• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#1
W tym temacie będę pokazywał moje próby sklejania modeli.

Ostatnio właśnie naszło mnie i zacząłem sklejanie naczepy Orliczan. Produkt SDV Model. Wykonanie tragiczne, dużo nadlewek, niedokładnie spasowane części. Pierwsze wieczory to próba spasowania części.

IMG_4635.jpg
IMG_4636.jpg
IMG_4637.jpg
IMG_4638.jpg


Pomalowałem felgi na kolor stalowy, ale niestety nie podobały mi się i przemalowałem. Podwozie wstępnie dostało kolor czarny satynowy. Po pierwszych przymiarkach wygląda tak:
IMG_4639.jpg
IMG_4640.jpg

IMG_4641.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
No to życzę powodzenia z tym "modelem".:DTragedia to malo powiedziane, ale jak udało Ci się ładnie to spasować.Czekam na kolejne relacje.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#3
Tak, trochę to trwało. Trzy wieczory i wreszcie jest co pokazać. ;)
Dziś próbowałem malarstwa, ale albo ja nie potrafię, albo ten aerograf... Buda ma położony biały podkład i schnie. Natomiast jeszcze dłubię przy podwoziu, bo nie dość, że brak takich drobiazgów jak np błotnik, to jeszcze to podwozie jest trochę za duże do tej budy. Zwęziłem trochę podwozie i wygląda lepiej. Błotniki robię z polistyrenu. Teraz schną po pomalowaniu.

IMG_4643.jpg
IMG_4644.jpg
IMG_4645.jpg
IMG_4646.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#5
Maciek podziwiam Cię że, zabrałeś się za taką pracę, ale teraz rozumiem że masz mniej czasu na forum, bo cały cenny czas pochłania sklejanie tego cuda modelarskiego.:ROFL:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#6
Oj "cudo" to jest naprawdę. Ale już wychodzę na prostą. Błotniki wklejone, trochę czasu zabrały mi światła, no i pierwsza warstwa aluminium.

IMG_4648.jpg
IMG_4649.jpg
IMG_4650.jpg
IMG_4651.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#8
NO to druga warstwa aluminium położona. Za jakąś godzinkę zdejmę taśmę maskującą to zrobię kolejne fotki.

IMG_4652.jpg
IMG_4653.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#9
Taśma zdjęta, tylna belka podszlifowana i jeszcze tylne światła. Trochę zdjęcia przekłamują, ale góra jest pomarańczowa, a dół czerwony. Ale to wina aparatu.

IMG_4655.jpg
IMG_4656.jpg
IMG_4667.jpg
IMG_4668.jpg
IMG_4669.jpg
 
M

Maverick

Gość
#13
No faktycznie fajnie wyszlo choc coś mi te jej swiatla jakoś "nie leżą", tak jakby za bardzo wystawaly? :niepewny: Może to tylko moje zludzenie.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#14
Światła są niestety do poprawy. Najbardziej pasowałyby tu blaszki fototrawione Haulera. Jak mi się uda dostać takie, to zmienię. W ogóle to one są chyba trochę za duże (mają 2mm średnicy), ale powiem szczerze, że zrobienie z polistyrenu kółka mniejszego to już duże wyzwanie. Prawidłowo powinny mieć nieco ponad jeden milimetr średnicy. Ale na razie muszą takie być.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#16
Ostatnio z czasem krucho, ale coś próbuję robić. Udało mi się zdobyć (dzięki naszemu czeskiemu koledze Tonito) model żywiczny naczepy Orliczan. Producentem jest MM Brno. Po rozpakowaniu wygląda to tak.

IMG_5975.jpg





Po jakimś czasie i rzucaniu różnych słów :mad: przy wycinaniu i oczyszczaniu elementów mam taki stan. Jak będzie więcej czasu to prace się posuną dalej.

IMG_5976.jpg


IMG_5977.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#17
Powodzenia , jak znam Twoje podejście do tematu to mimo przejściowych trudności wynik końcowy na pewno będzie OK.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#19
Dziś poszło wszystko do malarni i ma położony surfacer. Reszta prac musi poczekać, może w przyszłym tygodniu coś dalej dłubnę.

IMG_5978.jpg
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Na zdjęciach jakość odlewów wygląda bardzo dobrze, w rzeczywistości też tak jest ? Już teraz ta naczepa bardziej mi się podoba od poprzedniej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki