• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie SKM Warszawa - tylko zdjęcia

Twój ulubiony tabor w służbie SKM Warszawa to (proszę zazanaczyć tylko 1 odpowiedź):


  • Ogółem głosujących
    61

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Mam pytanie. Czy nie macie w swoich zbiorach więcej zdjęć archiwalnych pociągów EN57 - z pierwszych lat eksploatacji? Chętnie bym powrócił pamięcią do tamtych lat.
Musiał bym grzebnąć w czeluściach dysku...

A z dnia dzisiejszego... 31WEba 001+002
dotarły na szopę... VideoCapture_20220110-210845.jpg 20220110_171329~2.jpg 20220110_170954~2.jpg

Pozdrawiam,...

ps. z racji pory fotki są jakie są (+edycja by forum puściło)...
 

stiff

Użytkownik
Reakcje
237 0 0
A może zainteresują was zdjęcia hali serwisowej na Szczęśliwicach tuż po oddaniu do użytku i z okresu budowy? Tak się bowiem złożyło, że projektowałem konstrukcję tego budynku (rozbudowa i modernizacja starej części, kanały serwisowe etc.).

Mam też zdjęcia z kilku innych realizacji ale jeszcze nie znalazłem odpowiedniego tematu, żeby je wrzucić.
 

Załączniki

stiff

Użytkownik
Reakcje
237 0 0
W zakresie remontu było między innymi wymiana poszycia z blachy trapezowej na płyty warstwowe, renowacja konstrukcji , montaż sieci trakcyjnej, ogrzewania, etc...
Ta wiem to - jak pisałem robiłem projekt tego remontu i rozbudowy - hala została tez wydłużona. Mam sporo zdjęć z różnych okresów budowy ale głównie z okresu realizacji konstrukcji czyli demontażu starego poszycia, fundamentowania i wznoszenia budynku socjalnego, rozbudowy etc. Z okresu wykończeniówki już nie. Potem już tylko kilka może kilkanaście zdjęć z ostatnich wizyt tuż przed oddaniem i zaraz po kiedy trzeba było cośtam jeszcze dorobić. Dodatkowy pomost etc.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Ta wiem to - jak pisałem robiłem projekt tego remontu i rozbudowy - hala została tez wydłużona. Mam sporo zdjęć z różnych okresów budowy ale głównie z okresu realizacji konstrukcji czyli demontażu starego poszycia, fundamentowania i wznoszenia budynku socjalnego, rozbudowy etc. Z okresu wykończeniówki już nie. Potem już tylko kilka może kilkanaście zdjęć z ostatnich wizyt tuż przed oddaniem i zaraz po kiedy trzeba było cośtam jeszcze dorobić. Dodatkowy pomost etc.
No tak..., czytanie na szybko na obrocie wychodzi;)

Pozdrawiam,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Z ostatniej nocki, czyli 31.01/1.02...
Z powodu zamknięcia tzw "nory" /"dziury"
(oraz brakiem tzw przejścia pomiędzy grupami torów) niemożliwym stał się wyjazd z posterunku Warszawa Czyste do Warszawy Zachodniej po torze zasadniczym i dalszej jazdy po grupie podmiejskiej. W związku z tym zjazdy i wyjazdy odbywają się przez nową część Warszawy Zachodniej (peron 6 i 7).
IMG_20220203_213054.jpg ...

IMG_20220203_213647.jpg ...
(35WE - 010...)

Pozdrawiam,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Proszę nie rzucać kamieniami we mnie za jakość zdjecia- robione na szybko przez szybę czołową na postoju ( stopklatka)
VideoCapture_20220218-181834.jpg

Druga para 31WEba odbija 600 km ( tu Wwa Rakowiec chwila przed północą...).
W poniedziałek już do przejechania się na linii S2 .

Pozdrawiam,...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Proszę nie rzucać kamieniami we mnie za jakość zdjecia- robione na szybko przez szybę czołową na postoju
Prosisz by nie rzucać w Ciebie kamieniami za to zdjęcie. Ale tak szczerze, co ono wnosi do naszego życia? Co udowadnia, co ukazuje? Ten wątek pokazuje że lubisz robić masę zdjęć w pracy, ale wiele z tego co tu wrzucasz jest naprawdę słabe.
Zresztą jak widać nie za wiele ocen uznania się pojawia pod nimi.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Prosisz by nie rzucać w Ciebie kamieniami za to zdjęcie. Ale tak szczerze, co ono wnosi do naszego życia? Co udowadnia, co ukazuje? Ten wątek pokazuje że lubisz robić masę zdjęć w pracy, ale wiele z tego co tu wrzucasz jest naprawdę słabe.
Zresztą jak widać nie za wiele ocen uznania się pojawia pod nimi.
Jak ktoś dysponuje sprzętem za parę tysi z możliwością "obróbki materiału na miejscu" to tu poprawi, tam podrasuje i ma ten sam efekt co w foto szopie... A co do tej masy, to faktycznie zaśmiecam forum na taką skalę, że zaraz serwer wywali w kosmos... Masz rację, brawo Ty!:D(y)
Co to wnosi do życia Forum i Forumowiczów??
Spytaj każdego z osobna, to się dowiesz. Ja osobiście się tego nie podejmę...

Pozdrawiam i miłej soboty,....

Ps. Co do tych kamieni... - wyjaśniłem w opisie co i dlaczego.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Już nie raz na tym forum ktoś udowadniał, że nie potrzeba wcale sprzętu za parę tysięcy a wystarczy telefon. Tylko trzeba się trochę postarać a jeśli zdjęcie nie wyjdzie to nie trzeba go wstawiać do sieci. I tyle tylko.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
No to zgłaszaj wpis do usunięcia jak Ci nie pasuje, jest w lewym dolnym rogu przycisk....

Pozdr,...
Po prostu kochamy kolej (i swoją pracę) i dzielimy się tym z innymi. Pamiętam, kiedyś wstawiłem zdjęcie elektrowozu EU07 stojącego na stacji Gdynia Główna, który zasłonięty był słupem trakcyjnym i samo zdjęcie było dość niewyraźnie. Spadł na mnie wtnie deszcz, a grad krytyki. Trzymaj się pomyślnie w pracy kolego Harry!
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Po prostu kochamy kolej (i swoją pracę) i dzielimy się tym z innymi. Pamiętam, kiedyś wstawiłem zdjęcie elektrowozu EU07 stojącego na stacji Gdynia Główna, który zasłonięty był słupem trakcyjnym i samo zdjęcie było dość niewyraźnie. Spadł na mnie wtnie deszcz, a grad krytyki. Trzymaj się pomyślnie w pracy kolego Harry!
Dzięki Michale za dobre słowo. Szkoda, że ważniejszą rzeczą było zdjęcie, a nie fakt, że w poniedziałek ten tabor zacznie jeździć z pasażerami.

Pozdrawiam,...
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Wróciłem na łamy forum, bo przyznaję, że po prawie dwóch latach nie mogłem już wytrzymać :). Podoba mi się bardzo stylistyka tego taboru z Newagu. Trzymaj się Przemku pomyślnie w fabryce - tak mój wiekowy już Tata określa pracę :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
@Harry Potter - Przemku, nie dziw się @CoCu - ma racje, zdjęcia rozmazane robione w deszczu/mgle przez szybę tak naprawdę nic nie wnoszą. Zanim wrzucisz, przejrzyj, wykasuj zdjęcia rozmazane i będzie po kłopocie. Zakładam ze w telefonie tez nie trzymasz zdjęć przypadkowo zrobionych badz niewyraźnych. i serwer tez ma swoje limity (stad tez limit max zdjęcia 2MB). Ja np wolałbym zeby na serwerze zostało np wyraźne zdjęcie z 2010 roku jakiegoś składu w letni dzień na np Ostbahnie niż Twoje rozmazane z nocki
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
@Harry Potter - Przemku, nie dziw się @CoCu - ma racje, zdjęcia rozmazane robione w deszczu/mgle przez szybę tak naprawdę nic nie wnoszą. Zanim wrzucisz, przejrzyj, wykasuj zdjęcia rozmazane i będzie po kłopocie. Zakładam ze w telefonie tez nie trzymasz zdjęć przypadkowo zrobionych badz niewyraźnych. i serwer tez ma swoje limity (stad tez limit max zdjęcia 2MB). Ja np wolałbym zeby na serwerze zostało np wyraźne zdjęcie z 2010 roku jakiegoś składu w letni dzień na np Ostbahnie niż Twoje rozmazane z nocki
W dopisku do zdjęcia masz wszystko, co i dlaczego... Mój błąd , nie dałem dopisku "zdjęcie poglądowe"...

Pozdr,...
 

Podobne wątki