• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Steyera z takim kiprem zawsze jakoś kojarzę z pomarańczową kabiną, ale czerwony też mi się podoba (y)
Patrząc na Twoje kolejne prace aż żal że nie mam obecnie miejsca na takie prace bo chętnie bym coś wyprodukował od podstaw :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Steyr czeka na wenę malarską :gwizd: a ta nie nadchodzi. :confused: Niestety.
Za to udało mi się wreszcie zgromadzić trochę "gratów" i podjąłem próbę zrobienia sobie zestawu na wzór australijskich pociągów drogowych.
Na początek Peterbilt z Herpy (a dokładniej z Promotexu), a niżej taka przymiarka.

Kenworth oryginał.jpg
Pociąg drogowy przymiarka 01.jpg
Pociąg drogowy przymiarka 02.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Oczywiście wkradł mi się błąd i ciągnik to Peterbilt. Już poprawione.
Peterbilta udało się rozebrać bez strat (niestety był poklejony :mad:) i taka mała przymiarka z dodatkowymi elementami.

Peterbilt przymiarka 01.jpg
Peterbilt przymiarka 02.jpg
 
J

Jurek ST44

Gość
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Dziś ciąg dalszy prac. Wózek już pomalowany i czas wziąć się za kabinę. Aha... Malowanie jakie jest - takie jest, ale malowałem pędzlem, bo nie chciało mi się rozkładać aerografu... ;)

Dolly 04.jpg



Wnętrze kabiny jest archaiczne :shock: , takie jak kiedyś, dawno temu Herpa je robiła.

Kabina 01.jpg
Kabina 02.jpg



Po ścięciu kierownicy zostaje dziura. Coś tam podziałałem i zalepiłem.

Kabina 03.jpg



Potem oczywiście piłowanie,

Kabina 04.jpg
Kabina 06.jpg



a w międzyczasie taka tam przymiarka...

Kabina 05.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Wnętrze poklejone i chyba kabinę już taką zostawię, bo za dużo przez te niewielkie szyby nie będzie widać, a i więcej nie chce mi się po prostu poprawiać…
Dodam tylko, że układ zegarów na desce jest zupełnie fikcyjny.

Kabina 07.jpg
Kabina 08.jpg



Aha... Zrobiłem dwie dźwignie zmiany biegów. Wiem, że nie będzie tego widać, ale… ;) to tak dla próby. :)

Kabina 09.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Stopnie to wytłoczka z pet? Wyglądają jak przezroczyste.
Powiem ci, że przy eksperymentach z szybą syreny powstały mi przypadkiem różne ciekawe faktury i pomyślałem o tym, by blachę w łezki, falistą i np dachówkę powytłaczać.. Ale miałem wątpliwości co do skali łezek, bo wychodziły oczywiscie odpowiednio większe niż te na blaszce. Utkwił mi w głowie koncept negatywu (zassanie łezek przez otwory wytrawione w blaszce), ale nie miałem okazji przetestować pomysłu.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Utkwił mi w głowie koncept negatywu (zassanie łezek przez otwory wytrawione w blaszce), ale nie miałem okazji przetestować pomysłu.
Z zasysaniem bedzie problem bo te lezki sa super male. Ale... Mozna zrobic negatywowa matryce w blaszce (trawione) - wg Twojego pomyslu ale bez otworow na podsys. Sam proces formowania polegal by na przewalcowaniu rozgrzanej plytki z tworzywa sztucznego na tej wlasnie matrycy metalowej. Rozdzial plytki nastepowal by po ostudzeniu elementow lub w ostatecznosci po zanurzeniu calosci w plynnym azocie ;)

Ale takie normalne lezki robi w blaszce Ostbahn (nowe srebro 0,2mm, 30x50mm). H0 oczywiscie ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Z zasysaniem bedzie problem bo te lezki sa super male. Ale... Mozna zrobic negatywowa matryce w blaszce (trawione) - wg Twojego pomyslu ale bez otworow na podsys. Sam proces formowania polegal by na przewalcowaniu rozgrzanej plytki z tworzywa sztucznego na tej wlasnie matrycy metalowej. Rozdzial plytki nastepowal by po ostudzeniu elementow lub w ostatecznosci po zanurzeniu calosci w plynnym azocie ;)

Ale takie normalne lezki robi w blaszce Ostbahn (nowe srebro 0,2mm, 30x50mm). H0 oczywiscie ;)
Oczywiście, że w blaszce są, tylko gdy potrzebujemy więcej, koszt pojedynczej blaszki zaczyna mieć znaczenie. A koszt wydmuszki jest nieporównanie niższy. Zakładając, że jakość na poziomie blaszki nie jest nam potrzebna.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Stopnie to wytłoczka z pet? Wyglądają jak przezroczyste.
Bo są przezroczyste. To gotowe plastikowe fragmenty wytłoczek od leków pozbawione folii.
Oczywiście, że w blaszce są, tylko gdy potrzebujemy więcej, koszt pojedynczej blaszki zaczyna mieć znaczenie. A koszt wydmuszki jest nieporównanie niższy.
Racja. Ale jak nie potrzeba dużych powierzchni to świetnie imitują taką blachę wytłoczki po lekach... :) No i są darmowe... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki