• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Jeżeli udało się złożyć Orlika od SDV to z tym nie powinno być większych problemów. Dołączam się do pytania Szczypiora.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#22
Na zdjęciach jakość odlewów wygląda bardzo dobrze, w rzeczywistości też tak jest ?
Tak, jakość wykonania dużo lepsza. Można porównać do jakości spasowania plastików w modelach koreańskich i np w BMW. Choć i tu są drobne mankamenty. Zobaczymy jak mi to wyjdzie.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#24
Mało czasu, więc i prace idą wolno. Ale w poprzednim Orliczanie ( tym z SDV), udało mi się zmniejszyć tylne światła. Wykorzystałem fototrawione blaszki z Haulera. Poniżej porównanie z pierwotnie zrobionymi światłami:

IMG_6024.jpg




Oczywiście zmniejszyłem też trójkąty odblaskowe na tylnej belce, bo poprzednie były za duże.
Wczoraj udało się to wszystko wkleić i obecnie Orliczan z SDV wygląda tak:

IMG_6030.jpg

IMG_6031.jpg




Natomiast w obecnie robionym Orliczanie z MM Brno udało mi się ostatnio trochę pomalować i teraz wygląda to tak:


Orliczan MM Brno 005.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#26
Dziś mój żywiczny Orliczan już złożony, ale jeszcze buda nie sklejona z podwoziem. A wygląda tak:

Orliczan MM Brno 007.jpg
Orliczan MM Brno 008.jpg
Orliczan MM Brno 009.jpg
Orliczan MM Brno 010.jpg
Orliczan MM Brno 011.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#27
Robota idzie cały czas do przodu.;)
Tak Cię temat ciężarówek pochłonął że, opuściłeś się z prezentacjami osobówek.:D
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Fajne te naczepy,mimo że pracochłonne,ale jak sam się przekonałem sklejając niedawno pierwszy model,jest to fajna robota.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Bardzo ładnie wygląda ten Orlik! Taki skromny i niby nie pozorny ale przyciąga oko na dłużej. Co do konia, może dla odmiany podpiąć by do niego jakąś Skode albo Romana? ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#32
Na razie tak na szybko podpiąłem Orliczana pod Maza, ale chyba lepiej będzie wyglądał z Jelczem lub z Liazem.

Orliczan MM Brno 016.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#34
Dzięki Marcinie za komentarze.
Podczas ostatniej sesji malarskiej, zająłem się takimi starymi naczepami. Dwie są jednoosiowe, a jedna dwuosiowa. Produkcja chyba stary Permot. Loga producenta nie mają, ale po kolorze plastiku i kołach tak mi pasuje.

Plandeka 002.jpg

Plandeka 003.jpg





Po wyjściu z "lakierni" wyglądają tak:

Plandeka 004.jpg

Plandeka 005.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#36
W weekend pozmieniałem koła, dorobiłem belkę ze światłami i wyszło coś takiego. Teraz muszę jeszcze zdobyć lub dorobić nóżki, bo do dwóch mi brakuje.

Plandeka 006.jpg
Plandeka 007.jpg
Plandeka 008.jpg
Plandeka 009.jpg
Plandeka 010.jpg
Plandeka 011.jpg
Plandeka 012.jpg
Plandeka 013.jpg
Plandeka 016.jpg
Plandeka 017.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#38
No właśnie w tym celu je przerabiałem. Teraz tylko jakieś PRL-owskie konie i w drogę.:)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
Jednoosiowa naczepa prześliczna! Wygląda jak żywa. Druga też by była fajna tylko efekt psują koła :( Wymień na jakieś ładne i będziesz miał swój kawałek PRL-u na półce :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki