• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM03 skala 1:45

Viking_BB

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
4 0 0
#1
Nadszedł czas, abym zaprezentował swoje pierwsze dzieło w skali, którą sobie obrałem po powrocie do modelarstwa (po 20 latach przerwy). Wybrałem "kaczuszkę" SM03 opracowaną przez firmę "Pro Model". Wycinanka była nieźle przygotowana, oznaczona jako model "łatwy". Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie dodał od siebie tego czy owego – jak już wspominałem:
nie jestem "purystą", ale modelarzem hobbystą.
Pewnie każdy z Was ma tak, ze po skończeniu modelu wie, co zrobiłby lepiej, gdyby go robił od początku... mam to samo odczucie, niemniej sklejania tego modelu przyniosło mi sporo frajdy, a efekt nie jest porażająco paskudny, choć oczywiście sporo w nim niedociągnięć. Przyrzekam poprawić warsztat, oraz nadal czerpać tyle radości z modelarstwa, co podczas budowy tego modelu.

DSCN0512.JPG DSCN0513.JPG DSCN0515.JPG DSCN0516.JPG DSCN0517.JPG DSCN0518.JPG sm03.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#3
Nadszedł czas, abym zaprezentował swoje pierwsze dzieło w skali, którą sobie obrałem po powrocie do modelarstwa (po 20 latach przerwy).
To jak ja :)... z tym że zaczynam od Lyd1 GPM... Też wybrałem 1:45 bo 1:25 jest dla mnie za duże (zabiera sporo miejsca na półkach).

Odświeżam temat, ale mam pytanko. Jak kolega wykonał te żaluzje?

SM03.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
578 1 0
#4
[B napisał(a):
J1974H0[/B]]Jak kolega wykonał te żaluzje?
Tak patrząc na te żaluzje to domyślam się że wystarczy naciąć papier nożykiem/skalpelem a potem wyoblić je przy pomocy igły idąc od górnych żaluzji w dół oczywiście ale to tylko takie teoretyczne domysły modelarza teoretyka, choć NIE, naście lat temu żaluzje w ciężarówce ZIS-5 w ten sposób chyba właśnie wykonałem.
 

Podobne wątki