• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
O tu... Faktycznie uciąłem końcówkę linku...
Jako ładunek, jak mówią koledzy, faktycznie jest super. Ale gruz bym kopiował od kolegi @Jędrek K . :) zdaje się on tłukł młotkiem gruz gipsowy, ktory wygląda mi na robotę kolegi @hugwa, ale mogę się mylić. Swoją drogą jak patrzę na to twoje sklejanie, zaczynam jakoś tak, chyba z zazdrości, przeglądać ofertę kibri...
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Swoją drogą jak patrzę na to twoje sklejanie, zaczynam jakoś tak, chyba z zazdrości, przeglądać ofertę kibri...
Niestety, @Astro to jest taki wirus, którym się zaraziłeś, gdzieś, nie wiadomo gdzie. Będzie on teraz w twoim organizmie powodował chęć posiadania ładnych rzeczy, a najgorsze jest to, że z czasem się nasila. Kupujesz, kupujesz, kupujesz....., posiadasz, ale ciągle jakoś mało i mało.
No i jeszcze jedna ważna rzecz, jest nie uleczalny jedynie można go uśpić na jakiś czas, ale nie wiadomo kiedy się znów aktywuje i to ze zdwojoną siłą.

Maćku posłuchaj innych i wywal tego ogórka za kierownicy, Astro zrobi nowego.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Maćku posłuchaj innych i wywal tego ogórka za kierownicy, Astro zrobi nowego.
Jeszcze kabina nie przyklejona, także zawsze można go zmienić. W takim razie prace w pewnym momencie będę musiał przerwać i poczekać na odpowiedniego kierowcę...
Dzięki wszystkim za rady... :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
dziś byłem na jednej z moich budów i przyglądałem się jak chłopaki robili wykop. Urobek zwany piaskiem gliniastym, w sporych grudach wyglądał wypisz-wymaluj jak zawartość Twojej wywroty, Maćku.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Teraz, za radą paru kolegów używałem pigmentów Valejo. Rzeczywiście fajniej się nimi pracuje niż suchymi pastelami. :)
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Pigmenty mają drobniejszą gradację i lepiej przywierają. Pastele są fajne do rozjasniania dróg gruntowych i ewentualnie Asfaltu.
Ale wiesz, że sucha pastela to jest pigment? Tylko z lepiszczem :p Więc jak ją zetrzesz to dostajesz pigment. ;) A jak grubo sobie zetrzesz taką frakcję dostajesz.
Używam i pasteli i pigmentów, różnicy nie widzę :p No ale nie kupuję "modelarskich" :D Zapewne tu leży "magia" ;)
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Zależy jeszcze jak nakładasz, na sucho może to mieć jakieś znaczenie, na mokro praktycznie żadnego nie ma.

Aż sobie muszę kiedyś kupić taką wywrotkę do spatynowania... chyba, że ktoś mi swoją "pożyczy" do podrasowania :D

Saharynka brudzona pigmentami ze sklepu dla plastyków, pastelami i zwykłymi humbrolami. Takie tam :D
DSC_7297 copy.jpg
(wrzucam, żeby nie było że pisze teoretycznie)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki