• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skrzyżowanie H0/H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
1 0 0
#61
Jest bardzo proste i zarazem genialne rozwiązanie: przerzutnik bistabilny sterujący przekaźnikem. Warunek: czujniki na torach wjazdowych typu np. kontaktron.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#65
Odizoluj całe skrzyżowanie ale pod spodem połącz końce z przed skrzyżowania i zesprzęgl z semaforem styk i daj kawałek odizolowanego toru. Po otwarciu danego semafora pojawi się napięcie na skrzyżowaniu i na kawałku odizolowanym przy semaforze na drugim torze pociąg na izolowanym stanie ale będzie zachowana ciągłość zasilania bez wchodzenia systemów zasilania sobie w drogę.
To tak z grubsza taki zarys mi się widzi, jak cię to zainteresuje to mogę rozrysować i sprecyzować wszystko :)
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#68
A moze obracane szlabany i podlaczone z nimi mikrostyki do myszek - jak szlaban jest obrocony na blokowanie waskotorowki to prad jest na normalnym, i na odwrot.
Zaleta: od razu widac co ma droge przebiegu.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#69
Wszystko, cała automatyka musi się więc na niej zmiescic.
Weź frog juicery (double), uproszczą wiele. Unikniesz przypadków "Oj zapomniałem przełączyć"
Aktualnie jest black friday w sklepie tamvalley ;-)
jak USA za daleko to można je kupić w UK, cenowo wychodzi tyle samo jakbyś ściągał z USA
 
Reakcje
1 0 0
#70
@Zvolack pisze:
to zapewne wymaga wyposażenia lokomotyw w magnes a coś bez ingerencji w tabor?

Kiedyś robiłem coś takiego dla DRIM-u. Wykorzystałem wtedy specjalne czujniki umieszczone w torach (gumiakach). Miały wbudowany kontaktron i magnes na popychaczu na który naciskały koła podczas najazdu. Może by coś takiego wykombinować...?
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#73
Jedna mądra głowa już nad tym pracuje w oparciu o detekcję zajętości toru. Poczekamy na efekty. Na bank tu zaprezentuję.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#75
Ale detekcję można również zrealizować za pomocą przekładnika prądowego, wtedy to założenie będzie zrealizowane. ;)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#78
Skrzyżowanie gotowe. Wybrałem polaryzację mechaniczną :) Zmiana polaryzacji następuje poprzez przekręcenia klucza zwrotnicowego. Pod spodem pracują sprzęgnięte dwa przełączniki MTS-402 Odłączane są odcinki izolowane przed skrzyżowaniem i polaryzowane skrzyżowanie w zależności od kierunku jazdy. Bez klucza otwarty jest przejazd torem normalnym aby przejechać wąskim trzeba "zdobyć" klucz i zmienić polaryzację.

Po dalsze postępy moich prac modelarskich i kontakt ze mną zapraszam na mój fanpage na facebook

20170926_005827.jpg



20170926_005854.jpg


Polaryzacja.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#79
Super. Ta sama koncepcja co moje skrzyżowanie TT/TTe (wciąż niewykończone).
Zobacz załącznik 438861
Pamiętam ten segment gdy pokazałeś jeszcze sam pomysł na forum TT. Bardzo ładnie to wygląda. Gratulacje.
[DOUBLEPOST=1506401129][/DOUBLEPOST]
Skrzyżowanie gotowe. Wybrałem polaryzację mechaniczną :) Zmiana polaryzacji następuje poprzez przekręcenia klucza zwrotnicowego.
Świetny pomysł. Tym bardziej, gdy na makiecie występują "wplecione" w jej sterowanie elementy z prawdziwej kolei. Naprawdę ekstra sprawa :love:
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#80
Nie da się to tylko napluć gołemu do kieszeni.:gwizd: Czarne elementy nie są podłaczone do jakiegokolwiek zasilania.

Zobacz załącznik 436071
O tym, czego sie nie da to znam z otwieraniem parasolem w pewnej części ciała.
Na opublikowanych niedawno filmach pana Sojdy z jazdy drezyną z Katowic do Miasteczka Śląskiego są chyba jeszcze dwa takie skrzyżowania
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki