• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklepy w Niemczech.

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 1 0
#81
Spotkałem się z informacją w jednym niemieckim sklepie, że wysyłka do Polski kosztuje 16,99 Euro + VAT kraju docelowego. Czyli tak naprawdę ile ?
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#82
Koszt wysyłki zostanie na poziomie 16.99 €.
Natomiast do wartości zakupów doliczą ci 4 % VAT-u (w Niemczech jest 19%, a u nas 23%), więc jak coś tam kupujesz np. za 100€ to jak wysyłają ci do Polski to rzeczywiście zapłacisz 104€ + 16.99€ (przesyłka)
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#83
Na stronie jednego z modelarskich niemieckich sklepów, które prowadzą również handel online przeczytałem, że oferowane ceny są korygowane o VAT kraju kupującego. A więc w przypadku Polski to będzie 23%. Takiego zapisu nie mają wszystkie sklepy, z którymi miałem styczność.
 

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#84
Już od dawna tak jest ,że w krajach EU VAT jest rozliczany względem stawki jaka obowiązuje w kraju odbiorcy a nie sprzedawcy.
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 1 0
#85
Czyli jak model kosztuje 197,76 Euro + 16,99 wysyłka to muszę przelać oprócz tej kwoty dodatkowo jeszcze 7,91 Euro (4% tej różnicy między VATami)?
Pytam bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim i nie chcę wyjść na kombinatora i cwaniaka.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#86
Spotkałem w niemieckim sklepie internetowym różne ceny w zależności od domniemanego kraju nabywcy. Jakoś "nie wiem" dlaczego, bez zalogowania zakładali, że jestem w ogóle zwolniony z VATu :D

Jak się zalogowałem z adresem w Polsce i przeszedłem do koszyka, miałem naliczony polski VAT.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
#87
Czyli jak model kosztuje 197,76 Euro + 16,99 wysyłka to muszę przelać oprócz tej kwoty dodatkowo jeszcze 7,91 Euro (4% tej różnicy między VATami)?
Pytam bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim i nie chcę wyjść na kombinatora i cwaniaka.
Dokładnie rzecz biorąc, jeżeli model w sklepie internetowym z Niemiec gdzie stawka VAT to 19% kosztuje 197,76 EUR brutto, to żeby otrzymać jego cenę z polską stawką VAT 23%, należy powiększyć tą cenę o 3,36% (wskaźnik to iloraz polskiej i niemieckiej stawki VAT= 23% / 19%). Cena wyniesie więc 204,41 EUR + koszt wysyłki 16,99 (w koszcie wysyłki powinien zostać VAT Niemiecki).
Cena końcowa do zapłaty zawsze powinna być pokazywana poprawnie po wpisaniu kraju docelowego, bez tego system sam przecież nie zgadnie dokąd kupujący będzie chciał wysłać zakupy. W niektórych sklepach można to zrobić na samym początku i ceny brutto wyświetlą się już z VAT tego kraju, ale w większości ceny brutto ulegają zmianie dopiero przy kończeniu procesu zakupowego, w momencie podania adresu docelowego.

Są jednak również i takie sklepy, które stosują jedną cenę dla wszystkich. Np. model kusztuje 250 EUR brutto (z VAT). W momencie podania adresu dostawy, sklep zastosuje odpowiednią stawkę kraju i odpowiednio zmieni cenę netto. Np. przy zakupach do Polski zastosuje 23%, czyli z ceny 250 EUR, 46,75 EUR pójdzie do US w Polsce, a przy zakupach z Austrii (20%) do tamtejszego urzędu pójdzie 41,66 EUR. Zmienną będzie tu cena netto.
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 1 0
#88
Faktycznie, cena modelu wyniosła 204,41 Euro, jednak koszt wysyłki wzrósł do 20,90 Euro. Ale kupiłem, bo mi na tym modelu zależało.
Wszystkim dziękuję za uwagi i wskazówki :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#89
cena modelu wyniosła 204,41 Euro, jednak koszt wysyłki wzrósł do 20,90 Euro
Koszt wysyłki nie ma żadnego związku z ceną modelu (uwzględniającą VAT), choć jedno i drugie zależą od kraju, do którego ma być towar wysłany. Nie wiem, dlaczego, ale nawet wewnątrz UE koszt wysyłki potrafi się różnić zależnie od kraju docelowego. Nie wiem, czy wiąże się to z różnymi stawkami VAT, czy sam koszt przesyłki jest różny, ale tak to niestety wygląda. Wiele sklepów bierze koszt wysyłki na siebie przy kwocie zakupu powyżej pewnej sumy, ale tu też ten próg często jest różny przy wysyłce wewnątrz kraju (w którym jest sklep) i za granicę.
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 1 0
#91
Nie wiem, czy koszt wysyłki ma związek z ceną modelu czy nie ma, faktem jest że model kosztował 197,76 Euro + 16,99 Euro wysyłka + VAT kraju docelowego. Po wybraniu produktu i przejsciu wszystkich formalności ostateczna cena wyniosła 204, 41 Euro + 20,90 Euro wysyłka. I dlatego to napisałem, aby inni użytkownicy wiedzieli, że jest coś takiego możliwe.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#92
A w skrajnym przypadku, jeden z najczęściej wymienionych tu sklepów zakłada, że jak człowiek nie podał adresu, to w ogóle nie płaci VAT. Co „przypadkiem” czyni pokazywaną cenę bardzo atrakcyjną.

Jak już mamy koszyk i idziemy do kasy, trzeba sprawdzić dokładnie ceny produktów w koszyku. Po podaniu adresu.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#93
Koledzy, w sklepie elriwa.de są dwie zakładki : Aktionen oraz Abverkauf. W obu przypadkach oferowane są produkty w cenach promocyjnych. Nie mogę jednak odgadnąć na czym polegają różnice w tych opcjach. Wiecie może ?
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#96
Oni w Elwira są zawsze do przodu w sprawie prawa skarbowego. Od razu wprowadzają przepisy które wchodzą. Inne sklepy czasami i rok mają poślizgu w stosunku do nich. Pewnie mają dobrą księgową i stąd prosty podział aby się skarbówka nie czepiała...
Ten podział jest tam od zawsze.

W Niemczech przy promocjach i wyprzedażach czytaj czy nie produkt B. To takie jajka niespodzianki w dobrej cenie często bez prawa zwrotu. Zwroty od klienta, obtarcia.- ogólnie z problemem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 14
Dla początkujących 9
Dla początkujących 4

Podobne wątki