• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skrzyżowanie H0/H0e

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#21
Bez tytułu.png

nie sadzę aby pojawiły się skrzynki z LL500 wiec otwory dla tego profilu są tylko "na wszelki wypadek".
Ja tam bym nie był taki pewny o brak zainteresowania tych z profilami LL500 w spotkaniach wąsko torowców. Ja sam buduję dużą stację styczną i mam parę segmentów wąskotorowych ze stacją Cichutka włącznie.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#22
Przykro mi Cześku ale nie podzielam Twojego entuzjazmu ☺ Profil LL500 uzywa niewielka grupa która z resztą ma w swoich zbiorach stacje styczna wiec moja skrzynka ma małe szanse na realne użycie. A w Istebnej bedziesz mógł Cichutka wstawić w uklad maiety H0e.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#24
@Dominik na statystyce :) tzn na procentach udziałowych skrzynek Fremo i LL w zasobach modelarzy w PL :) A na serio: jeśli się pojawią to połączymy je bezproblemowo ściskami z innymi skrzynkami Fremo lub za pomocą otworów w mojej skrzynce przejściowej! :D to jest to!!
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#25
na procentach udziałowych skrzynek Fremo i LL w zasobach modelarzy w PL
@Zvolack mógłbyś mi podrzucić te statystyki albo wskazać źródła? Zaznaczam, że na prawdę chciałbym zapoznać się z tymi statystykami jeżeli istnieją a nie wdawać się w jakąś głupią polemikę.
Zgadzam się, że nowe projekty na południu Polski profilami Fremo stoją, ale jednak wydaje mi się, że LL500 nie jest aż tak niszowy.
Cóż, jak ostatnio zapoznałem się ze statystykami sprzedaży u nas w firmie to faktycznie okazało się, że wydawało mi się coś zupełnie innego niż było w rzeczywistości :D
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#26
@Dominik Statystyki powiadasz. moje ocena jest oparta o dwie bardzo konkretne informacje:
Kapitan wypalił w tym roku 6 szt profili LL (w tym dwa dla mnie na ta skrzynkę ze skrzyżowaniem) i ok 250 Fremo i jest o tendencja z kilku ostatnich lat,
w podobnych proporcjach Stefan ma sprzedaż w sklepie.
Żałuje bardzo że są dwa standardy w PL ale to pokłosie wielu zdarzeń. Czas sam to weryfikuje.
Problem jest i w H0 i w H0e ale sytuacja się stabilizuje i budujący co raz częściej wybierają profil Fremo.
Na tym zakończmy wywody nt użycia profili bo najważniejsze jest budować a profile jakie by nie były zawsze złączą mocne ściski stolarskie i serdeczne uściski budujących :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#28
Wiem, że takie skrzyżowanie istniało na GKW i na Ełckiej chyba. Chciałbym jakoś to w miarę sensownie oznakować.
Jakieś sugestie Panowie? Oczywiście wszystko tylko w obrębie tej skrzynki.

20161122_211926.jpg


20161122_211641.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#29
A możesz Macku zdradzić jak planujesz to zasilać przy założeniu że jest osobny zestaw centrali DCC dla makiety H0 i osobny dla H0e.
u nas w klubie niebawem powstanie 60 stopni :) (wykon Hugwa)
 

Załączniki

OP
OP
Z

Zv

Gość
#30
@pado moje skrzyżowanie jest odpowiednio rozizolowane i będzie wyposażone w przełącznik kierunku jazdy H0 lub H0e.
Z tego co widzę Hubert podzielił wasze skrzyżowanie symetrycznie na 4 części i zasilane będzie sygnałem dcc w zależności od potrzeb wąski - normalny.
Ja sobie to wykombinowałem na tej samej zasadzie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#32
jak ... to zasilać przy założeniu że jest osobny zestaw centrali DCC dla makiety H0 i osobny dla H0e.
Takie skrzyżowanie, jak mi się wydaje, przynajmniej od strony toru normalnego, musi być osłonięte semaforami. Wystarczy zrobić układ który będzie zasilał skrzyżowanie z tego toru, dla którego będzie zielone światło.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#33
Na GKW były również semafory na wąskim, ba - nastawnia na Łagiewnikach sterowała również na skrzyżowaniu semaforami... tramwajowymi :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#34
Wystarczy zrobić układ który będzie zasilał skrzyżowanie z tego toru, dla którego będzie zielone światło.
Najprościej byłoby zwykłym przełącznikiem - rozwiązania analogowe często są najlepsze. Albo użyć jakiejś prostej elektroniki w stylu: przełącznik polaryzacji (np. moduł pętlowy?).

:D
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#35
Na razie moje myśli krążą wkoło ANALOGOWEGO HEBLA. Zobaczymy jak wyjdzie przy budowie :) temat przemyślimy ze szpecami od prądów błądzących ;)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#37
Widzę na fotce słupy teletechniczne i je zrobię.
Czy taki posterunek byłby wyposażony w lampę taką jak na nastawianiach pod oknem?
Czy może ustawić jedną lampę na słupie?
Semaforów nie ustawię bo wszystko musi się zmieścić na tej skrzynce.
Ja też zastosuję analogowy hebelek :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#38
W którymś ŚK był chyba jakiś opis tej krzyżówki w Gliwicach.
I chyba miałeś to ŚK, bo od ciebie "archiwizowałem na swoje potrzeby".

chyba tej krzyżówki? była jakaś inna taka w PL?
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki