• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
Maćku tutaj podkontenerówka to raczej by za dużo było jak na takiego stara . One z tymi naczepami 1-osiowy tworzyły zestaw 12 ton DMC . Ja się raczej z inną niż jedno-osiowa ze starem nie spotkałem .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
Bartku, jeździły te Stary z kontenerami, tylko miały jednoosiową podkontenerówkę. Popatrz sobie na taką fotkę oryginału:
Zobacz załącznik 432886
Fotka zapożyczona ze strony http://www.truck-spotters.eu/index.php?topic=21.20
Tak Maćku jest to zabudowa kontenerowa ( najczęściej do przewozu mebli ) ale tak jak Bartek napisał zestaw Stara DMC jest za niskie by wozić morskie kontenery 20 stopowe :)
[DOUBLEPOST=1478980902][/DOUBLEPOST]A i tego kontenera nie zdejmiesz z tej naczepy na zdjęciu to jest jedna całość :)
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dotarły do mnie suche pastele i trochę popróbowałem brudzenia. Powiem, że pierwszy raz używam suche pastele i bardzo mi się to podoba.
Teraz proszę o oceny, bo spróbowałem trochę poprawić moją herpowską Ifę. Nie patrzcie na boki opon, bo są do wyczyszczenia.

IMG_3446.jpg
IMG_3447.jpg
IMG_3448.jpg
IMG_3449.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Super to wychodzi. Dodałbym zaschnięty brudek na bokach opon i prysnąłbym błotem spod koła na drzwi.
Ostatnio, przed mrozami, na jednej z budów jak actros wanna próbował się wyrwać z brei błota to chlapnął na jakieś 15m. Cała elewacja budynku do mycia była. Ale wyjechał :)
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Fajnie wyszło!
Czy mógłbyś w kilku słowach opisać, jak używasz fixera do pigmentów? Robisz papkę z pastelą, czy pryskasz z wierzchu?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Fajnie wyszło!
Czy mógłbyś w kilku słowach opisać, jak używasz fixera do pigmentów? Robisz papkę z pastelą, czy pryskasz z wierzchu?
Najpierw kupiłem w sprayu Fiksatywę firmy Koch-I-Noor. Miała być matowa, ale jak prysnąłem na model to tam, gdzie nie było nałożonych pasteli model zaczął się świecić. Tragedia... Zmyłem to... Na szczęście udało się bez strat. Potem kupiłem Pigment Binder i najpierw wymieszałem z pastelami i nakładałem papkę. Fajnie to wychodzi i tak jest nałożony pigment rdzawy. Potem spróbowałem najpierw nałożyć kropelki Bindera, a na to posypać pastele i tak jest nałożona imitacja piasku/ziemi. Obydwa sposoby mi się podobają i obydwa dają podobny wygląd.
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Dziękuję!
Rzeczywiście wygląda , jak po wyjeździe z budowy! Podoba mi się tekstura. Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, np. na zderzaku pozostaje efekt "pylistości".
Ja używam Wash AK, które posypuję pigmentami, ale później trzeba pryskać lakierem bezbarwnym.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Podoba mi się Maćku ta wywrotka a nawet bardzo mi się podoba.(y) Ja też tak jak sugerują koledzy psiknął bym lekką mgiełką satynowego lakieru. Ale tak też jest naturalnie, zawsze mógł być wtedy deszczowy dzień;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Ja też tak jak sugerują koledzy psiknął bym lekką mgiełką satynowego lakieru.
Muszę spróbować, tylko pewnie trzeba najpierw zamaskować szyby. Ta Ifa jest tak złożona, że kabina trzyma się na 6 zatrzaskach i nie mam jak jej oddzielić od podwozia, żeby nie połamać zaczepów... :mad:
No i trzeba kupić ten lakier... ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Muszę spróbować, tylko pewnie trzeba najpierw zamaskować szyby. Ta Ifa jest tak złożona, że kabina trzyma się na 6 zatrzaskach i nie mam jak jej oddzielić od podwozia, żeby nie połamać zaczepów... :mad:
No i trzeba kupić ten lakier... ;)
Zawsze możesz przetrzeć drobnym papierem. Zrobi się naturalny mat :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki