• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

skrapy

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#1
Skorzystam ze swojego starego watku i pokażę fotki ustrzelone dzis podczas wycieczki po północnych kanałach na WW, proszę zainteresowanych oto co przy jednym z pirsów duzej zlomowni sfociłem , niestety stateczek wycieczkowy płynął dośc szybko a kapitan powiedział mi ,że tu dziś wpłynęliśmy wyjątkowo i nie mozna robić zadnych manewrów ani sie zatrzymać , a w ogóle to tu nie można sie tu wybrać bez stosownych zezwoleń bo to tereny prywatne i dla wścibskich zamknięte na codzień , muszę ustalic ,która to złomownia i to zbadac jak się da co to za lok tam stoi wygląda mi na lend lizowski Em ale czy na pewno - ale jakim cudem by się tu znalazł ?
oto fotki (przepraszam z jakość ale fociłem minoksem ukrytym w zegarku i jak widac ten sprzęt nie nadaje się na daleki plan



h
art
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#2
- zbiornik czegoś, nie wiem czego na terenie byłej hartowni śrub i gwożdzi "Fakir" , - widoczna jakaś dziwna próba rozbiórki (?) tego obiektu
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#3
-znajomy wiedząc ,ze kręcą mnie takie klimaty ,podesłał mi takie foto z jednego z największych skrapów na WW ,-a na fotce takie rarytasy ,że hej, że też do dziś się zachowały gdzieś jeszcze takie zabytki..

fotohidus 2016
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#5
wielka łapa znów w akcji


i jeden z ostatnich na Wielkiej Wyspie kratownicowych żurawi na portalu ramowym również z kratownicy , stary ale jary ma się dobrze i nadal ładuje złom na barki albo odwrotnie

a to ujęcie z Chrobrego Głównego Zachodniego Towarowego na tabor skasowany czekający na wjazd do hindusów a na drugim planie nastawnia CGT( zach.)obsługująca górkę
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#7
- w trudno dostepnych rejonach , kryja sie prawdziwe skarby , na tylach pewnych zakladow remontujacych dzwigi na WW wypatrzylem wrak Bucyrusa Erie (chyba) przeznaczony na skrap

-apropo ( dolna fotka)tego zoltego dzwigu to sie dowiedzialem ,ze nie jest przeznaczony na skrap , jakis artysta go zakupil i cos chce z nim zrobic..artystycznego(?)

a tu deżawu

- a czy Kolega Michał poznaje kolejną faze, przeobrazania sie zurawia?
fotohoart
- a to przy okazji mojego -takie motywy to tam zwykłosc jak zreszta i w pozostalych dwoch dzielnicach Wielkiej Wyspy
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#8
-znajomi weterynarze mieli dzis misje w rezerwacie nietoperzy szarych ,ktorych zamieszkaniem sa dawne urzadzenia parowozowni portowej na Cymbo , udalo mi sie z nimi zalapac na ta "wycieczke", bo to ścisly rezerwat tych zwierzakow i teren zamkniety, mnie szczegolnie zainteresowal wagon , ktory stoi pod naweglownicą i stad kilka ujec , niestety ,zeby nie zbudzic zwierzakow nie moglem zajrzec do srodka...



 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#9
- znalazlem w swoim archiwum dwie fotki zrobione kiedys w portowej skladnicy zlomu koncernu metalurgicznego "Staliko", na zdjeciach wycofane z ruchu parowozy hutnicze

 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#12
idąc na skróty z glinianek zahaczyłem o fragment terenu byłej cegielni Makenziego , jeszcze tylko kawalek muru sie ostał, wszystko wokół "idzie" pod developerkę a terenu obecnie pilnuje Raptor , to wolałem nie igrać..
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#14
- wczoraj takie rarytasy znalazłem na terenie zlikwidowanej cegielni Makenziego , swoisty "skrap, - oto kilka fotek z terenu pilnowanego przez Raptora, wszedłem za zezwoleniem, Raptor został w stróżówce zamknięty..





 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#16
20160327_110052.jpg 20160327_104810.jpg Moze taki klimat, te wagony stoja tu od 1956r. Jest to nieuzywana stacjia przeladunkowa w Mount Union, w Pennsylvanii. Wagony waskotorowe to nalezace do EBT (East Broad Top RR). Roslinnosc doslownie przechodzi przez wagony.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#17
Hoart proszę cię zanim wrzucisz kolejne zdjęcia, zapoznaj się z tym tematem. Będzie lepiej dla ciebie i dla nas ;) Trochę późno zauważyłem, że to zdjęcia monitora...
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#20
- kolejka wąskotorowa w cegielni Makenziego posiadała sekcję drogową , na fotkach : wózek do przewozu tłucznia ,narzędzi i jego "lokomotywa"