• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SM 42 piko 59265 problem na łukach

Jaa166

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam problem z SM42 przy wolnej jeździe na łukach lokomotywa przestaje jezdzic po lekkim dociśnięciu działa dalej do kolejnego łuku Lok w analogu jaka morze być tego przyczyna. (czyściłem tory) przy nastawianiu lokomotywy na tory jest również problem tak jakby kola były zblokowane mam również BR 218 która bardzo lekko chodzi mogę ja przepchać ręcznie a SM42 nie tak jakby były zblokowane kola
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Po pierwsze, na tym forum zwykło się pisać w języku polskim, a nie w polsko podobnym. Ciężko bowiem zrozumieć o czym piszesz.

Po drugie, zobacz jak na lokomotywie jest napisane oznaczenie serii i pisz tutaj poprawnie, czyli SM42.

Po trzecie, ten objaw zblokowanych kół wynika zapewne z tego, że model posiada na niektórych kołach gumki. Mają one zwiększyć uciąg modelu. Jednocześnie stawiają opór, gdy się próbuje ręką przesunąć stojący na torach model. To nie wada czy awaria.

Po czwarte zaś, spróbuj jeszcze wyczyścić koła modelu i wtedy sprawdź czy jest lepiej. Bo koła też się brudzą.
 
OP
OP
Jaa166

Jaa166

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Przepraszam za pisownie . Nie wiedziałem jak to opisać Tak czyściłem lecz pozostaje na nich taki osad jak po kleju od ceny .
[DOUBLEPOST=1465219597][/DOUBLEPOST]a jak wyciągnąć kola bo odkręciłem zaślepki i nie chciałem wyrywać na sile same nie odłączyły się od reszty
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#6
Osłona wózka jest na zatrzaskach (z obu stron).
Mniej wprawiona osoba, podczas demontażu osłon może narobić więcej szkód niż pożytku, więc zalecam szczególną ostrożność (lub po prostu wyczyścić dobrze koła nie demontując ich z lokomotywy).
Zatrzaski masz wskazane na obrazku - trzeba podważać je "od środka"

UWAGA! Ciężko schodzą z zaczepów.
SM42.jpg
 
OP
OP
Jaa166

Jaa166

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Osłona wózka jest na zatrzaskach (z obu stron).
Mniej wprawiona osoba, podczas demontażu osłon może narobić więcej szkód niż pożytku, więc zalecam szczególną ostrożność (lub po prostu wyczyścić dobrze koła nie demontując ich z lokomotywy).
Zatrzaski masz wskazane na obrazku - trzeba podważać je "od środka"

UWAGA! Ciężko schodzą z zaczepów.
Zobacz załącznik 394183

Dzięki wielkie . Bez zdejmowania ciężko bo mam problem z ich obracaniem . Mniej wprawioną osobom nawet nie jestem dopiero początki po 3 latach ciułania w końcu się udało zacząć przygodę i marzenia z dzieciństwa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 1
Elektryka 6
A
Elektryka 3
Elektryka 11
Elektryka 35

Podobne wątki