• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklepy z N-kami

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie ponownie.
Makieta w H0 sprzedana, tabor powoli tez chociaż dużo jeszcze zostało jednak po ostatniej wizycie w MiWu coś sobie chce znowu postawić.
Ze względów powierzchniowych tym razem chcę podziałać przy skali N.
Trochę poszukałem, trochę znalazłem ale też tutaj chcę się dopytać.
Głownie na początek szukam sklepów, w Polsce, na świecie (takich co wysyłają do Polski) w których jest dobry asortyment tej skali.
Drugie pytanie na jakich producentach się skupiać. Na temat H0 jest dużo na temat N sami wiecie dużo mniej. Wdzięczny będę za wszelkie informacje.
 
D

Docteur

Gość
#2
Jeśli chodzi o sklepy, to nie będę kreatywny - www.modellbahnshop-lippe.com. Sklep sprawdzony, dobrze zaopatrzony i z niedrogą wysyłką do Polski.
Co do producentów, to wybór nie jest powalający: Fleischmann, Hobbytrain, BRAWA, KATO, TRIX, LS Models, Arnold.
Jeśli jeździsz do Niemiec to rozważ wypad na kwietniowe targi Intermodellbau w Dortmundzie - jest tam spory wybór modeli w N-ce, zarówno z pierwszej jak i z drugiej ręki.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#4
Z braku sklepów w PL ja preferuję "import własny" w ramch Unii i Sojuzu Stanów Ameryki ;)
Najczęściej Ebay (nie ukrywam, że ze względu na ceny).

Artee napisał(a):
Ze względów powierzchniowych tym razem chcę podziałać przy skali N.
Skup się na modułach ;) Mamy ich trochę, jakieś kilkadziesiąt metrów (w Warszawie).
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Nie no, Ebay (i nie tylko) to u mnie 3/4 zakupów drobnej elektroniki i hobbystycznych rzeczy :)
No właśnie jakieś namiary na zagraniczne sklepy wysyłkowe zbieram bo rzeczywiście u nas posucha.
 

emeryt21

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Od kilku lat zajmuje sie N.Tak jak inni wybralem ta skale z powodow mieszkaniowych.
Stosuje torowisko Fleischmann oraz oczywiscie jego wspolnika Roco. Probowalem Peco,ale Angole to oszusci i 50% tego co mi przysylali to byly rzeczy uzywane zapakowane w nowe pudelka...ostrzegam. Torowisko Peko niczym sie nie rozni od niemieckich a jedynie wysokoscia toru (Peco jest wyzsze i trzeba podkaladac pod niemieckie).
Tabor mam Fleischmann'a,Roco i Minitrix.Oceniam je jako rownorzedne jakosciowo.Fleischmann jest drozszy o kilkanascie procent.Mam pierwsze wagoniki Arnold i sa wg mnie calkiem dobre.Technicznie (sterowanie) tabor Minitrix stoi wyzej niz Fleischmann. Jakosciowo Fleischmann jest jednak lepszy.
Calosc sterowania bazuje na firmie Lenz,bo ta firma jest dostawca wiekszosci firm niemieckich.Wiekszosc zespolow roznych firm jest produkcji Lenz i to w obu podstawowych odmianach t.zn. DCC XpressNet oraz Selectrix.Ostatnio wszystkie chip'y sa dostosowane do obslugi obu systemow. Wyjatkiem sa torowiska trojszynowe,ale to uwazam za dziwactwo jednego producenta.System Lenz dobrze sprawuje sie rowniez w amerykanskich sterowaniach (wyprobowane)...
"Meble" makiety to Faller,Auhagen,Kibri itp.Wszystkie niemieckie firmy sa dobre.Angole jak zawsze sa "inni".Wiekszosc ich budynkow to tektura niestarannie wykonana.Szkoda pieniedzy.Amerykanskie i japonskie tez sa dobre,ale to inny styl.
Zakupy robie na calym swiecie,ale glownie w polskich sklepach.Nie mam problemu,bo znam angielski,ale mam problem z Niemcami,bo oni udaja,ze nie rozumieja po angielsku a ja nie znam niemieckiego.Z Francuzami lepiej nie zaczynac,bo oni sa uparci i uwazaja,ze wszyscy powinni mowic po francusku.Kupowalem na dalekim wschodzie,tandeta,czesto nienaprawialna.jednak drobiazgi (drzewka,latarnie itp) warto tam kupowac,bo znacznie tansze.Mozna rowniez szukac w Hiszpanii,we Wloszech i Ameryce poludniowej a takze Japonii.Tam dosc trudno jest znalezc w jezyku angielskim,bo wszedzie dominuja "ichnie" krzaczki i malo jest tlumaczen.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#12
Mała uwaga co do Peco. Rozjazdy robią 100 razy lepsze niż Trix i Fleichmann razem wzięte! Bardziej realistyczne. Ja ze względu na rozjazdy zdecydowałem się na Peco. Co do sklepów- polecam też holenderski sklep- www.n-spoorstore.nl. Peco tańsze niż w Modelbahn a mają fajne rzeczy niedostępne u innych. A jaki tabor? Co kto lubi. Ja na przykład ostatnio kupuję same japończyki, bo cena mniejsza a właściwości jazdy bajeczne. Z tym, że trzeba lubić inne pociągi niż europejskie :D
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#13
http://www.n-spoorstore.nl/ - Link nie działa.
Torowisko Peko niczym sie nie rozni od niemieckich a jedynie wysokoscia toru (Peco jest wyzsze i trzeba podkaladac pod niemieckie).
A jaki materiał PECO stosujesz. Code80 czy Code55????
Tabor mam Fleischmann'a,Roco i Minitrix.Oceniam je jako rownorzedne jakosciowo.Fleischmann jest drozszy o kilkanascie procent.Mam pierwsze wagoniki Arnold i sa wg mnie calkiem dobre.Technicznie (sterowanie) tabor Minitrix stoi wyzej niz Fleischmann. Jakosciowo Fleischmann jest jednak lepszy.
Moje wrażenia są nieco inne jeśli chodzi o tabor...
Wg. mnie - Fleishmann potem Minitrix, potem długo, długo nic i Roco i znowu długo nic i Arnold.
Od razu nadmieniam. Nie miałem w rękach nowych wyrobów PIKO i Brawy oraz egzotycznych produktów w tym tych z poza Europy...
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#15
Ten sklep niekiedy nie wchodzi i sam nie wiem dlaczego. "Japończyki" są fajne, ale naprawdę trzeba je lubić(tak samo jak "Amerykańce"). Wykonanie nie powala na kolana, ale właściowości jezdne- poezja! Według mnie to nawet minitrix się chowa! Za dwa tygodnie jadę na Trainz 2013 to pewnie sprawie sobie jakiegoś diesla Piko i będę mógł się wypowiadać co do jakości.
 

Adri n

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Szczerze ,jestem zielony ale Podobno to n jest najlepsza skla na male pomiestrzenia,dlatego mam zamiar taka zakupic :D
Czy ktos poleca mi jaki zestaw na start ?
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#17
N
Od kilku lat zajmuje sie N.Tak jak inni wybralem ta skale z powodow mieszkaniowych.
Stosuje torowisko Fleischmann oraz oczywiscie jego wspolnika Roco. Probowalem Peco,ale Angole to oszusci i 50% tego co mi przysylali to byly rzeczy uzywane zapakowane w nowe pudelka...ostrzegam. Torowisko Peko niczym sie nie rozni od niemieckich a jedynie wysokoscia toru (Peco jest wyzsze i trzeba podkaladac pod niemieckie).
Tabor mam Fleischmann'a,Roco i Minitrix.Oceniam je jako rownorzedne jakosciowo.Fleischmann jest drozszy o kilkanascie procent.Mam pierwsze wagoniki Arnold i sa wg mnie calkiem dobre.Technicznie (sterowanie) tabor Minitrix stoi wyzej niz Fleischmann. Jakosciowo Fleischmann jest jednak lepszy.
Calosc sterowania bazuje na firmie Lenz,bo ta firma jest dostawca wiekszosci firm niemieckich.Wiekszosc zespolow roznych firm jest produkcji Lenz i to w obu podstawowych odmianach t.zn. DCC XpressNet oraz Selectrix.Ostatnio wszystkie chip'y sa dostosowane do obslugi obu systemow. Wyjatkiem sa torowiska trojszynowe,ale to uwazam za dziwactwo jednego producenta.System Lenz dobrze sprawuje sie rowniez w amerykanskich sterowaniach (wyprobowane)...
"Meble" makiety to Faller,Auhagen,Kibri itp.Wszystkie niemieckie firmy sa dobre.Angole jak zawsze sa "inni".Wiekszosc ich budynkow to tektura niestarannie wykonana.Szkoda pieniedzy.Amerykanskie i japonskie tez sa dobre,ale to inny styl.
Zakupy robie na calym swiecie,ale glownie w polskich sklepach.Nie mam problemu,bo znam angielski,ale mam problem z Niemcami,bo oni udaja,ze nie rozumieja po angielsku a ja nie znam niemieckiego.Z Francuzami lepiej nie zaczynac,bo oni sa uparci i uwazaja,ze wszyscy powinni mowic po francusku.Kupowalem na dalekim wschodzie,tandeta,czesto nienaprawialna.jednak drobiazgi (drzewka,latarnie itp) warto tam kupowac,bo znacznie tansze.Mozna rowniez szukac w Hiszpanii,we Wloszech i Ameryce poludniowej a takze Japonii.Tam dosc trudno jest znalezc w jezyku angielskim,bo wszedzie dominuja "ichnie" krzaczki i malo jest tlumaczen.
Z tymi angielskimi to nie jest tak do konca zle jak tutaj piszesz, ciekawe o jakie firmy miales na mysli konkretnie. Co do tektury bardzo dobrze wykonane jest budownictwo firmy Superqiuck, wycinane laserowo wiec nic nie trzeba wycinac itp, Co do modeli plastikowych to nie polecam firmy HORNBY budownictwo bardzo kiepskiej jakosci, nie dopracowane, krzywe sciany kiepskie wyblakle kolory, nawet folii jako imitacji okien to mozna pomarzyc, formy budynku nie wiem jak to napisac tak jak by byly zrobione na szybciora byle jak. Ja mam taki jeden domek z tej firmy, duzo musialem poprzerabiac zeby wogole go zlozyc, w dodatku instrukcja miala bledy w konstrukcji, bylo 5 etapow zlozenia z czego na etapie 3 byla pusta kartka(n) tragedia jakas. Natomiast polecam gotowce firmy Bauchmann, szczególnie jezeli chodzi o jakies silosy na cement itp. ja zamawiam z www.gaugemaster.com; www.ontrack.co.uk; www.kernovmodelcentre.co.uk; www.ehatton.co.uk
Jezeli chodzi o amerykanskie modele to polecam Atlas i Life Like, bardzo dobrze dopracowane za przystepna cene. Szczególnie Life Like jest ok cos w rodzaju Faller Hobby
 
Reakcje
0 0 0
#19