• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Dziękuję koledzy za opinie. Aż chce się modelować... :)
Pomieszałem jeszcze trochę i kolor mam prawie taki sam jak podwozie. Zgodnie ze starym powiedzeniem, że „lepsze jest wrogiem dobrego”, to już go nie zmieniam.

FIAT 039 kolor.jpeg



Teraz czas na tylne drzwi. Muszę się dowiedzieć jaki miały kolor, bo z dostępnych zdjęć nie do końca wiem, czy były białe, czy może w kolorze aluminium?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Dłuuuuga przerwa była u mnie spowodowana dużą ilością pracy i totalnym brakiem czasu na modelarstwo. Ale ostatnio trochę się zmobilizowałem i próbuję zakończyć projekt z Fiatem.
Dzięki koledze z sąsiedniego forum nabyłem kalki i położyłem, Co prawda gruba jest folia i pomimo kilkukrotnego lakierowania przed i po położeniu są widoczne, no ale… Zrobiłem też podsufitkę, a i zderzak przedni jest praktycznie gotowy.

FIAT 042 kalki.jpeg
FIAT 043 kalki.jpeg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Fajny projekt, oby się te grube kalki na koniec nie odbiły czkawką. Będziesz pluł sobie w brodę (nie na Brodę). Jak masz możliwość to może jednak lepiej to zmień.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Na grube kalki daje się płyn zmiękczający pod kalkę i drugi płyn na kalkę , wtedy efekt jest trochę lepszy , a na to dopiero lakier bezbarwny :)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Na niektóre kalki to nawet płyny nie działają.
Coraz bliżej końca.
Maciek jesteś pewien że te tylne drzwi powinny być białe?
Są jakieś zdjęcia tych Fiatów od tyłu?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Na grube kalki daje się płyn zmiękczający pod kalkę i drugi płyn na kalkę , wtedy efekt jest trochę lepszy , a na to dopiero lakier bezbarwny :)
Dałem od Microscale. Niestety nie pomogło.

Na niektóre kalki to nawet płyny nie działają.
Coraz bliżej końca.
Maciek jesteś pewien że te tylne drzwi powinny być białe?
Są jakieś zdjęcia tych Fiatów od tyłu?
Tak, Drzwi były białe. Poniżej fotki, jak na razie lepszych nie znalazłem:


Fiat 190NC 027.jpg


Fiat 190NC 028.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No może to i jest białe, trochę trudno stwierdzić na tych zdjęciach. Wykluczyć się nie da. Mi zawsze się wydawało patrząc po zdjęciach innych pojazdów Pekaesu że takie drzwi były aluminiowe jak boczne burty.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki