• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skromny warsztat GRZES_RR

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#21
Na początku duży plus za chęci i start z własnymi przeróbkami z każdym kolejnym modelem będzie tylko lepiej jeśli przysiądziesz do tematu konkretnie czego Ci życzę.
Kilka moich uwag:
1. Jeśli między drugą a trzecią osią to obrysówka boczna to wyszła zdecydowanie za duża. Zerknij na moją stronę www.aktrucks.eu tam opisałem sposób budowy obrysówek do Volvo.
2. Kalki lamp przednich wkleiłbym na te srebne elementy pod przezroczyste obudowy klosza
3. Anteny staraj się rozcięczyć trochę farbę wowczas nie będą wychodziły Ci takie zgrubienia od nierówno nałożonej farby
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#22
Na początku duży plus za chęci i start z własnymi przeróbkami z każdym kolejnym modelem będzie tylko lepiej jeśli przysiądziesz do tematu konkretnie czego Ci życzę.
Kilka moich uwag:
1. Jeśli między drugą a trzecią osią to obrysówka boczna to wyszła zdecydowanie za duża. Zerknij na moją stronę www.aktrucks.eu tam opisałem sposób budowy obrysówek do Volvo.
2. Kalki lamp przednich wkleiłbym na te srebne elementy pod przezroczyste obudowy klosza
3. Anteny staraj się rozcięczyć trochę farbę wowczas nie będą wychodziły Ci takie zgrubienia od nierówno nałożonej farby
Dziękuję za pozytywną krytykę i Tobie Adrian i Grześkowi.
Co do obrysówek to niestety moje nerwy nie wytrzymały mniejszego formatu (może 50 albo 100 by pomogło - muszę sprawdzić następnym razem).
Kalki na lampach też mi nie do końca leżą a nie pomyślałem o tym żeby spróbować pod. W PERFORMANCE EDITION lampy nie były malowane od wewnątrz i grill jest czarny więc wyszło całkiem nieźle:

Screenshot_20180708-105820_Gallery.jpg


Jeszcze raz dzięki kibicowanie i reszta w moich rękach:giggle:
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#23
Rozebrałem dzisiaj takiego bardzo tanio zakupionego MANa TGA. Mam drobny problem który nie wiem jak rozwiązać.
Mianowicie chodzi mi o zmatowienie i delikatne odbarwienie na dolnej części kabiny i to tylko z jednej strony (zapewne od słońca), nie wiem jak spróbować coś z tym zrobić:
Czy jakaś pasta polerska - mam taką drobną do reflektorów?
Lakier bezbarwny? A może tylko malowanie od nowa?

20180708_114002.jpg


20180708_114035.jpg


Szukam jeszcze pomysłu jak go zrobić...
Pewnie jeszcze będę malował ramę bo niebieska mi nie leży ;)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#24
Do MANa nie mam jak narazie weny twórczej :oops:
Dziś pobawiłem się kalkami z Decalprintu i Actrosem MP4. Wycinania jest sporo i myślałem że mnie trafi, później nanoszenie na model też nie jest łatwe. Aż nie chciało mi się robić zdjęć w trakcie prac... Po użyciu płynu na kalki wychodzi to fajnie ale na zbliżeniu widać że jednak nie siadły mi dokładnie na grillu. Nie wiem czy poprostu aż tak małe detale są zrobione niedokładnie czy 1 piwo to za mało :p

20180712_203318.jpg


20180712_203239.jpg


20180712_203221.jpg


20180712_203209.jpg


Równolegle przerabiam naczepę z Herpy na Polski wyrób ;)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#25
Żeby nie było że nic się nie dzieje ;)


Ostatnio dostałem pierwsze zamówienie na wykonanie konwersji modelu i jest mi miło że ktoś chce mieć u siebie na półce moje wypociny :giggle:
Na warsztat wpadło IVECO STRALIS które miałem na sprzedaż bo takie jest życzenie. W ruch poszły klamoty które kiedyś gdzieś wpadły mi w ręce. Naczepa i ciągnik są produkcji AWMu i belka w naczepie zostaje taka jaka jest.
Przed rozpoczęciem prac:

20180715_225909.jpg


I trochę w trakcie:

20180717_200511.jpg


Niestety zakupione kiedyś na Allegro naklejki Wieltonu okazały się za krótkie i musiałem kombinować. Ale zamawiający przyjmuje tą "niedoróbkę". Czekam jeszcze na zamówione kalki i będzie koniec.

20180717_200536.jpg


Iveco też przechodzi delikatne przeróbki:

20180718_210520.jpg


20180718_213710.jpg


20180718_213719.jpg


To tyle na dziś :)
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#27
IVECO wkrótce wyrusza do nowego garażu :)
A wyszło tak jak poniżej, na naczepie dodatkowe pasy odblaskowe na dolnej krawędzi i pionowe, w ciągniku domalowane obejmy zbiornika paliwa na czarno. Mam nadzieję że nowy właściciel będzie zadowolony z efektu końcowego :giggle:

20180722_111036.jpg


20180722_111103.jpg


20180722_111047.jpg


Tak wiem, belka w naczepie jest niezgodna z oryginałem ale nie mam jeszcze na tyle umiejętności żeby coś wystrugać :p A poza tym zamawiający zaakceptował projekt ;)

Niedługo będzie jeszcze coś innego...
 

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#28
Cześć, ostatnio oglądałem twój wątek i coś mnie natchnęło, aby samemu zacząć. Po zobaczeniu jak robisz przewody od powietrza itd. troche pomyślałem i fajny pomysł nawinął mi się, aby zrobić je schludniej. Wpadłem na taki plan jak na foto>
Wziąłem wkręta, i uciąłem końcówkę aby ściągnąć drucik miedzi, wygląda to bardzo ładnie.
Pozdrawiam

PS. Skąd bierzesz kalki?
IMG_20180728_170156.jpg
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#29
Super, najważniejsze jest żeby coś zacząć i później metodą prób i błędów można zrobić coś fajnego (y)
Ja swoje przewody robiłem tak jak pisałem, z pojedynczego drutu z przewodu "splotki" i nawijanie na oś z modelu :) Twój wydaje mi się trochę za gruby, ale może zdjęcie tak oddaje ;)
Co do kalek to różnie bywa, mam po trochu z różnych miejsc:
kalkomanie.com
tl-modellbau.de - tu są fajne bo masz już gotowe wycięte i nie musisz się strasznie starać z wycinaniem :p
shop.decalprint.de
 

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#30
Super, najważniejsze jest żeby coś zacząć i później metodą prób i błędów można zrobić coś fajnego (y)
Ja swoje przewody robiłem tak jak pisałem, z pojedynczego drutu z przewodu "splotki" i nawijanie na oś z modelu :) Twój wydaje mi się trochę za gruby, ale może zdjęcie tak oddaje ;)
Co do kalek to różnie bywa, mam po trochu z różnych miejsc:
kalkomanie.com
tl-modellbau.de - tu są fajne bo masz już gotowe wycięte i nie musisz się strasznie starać z wycinaniem :p
shop.decalprint.de
To kalki z kalkomanie.com trzeba osobno wycinać?
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#31
To kalki z kalkomanie.com trzeba osobno wycinać?
Tak samo z Decalprintu, to są wydruki na arkuszu kalki i wzory musisz wycinać. Te z Tl-modellbau są już przygotowane i wycinasz niedokładnie a wychodzą z małym obrysem bezbarwnym.
Kwestia tego jak się czujesz na siłach, np. Actros MP4 z kilku postów wyżej jest klejony Decalprintem, skalpel i penseta dają radę ;)
 

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#32
Tak samo z Decalprintu, to są wydruki na arkuszu kalki i wzory musisz wycinać. Te z Tl-modellbau są już przygotowane i wycinasz niedokładnie a wychodzą z małym obrysem bezbarwnym.
Kwestia tego jak się czujesz na siłach, np. Actros MP4 z kilku postów wyżej jest klejony Decalprintem, skalpel i penseta dają radę ;)
To straszna lipa, zamówiłem kalki do scanii...
A ile kosztują kalki Tl-modelllbau [swoje]
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#33
W sumie kalki i w tl-modellbau są droższe niż w Decalprincie ale za to koszt przesyłki: jest inny 7,5€ Decalprint i 1,5€ w tl-modellbau więc wychodzi podobnie.
Mam obecnie zamówione kalki w Decalprincie i np. Zestaw na Scanie Streamline wychodzi 2€ a w tl-modellbau 5,5€.

Jak będziesz potrzebował trochę pomocy to pisz na PW.
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#35
Wczoraj i dzisiaj udało mi się trochę popracować nad MANem :)
Jak narazie to pomalowane zostało podwozie z wyposażeniem na szaro (skrzynka z akumulatorami ma czarną pokrywę i jest też żółty klin pod koło, koło zapasowe dostało srebrną felgę a chromowany zbiornik paliwa czarne opaski). Wnętrze też jest pomalowane na szary ciemny a drzwi dostały czarne uszczelki szyb, no i fotele dostały niebieskie obicia.

Tyle na dziś ;)

20180729_185743.jpg


20180729_185823.jpg
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#36
Z MANem trochę przystawiło bo czekam jeszcze na kalki (Będzie jednak robiony na 5Stara).
W międzyczasie pobawiłem się z Actrosem MP1. Kupiłem bo za kilka złotych, wymagał trochę pracy i nadal uważam to za model ćwiczebny bo ma jeszcze dużo niedoskonałości... Ale przynajmniej jest już w całości i jeszcze do niego wrócę.

Tak wyglądał po zakupie (kierowca i pasażer zostają do innego projektu) dach był mocno poniszczony klejem i brakowało lusterka krawędziowego. Postanowiłem zrobić go pod jakąś wannę lub niskopodwoziówkę ale jeszcze nie wiem co wyjdzie :cool:

Screenshot_20180808-212311_Allegro.jpg


Screenshot_20180808-212351_Allegro.jpg


W trakcie prac:

received_1853068664759221.jpeg


Belka na dachu zrobiona własnoręcznie, czekam jeszcze na marker chrom i będę poprawiał :giggle:

received_292749531276846.jpeg


received_658578994518418.jpeg


I dalsze składanie, wiem Adrian nadal za gęsta farba na antenie ;)

20180807_222024.jpg


20180807_225613.jpg


No i przymiarki do naczep:

20180807_230959.jpg


20180807_231041.jpg


Przepraszam za jakość zdjęć ale robione późnym wieczorem do lampki i dopiero dzisiaj zabrałem się za wpis na moim skromnym "blogu" :)

A jeszcze przy okazji pytanie do kolegów z większym doświadczeniem: płyn na kalki to najlepiej stosować jak jest jeszcze mokra, czy później jak już przysycha mocniej?
Do tej pory nakładam go na mokrą kalke, tzn. podsuszoną patyczkiem kosmetycznym po równaniu jej na powierzchni.
Zachęcam do zostawienia komentarza :p
 
OP
OP
grzes_rr

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
#39
Dzisiaj skończyłem wreszcie pracę nad naczepą która chwilę leżała w moim "warsztacie".
Jest to przeróbka naczepy Herpy na Polski wyrób Wielton. Boki są z gotowej naklejki (troszkę za krótka), tylne drzwi oraz belka malowane na białe a reszta kalki, brakuje mi tutaj tylko kamer na firanie ale to już kwestia uzupełnienia w międzyczasie ;)
Volvo jeszcze jest w trakcie prac...
Zachęcam do zostawienia komentarza

20180813_214715.jpg


20180813_214724.jpg


20180813_214737.jpg


20180813_214752.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki