• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Skromna kolekcja - olek 1398

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#1
Witam.
Chciałem zaprezentować swoją skromną kolekcję samochodów, od razu mówię, że nie będzie się rozwijała tak szybko jak innych kolegów, ale jestem bardziej taborowcem, niż samochodowcem w 1:87, a w skali 1:1 jest to zrównoważone :). Oto moje dotychczasowe zbiory, nie oszołamiają, ale z biegiem czasu będzie się powiększać :p.Wszystkie modele są w jakimś stopniu poddane brudzingowi, na pewno każdy ma co najmniej zapuszczonego washa (y).

Nowy, zwaloryzowany już nabytek, Mercedes E 190 Minikit Herpy
_DSC1030.JPG
_DSC1031.JPG
_DSC1032.JPG

_DSC1033.JPG

Mercedes S 220, Wiking
_DSC1034.JPG
_DSC1035.JPG

Iveco Daily, po zabiegach sprzed lat, będzie pomalowane na nowo, ale to jeszcze nie teraz, Bush.
_DSC1036.JPG
_DSC1037.JPG

Dobrze znane nam Wartburgi od Herpy
_DSC1038.JPG
_DSC1039.JPG
_DSC1040.JPG


CDN...
 
OP
OP
olek1398

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#2
CD

Dodaję Kraza tutaj, bo nie widzę sensu tworzenia osobnego wątku na jedną na razie ciężarówkę, kupiony od Tomka Florczaka.
_DSC1042.JPG
_DSC1043.JPG


A oto moje dwa najnowsze nabytki w kolekcji: Fiat 126p oraz Polonez 1500. Obydwa modele wykonane przez Tololoko. Maluszek jest chyba pierwszym wykonany z nowej formy. Nie mam porównania do Brekiny, ale jak dla mnie modele nie są wcale takie złe, jak to niektórzy mówią (y).
_DSC1045.JPG
_DSC1044.JPG
_DSC1046.JPG
_DSC1047.JPG
_DSC1048.JPG
_DSC1049.JPG
_DSC1051.JPG
_DSC1052.JPG
_DSC1053.JPG
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Bardzo ciekawy ten nowy maluch z Tololoko, w porównaniu do starego wygląda świetnie, w porównaniu do brekiny - dobry minus ;) . I nareszcie miałem okazję obejrzeć detale poloneza z tololoko :) Taki gotowy zakupiłeś, czy z kitu? Przydałoby mu się te wielkie uszczelki pomalować, ciekawe jak by zyskał na proporcjach.
 
OP
OP
olek1398

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#6
Poldka dostałem już gotowego, a że jest jeszcze "ciepły" to zdążyłem na razie tylko washa zapuścić ;). Dokładniej jak ktoś chce obejrzeć to zapraszam na targi do Poznania, bo będą wystawione razem z modułem :). A jak się podoba MB 190 E? To moje pierwsze zmasakrowane dzieło w takiej skali ;).
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#9
Mam mieszane uczucia po obejrzeniu zdjęć. Na żadnym nie widać szczegółowo przedniego i tylnego pasa w "Poldku". Tololoko kolejny raz się nie popisał. Jak już kiedyś pisałem zarówno Maluch, a teraz jeszcze Polonez zasługują na lepsze wykonanie. W tym wydaniu jest zrobiony niechlujnie pomijając to, że wygląda jak pomalowany pędzlem (n)
190-ka...cóż... nie bardzo wiem co ten model przeszedł, nie wygląda na spalony, bardziej jakby polano go zmywaczem do lakieru....
Kraz świetny, podobnie jak Mercedes S 220, jednak ze wskazaniem na Kraza (y) .
 
M

Maverick

Gość
#10
Maluch z Tololoko nadal pozostaje "plastelinowym lepiakiem" a Polonez już troszkę lepszy lecz montaż i malowanie pozostawia bardzo wiele do życzenia. M i najbardziej spodobal się Kraz.
 
OP
OP
olek1398

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#11
Cześć ;)
W końcu mam dostęp do internetu i mogę coś napisać. Po Hobby wzbogaciłem się o 4 modele :):
- Star A28 Społem (Adam Modellbau)
-Star A28 Transbud (Adam Modellbau)
-Audi 60 (Herpa)
-IFA (Modeltech, chyba)

Ta ostatnia była w warsztacie i przyszła do zdjęć taka jaka przyszła, ale chcę ją spolonizować. Jest niesamowicie plastikowa i już na nią patrzeć nie mogę :D, a najlepsze jest to, że Audica kosztowała 19 zł, a IFA 18 zł, no ale cóż można się spodziewać po modelu, który jest tańszy od osobówki.Mam jeszcze małe pytanie - rozbieraliście już ten model? Jak odczepić tą dobrze przyklejoną szybkę, gdyż chcę, żeby po malowaniu nadal była przeźroczysta? :rolleyes: Nawet w Starach próbowałem zamontować elementy dodatkowe, ale zaprzestałem kontynuowaniu operacji, bo stracił bym nerwy i przy okazji chyba taż model. Udało mi się tylko zamontować hak, bo reszta to istny koszmar... :oops:
_DSC1043.jpg
_DSC1039.jpg
_DSC1037.jpg
_DSC1038.jpg

_DSC1034.jpg
_DSC1035.jpg
_DSC1036.jpg
_DSC1046.jpg
_DSC1047.jpg
_DSC1049.jpg
_DSC1050.jpg
_DSC1054.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#12
Audi mimo że to Magic bardzo fajne, reszta to zabawki nie modele.:D:D:D
A tego społem to żeś na maksa ufajdał one takie brudne nie jezdziły nawet z PRL-u pamiętaj że, woziły jedzenie.;)
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
Ale brudasy z tych Starów ;)Wiem że nie są idealne, ale gdyby kosztowały z 40 zł sztuka, to miałbym już ich niezłą kolekcję. A tak, to się patrzę, przyglądam i nie wiem co zrobić ;)
Szybki w modelach DDR trzeba podważać aż klej puści. Można się nieźle napocić z nerwów, a i tak nie puści. Wtedy biorę blister w który zwykle pakowane są modele, wycinam odpowiednie prostokąty, po jednym na każdy bok wozu, i wsuwam od środka między oszklenie a kabinę. Jest ciasno, i farba z aero nie brudzi szyby.
 
J

Jurek ST44

Gość
#14
Szybki w modelach DDR trzeba podważać aż klej puści. Można się nieźle napocić z nerwów, a i tak nie puści. Wtedy biorę blister w który zwykle pakowane są modele, wycinam odpowiednie prostokąty, po jednym na każdy bok wozu, i wsuwam od środka między oszklenie a kabinę. Jest ciasno, i farba z aero nie brudzi szyby.


:)tego mi brakowalo , pomysl kosmiczny . Zwykle szybki klejone sa do dachu .
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#15
W twoich prezentacjach jest coś wciągającego... Dziś patrząc na fotki doszedłem do wniosku, że Star i Audi idealnie nadawałyby się na dioramę PRL-u. Doskonale kontrastują ówczesne czasy u nas i na zachodzie (y).
 
OP
OP
olek1398

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#16
O piękności! Chyba jestem zakochany :D Ten wyczekiwany model wreszcie zagości u.mnie na dobre. Mam przyjemność zaprezentować Jelcza PR 110.
20121219_151227.jpg
20121219_151212.jpg
 

Podobne wątki