• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SKODA

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
Mam prośbę do wszystkich, zamieszczających zdjęciu zarówno w tym, jak i w kilku innych, podobnych wątkach w dziale "Prawdziwa kolej" o bardziej krytyczne przyglądanie się swoim zdjęciom przed decyzją wstawienia ich na forum. Wydaje mi się, że te wątki powinny służyć do pokazywania rzeczywiście ciekawych zdjęć lokomotyw, albo w niecodziennym malowaniu czy oznakowaniu, albo w ciekawym ujęciu. Ale zamieszczanie dziesiątków zdjęć praktycznie identycznych maszyn, różniących się wyłącznie numerem, fotografowanych w tym samym, albo bardzo podobnym miejscu i ujęciu, wydaje się lekką przesadą. Prosiłbym też o zwrócenie większej uwagi na jakość fotografii, bo niektóre tu zamieszczane są nie najwyższej jakości, a nie przedstawiają niczego szczególnego, co usprawiedliwiałoby wstawienie kiepskiego technicznie zdjęcia. Wprawdzie możliwości serwera forum są dość duże, ale jednak nie są nieograniczone.

Powtarzam ten sam post w kilku wątkach, w których pojawia się wiele w sumie podobnych do siebie zdjęć.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.103 153 19
06.10.2020. Stacja Zaryń na lini 131 zwanej węglówką.
A na stacji oczekujaca na zielone Skoda, niby zwykła, taka normalna Skoda 182 052-1 CTL Logistics, malowanie fajne, jezdzi ich sporo na tej trasie, ale co było inne, to skład, jaki prowadziła, 43 granatowe wagony regmmes załadowane kontenerami 40 lub 2x20 , a wsród nich kontener chłodnia.

182 052-1.JPG
kontener chłodnia.JPG
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0


Koziegłowy - Poznań Piątkowo / D29-395 / 11.10.2020 / Narastający łomot pociągu jadącego po ukrytym za drzewem moście nad Wartą spowodował, że wszyscy spacerowicze korzystający z uciech pięknego popołudnia oderwali się na chwilę od swoich aktywności, żeby obejrzeć krótki spektakl, w którym główny udział wzięła 163 044-1 ze składem węglarek pełnych drewna jadących do... lasu - w rejon stacji Chojnice/Rytel do dużego odbiorcy drewna. Pociąg jedzie trasą objazdową w związku z podmyciem torowiska niedaleko Nakła nad Notecią oraz z rozpoczynającą się rewitalizacją chętnie wybieranej przez przewoźnika "Węglówki".
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Przypadkowo natrafiłem na film z Łodzi Fabrycznej:


Powiem szczerze, że nie były mi wcześniej znane przypadki wizyt Škód serii 163 w Łodzi w ramach obsługi pociągów TLK spółki PKP Intercity. Może ktoś potwierdzić czy były to pojedyncze przypadki czy też "Czeskie Laski" częściej obsługiwały to połączenie do Łodzi Fabrycznej? Autor filmu w opisie napisał:

"No i jest trzeci raz skoda w Łodzi, wczoraj tez była."

Niestety nie ma podanej daty wykonania zdjęć, a film został opublikowany 3 marca 2011 roku.