• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Slavi - mała zbieranina...

OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Cześć Wszystkim. :)
Dzięki za ostatnie wizyty i komentarze. Powoli wracamy do "normalności". Z Polski przywiozłem długo wyczekiwaną paczkę a dokładnie zawartość :ROFL: tej paczki. Obiecałem też jednemu koledze, że jak tylko wrócę , zrobię zdj. tak szybko jak się da i wrzucę na forum. Ale po kolei...
W tamtym roku "trafiłem" bardzo dobrze zrobioną naczepę. Pomyślałem - jakiś chłop się narobił i naprawdę dobrze mu to wyszło. Ciągły brak miejsca (mimo postawienia trzeciej gabloty :ROFL::ROFL::ROFL:) sprawił, że postanowiłem naczepę sprzedać i tak też się stało. Początkiem lutego miałem okazję kupić Volvo F12. Świetnie zrobione - ale drogie jak na stare F12. Bez przekonania, kupiłem - będę miał najładniejsze i najdroższe F12 w mojej zbieraninie - pomyślałem... :D
Przekonany, że to też samoróbka zapomniałem o modelu upchniętym gdzieś w gablocie. Jakie było moje zdziwienie, jak trafiłem na zdjęcia mojego Volvo na eBay :eek: wraz z naczepą (której już nie miałem :ostrozny:) - podpis pod aukcją - AUF ACHSE!!!:eek: Ja dobrze , że długo trzymam maile po sprzedaży...
BARDZO duże podziękowania dla naszego forumowego kolegi Pawła @RIT8-4 , który zgodził się, by naczepa trafiła z powrotem do mnie... :)

Nr. 95 Herpa - Volvo F12 z zestawu Auf Achse - oryginał z wyjątkiem podmalowanych piast w naczepie.


DSC_8760.JPG
DSC_8764.JPG
DSC_8765.JPG
DSC_8770.JPG
DSC_8772.JPG
DSC_8775.JPG
DSC_8776.JPG
DSC_8778.JPG


Paweł, jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. :)
Zapraszam do oglądania i komentowania.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.529 68 0
Przepiękny model, jedna druga najdroższego obecnie na aukcjach zestawu auf achse 1, sam kiedyś posiadałem zestawy 3 i 6,
i jestem kompletnym debilem że je sprzedałem likwidując pierwszą kolekcję, obecnie rozglądam się za zestawem 4, gdzie moim zdaniem jest najśliczniejsze F-12 jakie kiedykolwiek Herpa wypuściła ;)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Cześć Wszystkim.
Dzięki za ostatnie wizyty i komentarze. ;) Dalej pozostajemy w klimacie lat 80/90-tych , ale odbijamy daleko na południowy wschód Europy...
To mój drugi model z tym znaczkiem na atrapie. Oryginalna zabudowa w formie kontenera została sprzedana (ITIA Bukareszt) a ja postanowiłem zrobić taki "lekki" zestaw... :D Dużą ciekawostką są kontenery plandekami po bokach firmy Marklin. Sam posiadam 4 różne malowania i jest to niewątpliwie rzadkość w H0 , jak i ogólnie w transporcie kontenerowym...



Nr. 96 Herpa - Roman (org. ITIA) - składak (model Herpa, kontenery Marklin).

DSC_8780.JPG
DSC_8784.JPG
DSC_8789.JPG
DSC_8793.JPG
DSC_8794.JPG
DSC_8798.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania. ;)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Rewelacyjny model:love::love::love:, nigdy nie przypuszczałem że będę zazdrościł komuś składaka;)
Co do puszek, też mam takie, dotychczas byłem przekonany że to dzieło Albedo;
http://forum.modelarstwo.info/threads/heavy-metal-truck-blend.46125/page-49#post-828313
Widziałem te puszki w Twoim temacie (świetny zestaw Albedo). Na 99% Albedo kupiło partię kontenerów , by zrobić model. Jak by to była ich konstrukcja , pewnie pokusili by się o więcej zestawów z tego typu kontenerami... Druga sprawa, Marklin robi kontenery ze sworzniami w puszcze , dokładnie tak samo jak robiło to Albedo. Dobrym przykładem takiej kooperacji jest Herpa, która kupiła partię kontenerów 48'ft od Walltersa., by zrobić pierwszy zestaw z puszka 45'ft. :ROFL: ( Daf DD trans ). Wszystkie moje kontenery pochodzą z zestawów Marklin. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 411
Samochody ciężarowe 2516

Podobne wątki