• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Slavi - mała zbieranina...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Świetnie wygląda ten zestaw,
Do świetności to temu modelowi brakuje... choćby luster i pomalowanych świateł tylnych... w ciągniku też.
W oczy rzuca się też taka sama "blacha" w naczepie i ciągniku.
W oczy rzuca się nie taki jak trzeba kolor kontenera, logo PEKAESU też z lat dużo wcześniejszych niż to Volvo. Napis PEKAES na podszybiu jakoś mi na tym Volvo totalnie nie pasuje.
Jedno można powiedzieć - przeróbka czysto zrobiona..., tylko, że fikcyjna. Ważne, że Tobie się podoba. :)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Witam Wszystkich po baaardzo długiej przerwie...
Wczoraj postanowiłem włożyć do gablotki trzy modele przywiezione z PL. Po długiej walce , udało mi się je jakoś "upchnąć". Teraz muszę zacząć "negocjacje" z żoną, w sprawie "przytaszczenia" trzeciej gablotki z piwnicy... :ROFL::ROFL::ROFL:
Tymczasem pokażę klasyk, a zarazem ostatni model w barwach PEKAES. Od razu mówię - model kupiłem bez lustra i stan ten utrzyma się do momentu powrotu na stałe do Polski. :p

Nr. 80 Rietze - Iveco Stralis 450 PEKAES - oryginał

DSC_4036.JPG
DSC_4041.JPG
DSC_4042.JPG
DSC_4048.JPG
DSC_4050.JPG
DSC_4053.JPG
DSC_4055.JPG
DSC_4038.JPG


Zapraszam od oglądania i komentowania. ;)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Witam.
Dzięki za wizyty i komentarze. ;)
Macie rację, ostatnio pokazany model staje się powoli klasykiem. Mi też jest szkoda, że historia firmy tak szybko dobiegła końca. Może teraz mielibyśmy więcej modeli w Polskich barwach... Na szczęście są jeszcze ludzie pozytywnie "zakręceni", którzy sami tworzą modele. Dzięki nim, pamięć o wkładzie rodzimego transportu w rozwój Europy , Afryki Pn. i bliskiego wschodu nigdy nie przeminie...

Dziś tradycyjnie, zdjęcie grupowe. Mam nadzieję, że kiedyś w skład zbieraniny wejdą kolejne marki, które dzielnie służyły w PEKAESie...


DSC_4070.JPG
DSC_4072.JPG
DSC_4078.JPG
DSC_4081.JPG
DSC_4088.JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 404
Samochody ciężarowe 2516

Podobne wątki