• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklep GS

Reakcje
45 1 5
#1
Witajcie,

chodzi o wymiary takiego sklepu jak na zdjęciu. Czy orientuje się ktoś jak wysoki jest taki budynek, jaka jest szerokość itd. (nawet przybliżone wymiary)? Mogę w zasadzie odczytać to ze zdjęcia jeśli ktoś mi powie ile takie drzwi wejściowe mają wysokości?
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#2
Drzwi dwuskrzydłowe, jedno wygląda na dość wąskie , może 600-700 mm, wysokość pewnie 1900- 2000 mm , i tak nie zdejmiesz dokładnych wymiarów, ale można popuścić wodze fantazji i zbudować całkiem przyjemny model.
Zakładam że drugie skrzydło drzwi jest takie samo, ale ponieważ go nie widać może być szersze.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#4
Niedaleko mnie stoi praktycznie identyczny budynek po sklepie. Teraz już do rozbiórki szykowany. Byłem nawet koło niego dzisiaj na spacerze z dzieciakami.
Napisz jakie wymiary są co potrzebne to spróbuje je zdjąć. Wszystkie?
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#5
Zaqu - w sumie to tyle ile się da! :) Najbardziej chyba by się przydał tył sklepu. Ale jak nie dasz rady to też się nic nie stanie... siedzę teraz i liczę cegiełki i dłubię w AutoCad coś podobnego jak na rysunku. Jeśli będzie zainteresowanie to wrzucę ten plik w tym wątku. Każdy będzie sobie wtedy mógł takie cudo wyciąć.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#6
Powinno być miejsce na forum do zamieszczania takich plików z różnymi ciekawymi rzeczami, do pobrania za free, odnalezienie czegoś w różnych tematach, niemożliwe.
Wrzucaj, jesteśmy chętni i zainteresowani.:)
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#8
Resuje się... Powoli ale się rysuje. Ściana przednia, boczne i tylna z taką małą niszą i rampą do wyładunku towaru z tyłu sklepu. Do tego podłoga. Jutro schodki, okna itd. Trzeba jeszcze zrobić w tych ścianach wycięcia na okna. Potem jeszcze przejrzeć cały projekt pod kątem poprawności w składaniu (takie ćwiczenie wyobraźni) i można wysyłać do cięcia laserem.
 

Załączniki

OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#13
Teraz pora na okna. To co widać na samej górze to ścianka działowa oddzielająca część sklepową od magazynowej.

Z innej beczki. Takie sklepy przeważnie w oknach miały kraty. Tego się nie da (tak mi się wydaje) wyciąć laserem w kartonie/papierze lub innych takich aby miały zadowalającą grubość. To samo z fototrawieniem a już na pewno nie lutowanie z drucików. Co sądzicie o pomyśle takich "faux-kratek" tzn. nadruk na folii i wstawienie w pewnym odstępie od okna do środka budynku?
 

Załączniki

OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#17
@Zdrada69 - chodzi głównie o grubość. Chociaż teraz jak patrzę to może rzeczywiście też narysować i dać do trawienia... Hmmm... pomyślę. Ale to by musiał wtedy na projekt spojrzeć ktoś kto takie rzeczy do trawienia rysuje. Laser mam w miarę opanowany ale trawienia jeszcze nie robiłem.