• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Temat zarósł pajęczyną i trzeba go trochę odświeżyć.
Naszło mnie dziś i spróbowałem trochę poprawić Stara 21 z DeA w skali 1:43. Rozbieranie wydawało się proste, ale mój okazał się mocno poklejony. Niestety, ale zabudowa szambiarki jest przyklejona do ramy, a pracownik producenta nie szczędził kleju... :mad: Beczka przy rozklejaniu trochę się rozpadła, ale klej pozwolił powrócić jej do pierwotnego wyglądu...
Postanowiłem zmienić kolor zderzaka oraz felg na czarny i teraz sobie schną.

001 Malowane na czarno.jpeg



Postanowiłem też zamienić zabudowy ze Starem 25. Skrzynia od Stara 25 idealnie pasuje do Stara 21 i nic nie trzeba nawet przerabiać. Przykręca sję ją śrubkami i tyle. Natomiast beczka szambiarki wymaga troszkę przeróbek. Trzeba dopasować ją do ramy, poza tym błotniki trzeba obniżyć o około 2,5mm. Więc nożyk w dłoń i tniemy. Żeby lepiej się trzymało przy sklejeniu, to nawierciłem otwory i zamontowałem kołki z drutu 0,5 mm.

002 Błotniki tylne.jpeg

003 Błotniki tylne.jpeg



Pozostała przymiarka na sucho

004 Przymiarka strona prawa.jpeg
005 Przymiarka str lewa.jpeg



Teraz muszę wymyślić jakieś kolory do wnętrza kabiny, bo ten czarny jest przytłaczający. ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Dziś w trakcie dnia niewiele udało się zrobić.
Pomalowałem wnętrza kabin, trochę za jasny szary mi wyszedł w stosunku do koloru kabin, ale tak to jest jak się dobiera kolor „na oko” mieszając czarny z białym. Na razie tak zostaje. ;) :)

009 Kabiny Star.jpeg


W międzyczasie, jak schną wnętrza przymiarka na sucho skrzyni do Stara 21.

00-star-21-przymiarka-skrzyni.jpg



Nadszedł wieczór i znalazłem troszkę czasu, więc pobawiłem się pędzelkiem i farbkami… ;) Myślę, że tak już może zostać. :)

011 Kabiny Star.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Kabiny już złożone, star 25 się jeszcze klei.

012 Kabina Star 25.jpeg
013 Kabina Star 25.jpeg
014 Kabina Star 21.jpeg
015 Kabina Star 21.jpeg
017 Star 25 klejenie blotników.jpeg


--------------------------------------------------------------------

Projekt Star 21 skrzyniowy uważam za zakończony.


016 Star 21 skrzyniowy.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki