• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skromny warsztat GRZES_RR

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#1
Zakładam swój temat warsztatowy, może będę mógł liczyć na Waszą pomoc i ocene wykonywanych przeze mnie prac :)

Dziś na pierwszy ogień idzie VOLVO FH4 6x2, chce zrobić fajny ciągnik do gabarytów :giggle:

Po nałożeniu kalek z grafiką FH16 750 postanowiłem zmienić grilla na srebrny bo taki mi się kojarzy z FH16.

20180624_160015.jpg

Niestety coś poszło nie tak i wygląda to słabo... Może ktoś coś podpowie, po pędzlu nadmiar farby usunąłem patyczkiem kosmetycznym...

Więc postanowiłem się poprawić i rozebralem cały model :) Wnętrze kabiny poszło na czarno i fotele oraz deska w beż, próbowałem jakoś zagospodarować przestrzeń i wyszło coś takiego.

20180626_173548.jpg

Pewnie jeszcze pójdzie kamizelka na fotel pasażera.

A mając już rozebrany przód postanowiłem zmienić wygląd lamp przednich...

20180626_172714.jpg

Ale nie leżą mi te paski imitujące LEDY...

20180626_170739.jpg


Jak narazie to jest zmyłem i czekam na kalki z Decalprintu, zobaczymy co wyjdzie... Grill, trochę popracowałem przy nim ale nie wiem czy już to jest to ;)

20180626_173341.jpg


Cały czas czekam na przesyłkę z kalkami i będę działał dalej...

W międzyczasie pracuje również nad pokazanym kiedyś MANem TGS 8x4 wywrotka z minikitu, ale jego chyba pokażę Wam na gotowo :)

Jak narazie to chyba tyle mojego dzisiejszego "blogu" :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#2
Wygląda ciekawie. Do malowania spróbuj używać aerografu. Dużo lepiej nakłada farbę na nierównościach niż pędzel. Warstwy są dużo równiejsze jeśli chodzi o grubość.
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#3
Maćku zdaję sobie sprawę że najlepiej wyszło by aerografem, ale jak narazie to ciężko mi się zorganizować na 64mkw ;) Chyba zostają tylko spraye i póki ciepło to piwnica :)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#5
Pobawiłem się dziś sprayem :) Poszło z dużej odległości tak żeby napylić tylko mgiełke i nie do końca mi to wyszło. Chyba i tak za grubo szczególnie na górnej części, no i chcialem zachować wloty powietrza na czarno więc jak widać coś popaprałem...:X3:

20180628_161207.jpg


Są jeszcze dwie opcje.
1. Dorobienie tablicy CONVOI EXCEPTIONNEL jak na poniższym foto (zdjęcie zapożyczone że strony 40ton.net) trochę bym zasłonił niedoróbki :p

40tonnet_truckspotters_najciekawsze_ciezarowki_10-02.jpg


2. Dostanę w gratisie 2 kalki od Decalprintu z grillem ale nie do końca mi leży bo trzeba będzie ją przerabiać, ale dla chcącego nic trudnego ;)

volvo-2012-gittergrill.jpg


Może ktoś oprócz Maćka przegląda moje wypociny i podpowie co z tym zrobić :niepewny: Maćka również zachęcam do podpowiedzi :D
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#6
Pobawiłem się dziś sprayem :) Poszło z dużej odległości tak żeby napylić tylko mgiełke i nie do końca mi to wyszło. Chyba i tak za grubo szczególnie na górnej części, no i chcialem zachować wloty powietrza na czarno więc jak widać coś popaprałem...:X3:

Zobacz załącznik 582385

Są jeszcze dwie opcje.
1. Dorobienie tablicy CONVOI EXCEPTIONNEL jak na poniższym foto (zdjęcie zapożyczone że strony 40ton.net) trochę bym zasłonił niedoróbki :p

Zobacz załącznik 582386

2. Dostanę w gratisie 2 kalki od Decalprintu z grillem ale nie do końca mi leży bo trzeba będzie ją przerabiać, ale dla chcącego nic trudnego ;)

Zobacz załącznik 582387

Może ktoś oprócz Maćka przegląda moje wypociny i podpowie co z tym zrobić :niepewny: Maćka również zachęcam do podpowiedzi :D
Przegląda, tylko nie ma czasu napisać ;).
W temacie aerografu, to przy naszej skali nie ma kompromisu i środków zastępczych. Musisz zainwestować. W tym tygodniu, w robionym modelu nie chciało mi się obklejać kilku detali i postanowiłem pomalować pędzelkiem. Zeszło mi dłużej i bynajmniej nie ładniej.
Może niekoniecznie najdroższy aerograf na początek. Ja z powodzeniem używam chiński zamiennik który miał być na chwilę a pomalowałem nim już z 50 modeli. Kiedyś już o tym pisałem na forum i jak chcesz to poszukam linka do tego tematu?
Farba w puszcze ma jednak większą dyszę i to nie jest to samo, chociażby z tego powodu, że nie masz kontroli nad gęstością farby. Z puchy to używam tylko czasami podkładówkę i lakier, ale tylko jak celowo chcę zrobić grubą warstwę.

Trzymam kciuki za projekt.
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#9
Pozwolę sobie popisać dalej o moich pracach przy Volvie ;)
Kalki wysłane do mnie we czwartek więc pewnie koło wtorku dotrą, a że model stoi rozebrany to coś tam sobie dłubie :LOL:

Dziś z samego rana naszło mnie na dorobienie przewodów przyłączeniowych do naczepy.
W ruch poszedł stary przewód splotka z którego pozyskałem miedziane druty.

20180630_110602.jpg


Później nawijanie na niepotrzebną oś i wychodzi coś takiego.

20180630_111914.jpg


Chwila zabawy z pędzelkiem i mamy kolorowe przewody.

20180630_112756.jpg


Po wyschnięciu montaż i jest całkiem dobrze :p

20180630_114520.jpg


W międzyczasie pobawiłem się z felgami i wydaje mi się że też wyszło bardzo dobrze ;)

20180630_114722.jpg


20180630_114705.jpg


Jeszcze kwestia ułożenia przewodów, ale to już po zamontowaniu kabiny.
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#11
No i wreszcie dotarła do mnie przesyłka od Decalprintu :LOL:
Teraz już z górki żeby dokończyć Volvo :)

Resized_20180703_112302_6883.jpeg


Część kalek będzie chyba na sprzedaż bo jak narazie to nie planuje aż tylu projektów ;)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#13
Jakim sprayem malowałeś?
Adrian wstyd się przyznać :giggle:, ale miałem jeszcze w piwnicy spray Bolla srebrny do felg... Malowałem z odległości ok. 40cm tak żeby napylić tylko mgiełke :confused: A na pędzle używam Pactry i jestem z nich zadowolony, chociaż srebrny metalik złapał już jakieś grudki i muszę kupić nowy. Ale w sklepie modelarskim 4,5zł więc ogarnę ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#14
Witaj. Fajnie to wszystko wychodzi. Kabelki to mistrzostwo :) czy farba jest elastyczna? Bo taki spiralny drucik przy kazdym ruchu pracuje i farba może się złuszczyć.
W kwestii aerografu mogę doradzić tyle, że nawet najgorszy aerograf jest lepszy od sprayu. Jak bedziesz czyścił to da naprawdę niezły efekt. Przez kilka lat uzywałem jakiejś chińszczyzny po 60 bodaj złotych. Bez kompresora - butla wystarczyła na naprawdę wiele prac. niedawno kupiłem niemiecki aerograf za kilka stówek i owszem widać róznicę, ale bez przesady. Ważne by malować warstwami kilkakrotnie z odstępami czasowymi.
Pozdrawiam i czekam na więcej.
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#15
Grześku co do elastyczności to nie jest tak źle, odprysk pokazał się tylko na żółtym kolorze (poprawione) a reszta jest bez zarzutu nic nie odpadło :)
Dziękuję za kibicowanie, dzisiaj pewnie coś popracuje i jutro pochwalę się efektami :)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#16
No i stało się :)
Chyba ukończyłem projekt, nie chciałbym przesadzać z dodatkami i wyszło tak jak poniżej. Dodatkowe zdjęcia w moim temacie na forum, tam już z naczepą i na dioramce ;)

20180706_190757.jpg


20180706_190823.jpg


20180706_184831.jpg


Wkrótce jednak ruszamy z czymś innym :p
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#20
Noooo... Pierwsza klasa. Wygląda świetnie. Choć trochę te szarosrebrne swiatła denerwują. Wydają się ciemniejsze od grilla. Może jakiś lakier z połyskiem?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki