• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM30-228

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
Mam pytanie dotyczące oznaczenia przydziału SM30-228. Jestem w trakcie pracy nad modelem SM30 w 1:220 (TUTAJ) i chcę jej nadać numer 228 - najchętniej w malowaniu z okresu stacjonowania w Poznaniu. Znalazłem zdjęcie na stronie:
http://www.daras.art.pl/sm30.html
- ten egzemplarz jest na szóstym zdjęciu od góry. Niestety muszę wykazać się swoją niewiedzą co do ewolucji struktur utrzymania taboru na PKP. Zdjęcie datowane jest na 05.05.2010 roku. Na białym polu z przydziałem w dolnej linii odczytuję (chyba ?) określenie "Zakład Taboru". Górny wiersz - nie potrafię odczytać: Zachodni - raczej nie bo słowo wygląda na dłuższe, Wielkopolski, Poznański - chyba nie - chyba nie było takich określeń. Nie trafiłem w prostym wyszukiwaniu Googla trafić też na historyczne wytlumaczenie jak te określenia strukturalne się zmieniały. Może ktoś wskaże jakie powinno być użyte słowo tak bym zrobił odpowiednią kalkę.
 

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#5
Wielkopolski Zakład Spółki do dnia 30.07.2014 r.
Od lutego 2017 r. lok. na ilostanie Centralnego Zakładu Spółki (Łódź Olechów).
Obecnie lok. w P3 w Zduńskiej Woli Karsznice.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki