pokazałem na Olechowie, zaczęła zmieniać się w stos rdzy 17.06.2012 roku wyglądała tak, na Chojnach.

P1130428.JPG


I jeszcze złapana także na Chojnach SM31-025 08.07.2012.

P1130466.JPG
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#19
SM31-168 w dwóch odsłonach-na wrocławskim Brochowie w 2004 roku w strukturach PKP i 2011 roku w Oleśnicy pod banderą PKP Cargo. Jeśli dobrze pamiętam, to w 2004 roku jeździły jeszcze ze zdawkami na trasie Wrocław Brochów_Malczyce_Ujazd Górny, szkoda tylko, że zdjęć nie posiadam. Może ktoś coś?
SM31-168 Wrocław Brochów 2004.jpg
SM31-168 Oleśnica 19.05.2011.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 9

Podobne wątki