• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Niektóre elementy lepiej jest chromować cieniutką folią metalową (na przykład Bare Metal) rozprowadzoną na specjalne, lepkie kleje (min. Micro Metal)
Ciekawa wiadomość, ale gdzie taką folię można kupić? Próbuję znaleźć w Polsce, ale na razie nieskutecznie. :(
Jak już coś znajdę, to albo za gruba, albo nie podają grubości. :mad:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
a ja się zastanawiam czy ten mołotow nadaje się do aerografu...
Nadaje się. Już próbowałem i nawet fajnie się rozprowadza. Tylko potem powłoka jest bardzo wrażliwa na dotyk. :mad: Może za krótko czekałem, ale po 2 dniach schnięcia jeszcze jest wrażliwe. Teraz zostawiłem na tydzień, zobaczę co będzie dalej...
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Niestety nie mam pojęcia czy ktoś w Polsce to sprzedaje. Znalazłem to np. na eBayu https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.com/ulk/itm/362520012880

Uważaj na opisy bo opakowania są takie same a w środku różne rodzaje folii.
Jeszcze Maćku nie zauważyłem a na opakowaniu pisze, że mają już klej. Ja przyznam się że jeszcze nie używałem konkretnie Bare-Metal ale mam jeden w domu i jak chcesz, to napisz mi jaki element potrzebujesz pochromować a ja zrobię test czy warto Ci to kupić. Ja kiedyś używałem klej Micromark i płatki metalu ze sklepu dla artystów. Tamte nie były samoprzylepne.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
A u mnie katastrofa. :mad::mad::mad: Parę dni temu wziąłem się za kabinę Steyra, pomalowałem to i owo, a dziś postanowiłem położyć na to wszystko lakier bezbarwny matowy. Miałem puszkę lakieru samochodowego firmy Mipa Winner, no i prysnąłem. Jak do tej pory to nie miałem problemu z tym lakierem, ale niestety, wcześniej położone farby się zwarzyły. Myślałem, że szlag mnie trafi. :eek::mad: No to kabina poszła do płynu hamulcowego DOT-3. Moja wściekłość osiągnęła zenit jak wyjąłem kabinę. Okazało się że to plastik się uszkodził. :cenzura::cenzura::cenzura: No i mam przerwę w dokończeniu Steyra, a kabina teraz wygląda... :mad::devil::cenzura:

Steyr kabina uszkodzona 01.jpg
Steyr kabina uszkodzona 02.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Maćku, stara zasada praczek: sprawdzić na niewidocznym miejscu... Mam dwa Actrosy Herpy które postanowiłem pobrudzić, niebieski i bordowy. Jeden ładnie przyjął "pył" na bazie olejnej, w drugi się wżarł i zniszczył plastik..
Powodzenia życzę.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Cześć!
Ja polecam Tamiya - Liquid Surface Primer! Są różne gradacje i zacząć od 500, poprzez 1000 i 1500 położyć na finał. Po każdej warstwie delikatne polerowanie papierem 800-1000 i finalnie 2000. Kilka różnych "dzieł" już tym sposobem uratowałem.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Cześć!
Ja polecam Tamiya - Liquid Surface Primer! Są różne gradacje i zacząć od 500, poprzez 1000 i 1500 położyć na finał. Po każdej warstwie delikatne polerowanie papierem 800-1000 i finalnie 2000. Kilka różnych "dzieł" już tym sposobem uratowałem.
Pozdrawiam.
Dzięki. Właśnie zaczynam i na razie papier 800. Te specyfiki to muszę dopiero kupić, bo nie mam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki