• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklep GS

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#21
@Zdrada69 - chodzi głównie o grubość. Chociaż teraz jak patrzę to może rzeczywiście też narysować i dać do trawienia... Hmmm... pomyślę. Ale to by musiał wtedy na projekt spojrzeć ktoś kto takie rzeczy do trawienia rysuje. Laser mam w miarę opanowany ale trawienia jeszcze nie robiłem.
Nie baw się sam - raczej poszukaj czegoś gotowego od modelarzy okręgowych lub pancerniakow ...
na przykład tutaj (lub w innym sklepie - nikogo nie reklamuję intencjonalnie):
http://exito.sklep.pl/pl/c/ELEMENTY-FOTOTRAWIONE/872/2

Ja mam kilka takich siatek Abera i czasem do czegoś wykorzystuje (jak dawniej dłubałem w HO to np. "uzbrajałem" nimi okna policyjnego Forda Transita..). Oczywiście trzeba znaleźć sobie właściwy rozmiar splotu.
Wygląda to +/- tak (jest też taki jak na Twoim zdjęciu):
IMG_2709.JPG


IMG_2711.JPG
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#22
@Zdrada69 - ta siateczka z oczkami w kształcie rombu, jaką ma grubość blaszka? Chodzi o to by nie była zbyt gruba. Z drugiej strony chodzi też o stosunek wielkość oczek do grubości. Oczka nie mogą być też zbyt małe.

Projekt już już coraz bliżej końca. Powstały okna (wielowarstwowe) i drzwi. Teraz to jeszcze tylko drzwi od strony rampy z tyłu sklepu.

A tak mi się cały czas mój weekend kojarzy.

 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#23
@Zdrada69 - ta siateczka z oczkami w kształcie rombu, jaką ma grubość blaszka? Chodzi o to by nie była zbyt gruba. Z drugiej strony chodzi też o stosunek wielkość oczek do grubości. Oczka nie mogą być też zbyt małe.
Pomiar wychodzi że ok 0,3 mm - co do wielkości oczka - to wywnioskujesz z tej 1 groszówki mam nadzieję. Symbol tej blachy to S08. Może będzie dobra - a jak nie to pewnie warto pogrzebać - może mają jeszcze inne rozmiary ...
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#25
Proszę, oto udostępnione pliki z projektem. Każdy sobie może je do woli pozmieniać w zależności od zapotrzebowania. Jutro wysyłam do wycięcia i jak tylko dostanę to zaprezentuję tu relację z budowy. Liczby w nazwie plików to grubość materiału na jakim powinien zostać wycięty dany plik. Dla ułatwienia:

0.095'' = 2.41mm
0.050'' = 1.27mm
0.017'' = 0.43mm
0.006'' = 0.15mm

Takiej grubości materiały ma człowiek u którego wycinam. Znacznik długości w każdym pliku ma długość 1 cala (25.4mm). Pliki są w formacie AutoCad 2010.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#26
Sklep wycięty i teraz czekam na przesyłkę. Umieszczę w tym wątku relację z budowy (ze zdjęciami!) która będzie również służyć mogła jako instrukcja do składania. Ostrzegam od razu że mogą się zdarzyć jakieś potknięcia w projekcie i pewne rzeczy trzeba będzie jak to Acid kiedyś ładnie napisał "ugrdulić z łapy"...

P.S. AutoCad jest zaje:cenzura:!!! Nauczyłem się teraz jak robić takie rzeczy w 3D (extrude polyulines itd.) i będzie można robić świetne projekty!
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#27
Sklep dzisiaj doszedł wycięty. Nie obędzie się bez poprawek. Wkradł się mały błąd w projekcie i trzeba wyciąć jeszcze raz tą tylną wnękę na rozładunek towaru. Dwie ścianki są za krótkie o 1.27mm a ściana tylna była też trochę źle zaprojektowana. W załączniku jest poprawka (do wycięcia na kartonie 1.27mm).

Jest też jednak dobra wiadomość. Jak wyciąłem okna, złożyłem schodki, wstawiłem drzwi i zamontowałem na wtyk daszek nad nimi... to zapragnąłem sam stanąć w kolejce bo podobno coś rzucili. W ten weekend będę projektował jeszcze jeden budynek więc w razem z nim ów tył sklepu pójdzie do powtórnego wycięcia.

Teraz jak przyszła wycinanka i mniej więcej wiadomo jakiej grubości można co osiągnąć z którego materiału (@kotebi @Heniek_Star i @Acid Rain 1973 - tak tak, wiem, amator ze mnie... dopiero zaczynam zabawę w projektowanie) to można też kratę zrobić laserem.

Tak więc czekamy dalej. A tak na zachętę...

IMG_1354.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#28
Jeszcze kilka zdjęć z modelu złożonego tak na "sucho" i bez tylnej ściany. Do złożenia potrzebna będzie szpachlówka (ja używam Tamiya) i podkład do malowania (też Tamiya).

Do środka będzie można włożyć zestaw skrzynek z warzywami od Preisera. Przy okazji drugiego projektu zrobię też taką tradycyjną wagę sklepową (taki odwrócony trójkąt, nie wiem jak to lepiej opisać) i się wstawi do środka ladę, półki (które też zaprojektuję). Dział mięsny - wiadomo - puste haki! :)
 

Załączniki

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#29
Bardzo fajnie to wygląda. IMHO warto przemyśleć taki sposób łączenia ścian jaki proponujesz (z tymi piórami wpustowymi). Ma to sens przy konstrukcjach przenoszących większe obciążenia, w tym przypadku tylko zwiększa ilość miejsc do szpachlowania i dokładasz sobie roboty. Chyba lepiej zrobić to na prostą zakładkę a najlepiej na łączenie szlifowane pod kątem 45 stopni. Podobnie z wpuszczaniem ścian wewnętrznych oraz podłogi.
 
#31
Bardzo fajnie to wygląda. IMHO warto przemyśleć taki sposób łączenia ścian jaki proponujesz (z tymi piórami wpustowymi). Ma to sens przy konstrukcjach przenoszących większe obciążenia, w tym przypadku tylko zwiększa ilość miejsc do szpachlowania i dokładasz sobie roboty. Chyba lepiej zrobić to na prostą zakładkę a najlepiej na łączenie szlifowane pod kątem 45 stopni. Podobnie z wpuszczaniem ścian wewnętrznych oraz podłogi.
dokładnie ttez tak uważam. taką konstrukcję zrobiłem w budynku Zaniemyśla ale potraktowałem ją jako szkielet wewnętrzny i na nią przykleiłem ściany boczne. W mniejszych budynkach wystarczy klejenie zaszlifowanych pod katem 45 st ścian - dużo mniej pracy ze szpachlówką. Bryła tego sklepiku przefajna!
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#32
W sumie macie chyba rację z tymi wpustami. Jakoś mi się wydawało że przez to będzie się łatwiej składało budynek bo wszystko wchodzi tam gdzie powinno i jest od razu pod kątem prostym. Szpachlowanie to niewiele roboty ale trzeba zrobić.

Półki będą zrobione jako wycinanka na zakładki z tego samego materiału jak okna i drzwi (brązowa tzw. "laser board").

@Ty5 - o takie wagi mi chodziło!
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#37
Tak, tyle że te nie przekonały mnie te nadrukowane okna i bardziej nowoczesny kształt. Chciałem coś bardziej klasycznego :)
[DOUBLEPOST=1446325530][/DOUBLEPOST]
Budynek piękny!(y) Walter jest człowiekiem mega zdolnym i klimat który tworzy jest obłędny:rolleyes:. Dla mnie ten sklepik jak i całość to arcydzieło(y).
Dziękuje za miłe słowa. Staram się jak mogę ale daleka droga jeszcze przede mną :oops: