• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Bardzo mi się podoba w takich kolorowych barwach. To robiłeś opierając się na jakiejś podstawie czy to Twoja własna wizja twórcza?
Tak Heniu, masz rację. Większość była zielona i wnętrze miała jednolite.
Nie mam zdjęć kolorowych, a i dziś nie przypomnę sobie, czy w tamtych czasach był to ZIŁ, czy jeszcze ZIS, ale taki mi się kołacze po głowie, jeżdżący w moich okolicach. Miał właśnie zieloną kabinę i szarą skrzynię. Natomiast wnętrze, to moja własna wizja tego samochodu. W sumie to i tak niewiele widać przez te małe szyby, ale jakoś całe czarne wnętrze mi się nie podobało.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
No to projekt "Star C25" prawie zakończony, ale…:X3:, zapomniałem jeszcze, że trzeba uzbroić ramę w podest… bo jest dziura i widać niepełny tłumik itd.

Star 25 na C25 1-43 051.jpeg



Zatem trzeba dać tam jakąś blachę ryflowaną. Ostatnio znalazłem taki ryflowany polistyren w sklepie u Kotebiego: KLIK i powiem, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. :cool:
Świetna sprawa, przy tej cenie to jest naprawdę dobry materiał imitujący blachę ryflowaną. (y)
Po podkładzie wygląda tak:

Star 25 na C25 1-43 052.jpeg



teraz kolor:

Star 25 na C25 1-43 053.jpeg



i po przeschnięciu przymiarka i doklejenie:

Star 25 na C25 1-43 054.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Widzę że teraz na warsztacie u Ciebie to głównie 1/43 :)
Tak Marcinie. Jak patrzę na te modele to jakoś chce mi się je poprawić, a przy ich cenie, to nawet jak się coś nie uda to nie będzie wielka szkoda w budżecie modelarskim. Zawsze brakowało mi takich modeli z mojego dzieciństwa. Jakoś nie mam na razie ochoty brać się za wydruki, choć patrząc na poczynania kolegów, to powinienem też ruszyć ten temat. No ale jak na razie próbuję coś poprawić w tych większych i choć trochę je urealnić, żeby przypominały mi moje jedne z fajniejszych czasów.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Dzięki Piotrze. Wkurza mnie jeszcze ta góra plandeki od tyłu. Mam ochotę wyciąć górny brzeg i wkleić element z imitacją mocowania plandeki z linką. Natomiast z przodu trzeba będzie to zrobić jakoś inaczej, jeszcze nie mam pomysłu na zrobienie takiego mocowania plandeki.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
Też mnie to zaciekawiło, żadnego wyraźnego zdjęcia, czy rysunku w sieci .. spróbujmy to wyjaśnić.
Wg mnie podstawą był ceownik przymocowany do ramy. Na obu końcach tego ceownika zamocowane na zawiasach dwa profilowane ramiona, trzymające (ściskające) dwa koła zapasowe, elementem napinającym całą konstrukcję jest linka stalowa lub łańcuch umieszczony w górnej części obu ramion, złączony jednym końcem na stałe na jednym z tych ramion, a zaczepiony hakiem o uchwyt na drugim ramieniu, .Całość napina śruba rzymska.Nie wiem tylko, czy jest coś pomiędzy obu kołami na środku tego ceownika.W tej konstrukcji nie występuje żaden dodatkowy stelaż.
Do wykonania tej konstrukcji idealnie nadaje się ceownik (odpowiedniego wymiaru) firmy evergreen, który można wygiąć nawet na zimno.Tu przykład tak na szybko wykonania tego detalu.

od 4 minuty 52 sekundy, koło zapasowe blokowane od zewnętrznej strony, ruchomym(odchylnym) profilowanym ramieniem z uchwytem jest jednak spięte łańcuchem po oponie do stałej blokady, zamontowanej po środku ramy.Ten model Stara 21 jest bardzo starannie odrestaurowany i myślę, że na tym egzemplarzu właściciel nie uprawiałby byle jakiej fantazji, tylko to mocowanie dokładnie odtworzył tak jak to było w tamten czas robione, myślę, że teraz będzie szansa na dokładne dowiedzenie się co do szczegółów tego tak tajemniczego elementu.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Ciekawy filmik. Dzięki kolego @Hoart.
Być może tak było rozwiązane mocowanie pojedynczego koła zapasowego, choć nie wydaje mi się, żeby fabrycznie tak zrobili. No ale ja nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak to było w rzeczywistości w tamtych latach mocowane. Jedno jest pewne, to bardzo fajny film do zrobienia modelu wywrotki. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki