• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Slavi - mała zbieranina...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Podpiąć możesz wszystko, wszak to tylko model, ale jak chcesz zachować jakąśtam zgodność w latach produkcji ciągnika i jeżdżenia tej naczepy w realu, to skoro inne z tamtego okresu nie pasują, to pozostaje do podpięcia MB NG.
Co prawda zdjęcia oryginału tej naczepy dostępne są właściwie tylko z Volvo F12 intercooler, ale... lata użytkowania pozwalają na konfigurację z innymi ciągnikami.
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Masz rację, podpiąć można wszystko...
Trzeci model podpięty jest zgodnie z epoką, a do tego jeździł w PEKAESie (chociaż nie znalazłem zdj. z moją wersją kabiny).
Panowie , rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki ...:D
Mafo, NG byłby odpowiednim koniem, ale nie mam takiego w barwach PEKAESu...
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Witam. :)

Pora na rozwiązanie zagadki. Wyczułem trochę irytacji, bo padło wiele propozycji (większość mogła by pasować). :ROFL: Ostatnim modelem jest:

5

4

3

2

1

Steyr 1490 .
Najbliżej rozwiązania był Fapo i to właśnie on wygrywa "dwudziestkę"... :D
Serie 90 z tego co wiem zrobiła tylko jedna firma - Kleinbahn , oczywiście z Austrii. Roco robiło tylko serię 91 (o ile dobrze wiem, jak coś - chetnie dowiem się czegoś nowego. 90 i 91 różnią sie od siebie nieznacznie , ale jednak. Do dziś np; wielu myli MB NG z SK :ROFL:. Do tego robił modele trzyosiowe. Roco wypuszczało tylko dwu (nie licząc tzw. umbau robionych przez zapaleńców z A i D. :D
Mój został trochę przerobiony. Podwozie (najdłuższe) pochodziło od skrzyniowca (takie tylko wychodziły). Model został skrócony i dokleiłem do niego Herpowskie siodło. Lampy malowane przez producenta. Niestety, nie posiadam talentu pokroju Seweryna, Irokeza, Ciemnego i kilku jeszcze innych kolegów z forum, dlatego model wygląda jak wygląda. Cieszę się jednak, bo mam Steyra serii 90 w wersji ciągnika siodłowego. Ciekawostka. W PEKAESie był co najmniej jeden 1490 ale w wersji z długą kabiną...
Czas na fotki.

Nr. 74 Kleinbahn/AWM - Steyr 1490 PEKAES - składak

DSC_4017.JPG
DSC_4018.JPG
DSC_4022.JPG
DSC_4023.JPG
DSC_4028.JPG
DSC_4031.JPG
DSC_4033.JPG
DSC_4058.JPG


Fapo proszę o kontakt na priv.

Zapraszam do oglądani i komentowania. :)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
No, dwudziestka na pewno mi się przyda ;)
Chyba chciałem go obstawić, ale wydawał mi się zbyt "mały" pod taką naczepke.
Taki to raczej do przestawiania naczep na placu byłby dobry :D
Sam model może być trochę przeskalowany i stąd to wrażenie. Wielkością nie różnił się od serii 91, więc jak najbardziej pasował pod tego typu naczepę. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
W PEKAESIE był Steyr, ale w długiej kabinie. Ta Twoja wersja to czysta fikcja, ale jak Ci się podoba to najważniejsze. Poza tym to nie jeździł z taką chłodnią. ;) Poniżej masz fokę oryginału z PEKAESU.

Steyr 007.jpg
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
W PEKAESIE był Steyr, ale w długiej kabinie. Ta Twoja wersja to czysta fikcja, ale jak Ci się podoba to najważniejsze. Poza tym to nie jeździł z taką chłodnią. ;) Poniżej masz fokę oryginału z PEKAESU.
QUOTE]

Tak jak pisałem, znalazłem zdj. tylko z długa kabiną i do tego sam koń , więc jak najbardziej wygląda na fikcję ;), ale do tego w naszej skali jesteśmy już przyzwyczajeni... :ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Z tego co wiem, to Steyra serii 90 produkowano do 1979 r., a od 1978 r. rozpoczęto produkcję modelu serii 91. Także wydane przez ROCO wersje Steyra są serii 90, pomimo napisu na nich 91. Tą Twoją kabinę wykorzystałbym do zrobienia wywrotki, jakie jeździły w latach 70 w Transbudzie i brały udział m.in. w budowie Huty Katowice. Do PEKAESU jednak zaadaptowałbym kabinę długą.
No ale jak napisałem wcześniej, to Twoje modele i Twoja koncepcja kolekcji... ;)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Z tego co wiem, to Steyra serii 90 produkowano do 1979 r., a od 1978 r. rozpoczęto produkcję modelu serii 91. Także wydane przez ROCO wersje Steyra są serii 90, pomimo napisu na nich 91. Tą Twoją kabinę wykorzystałbym do zrobienia wywrotki, jakie jeździły w latach 70 w Transbudzie i brały udział m.in. w budowie Huty Katowice. Do PEKAESU jednak zaadaptowałbym kabinę długą.
No ale jak napisałem wcześniej, to Twoje modele i Twoja koncepcja kolekcji... ;)
Masz racje , Roco poszło trochę na łatwiznę (pewnie od nich uczyła się Herpa :ROFL:). Można też "bawić" się w modelarstwo, ale do tego trzeba mieć talent ludzi o których wspominałem wyżej... Ja jestem raczej zbieraczem, z "nieśmiałymi" aspiracjami modelarza...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Ja jestem raczej zbieraczem, z "nieśmiałymi" aspiracjami modelarza...
Nie masz racji. Zbieraczem czyli kolekcjonerem jest osoba, która jedynie zbiera modele i nic przy nich nie robi. Skoro Ty przerabiasz modele to znaczy, że jesteś modelarzem. Doświadczenia nabiera się wraz z ilością przerobionych modeli, także pozostaje Ci przerabiać..., przerabiać,,, i przerabiać..., a za jakiś czas dojdziesz to takiej wprawy jak wymienieni przez Ciebie modelarze. Trzymam kciuki za Twoje następne prace. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 404
Samochody ciężarowe 2516

Podobne wątki