• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Z zasysaniem bedzie problem bo te lezki sa super male. Ale... Mozna zrobic negatywowa matryce w blaszce (trawione) - wg Twojego pomyslu ale bez otworow na podsys. Sam proces formowania polegal by na przewalcowaniu rozgrzanej plytki z tworzywa sztucznego na tej wlasnie matrycy metalowej. Rozdzial plytki nastepowal by po ostudzeniu elementow lub w ostatecznosci po zanurzeniu calosci w plynnym azocie ;)
Dzięki kolego za dobre rady. Może w takim razie zrobisz taką formę, przewalcujesz płytki z tworzywa sztucznego i zaprezentujesz nam swoje prace...
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
No nie wiem, co wejdę do apteki, to te opakowania mnie kosztują minimum pięć dych... ;)
Ale kupujesz je w innym celu. A potem puste opakowania wysyłasz do "koszalina".

Wiesz Grzesiu… Ja zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem dawno, w czasach gdy wielu z obecnych na forum kolegów nie było jeszcze nawet w planach…;)
W tamtych czasach nie było sklepów modelarskich (poza Składnicą Harcerską), nie było internetu, dzięki któremu można dziś zrobić zakupy na całym świecie. Co więcej… nie było też takich drobiazgów modelarskich ani takich technik pozwalających na fototrawienie, czy też wydruk 3D. Wtedy, dla modelarza, każdy drobny element to był materiał modelarski. Wykorzystywało się wszystko, co się tylko w ręce nawinęło. I to mi zostało. Dlatego często staram się wykorzystywać fragmenty niepotrzebnych już nikomu i gotowych do wyrzucenia rzeczy. Przykładem jest właśnie wytłoczka od leków. :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Żeby pokazać dokładnie fakturę tej wytłoczki to pomalowałem jedną stronę właśnie jedną stronę stopni, które mają być na górze zbiorników:

Stopnie 06.jpg



W powiększeniu wygląda to tak:

Stopnie 07.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Ale kupujesz je w innym celu. A potem puste opakowania wysyłasz do "koszalina".

Wiesz Grzesiu… Ja zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem dawno, w czasach gdy wielu z obecnych na forum kolegów nie było jeszcze nawet w planach…;)
W tamtych czasach nie było sklepów modelarskich (poza Składnicą Harcerską), nie było internetu, dzięki któremu można dziś zrobić zakupy na całym świecie. Co więcej… nie było też takich drobiazgów modelarskich ani takich technik pozwalających na fototrawienie, czy też wydruk 3D. Wtedy, dla modelarza, każdy drobny element to był materiał modelarski. Wykorzystywało się wszystko, co się tylko w ręce nawinęło. I to mi zostało. Dlatego często staram się wykorzystywać fragmenty niepotrzebnych już nikomu i gotowych do wyrzucenia rzeczy. Przykładem jest właśnie wytłoczka od leków. :)
Są takie jednostki, które do dzisiaj mają pudełeczka i pojemniczki, z tak zwanymi "przydasiami"! Jestem tego najlepszym przykładem!
Natomiast wytłoczki od leków, tudzież- folijki z papierosów- w epoce "przedfototrawiennej", były niezastąpionym materiałem na pomosty i tego typu produkcje!
Przepraszam za zaśmiecanie, ale wspomniałem sobie na widok działań Maćka!
Pozdrawiam.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dzięki koledzy za opinie.
Dziś jeszcze taka wstępna przymiarka ułożenia stopni na zbiornikach. Nie wiem tylko, czy tego górnego nie zwęzić do wymiarów dolnego?:confused::rolleyes:

Stopnie 08.jpg
Stopnie 09.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Ostatnio trochę zastoju, bo pracy dużo, ale po troszku się coś tam dzieje. Próby z polistyrenem i przymiarki maskowania niedoskonałości herpowskiej formy tego ciągnika.

Osłony 01.jpg
Osłony 02.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Jestem ciekaw projektu bo jest to wyzwanie . Ilość kół jest imponująca i pozbieranie materiału na ten składa musiało trochę potrwać.
Jedno co mi nie do końca pasi to te 3 osie w ciągniki, a tak czekam na efekt końcowy.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
A ten spoiler to wyleci?
Jeszcze nie wiem. Jak na razie to podoba mi się właśnie z takim wielkim chromowym spojlerem. Zobaczę, jak zestaw będzie się prezentował po wykończeniu. Tu problemem jest sama kabina, bo Herpa zrobiła ją za wysoką, i to szczególnie za wysoka jest część z szybami. Trzeba pokombinować z dodatkami, które optycznie zmniejszą wysokość kabiny. Także ten spojler, właśnie przez swoją wielkość może i pozostanie.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Spoiler bym pozostawił, chromu w takich pociągach nigdy za wiele. Można ewentualnie dać jakieś logo z kangurem, ale to tylko moje zdanie. Podziwiam postęp prac i trzymam kciuki za powodzenie.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Właśnie dyskutujemy o kierowcy "Azjacie" w wątku Grzegorza - Klik, a ja ostatnio wykorzystałem zaprojektowaną przez Grzegorza figurkę jako dawcę i zrobiłem siedzącemu Azjacie "przeszczep głowy". Wyszło tak.

IMG_5186.jpg


Po pomalowaniu wygląda całkiem fajnie:

IMG_5197.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki