• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Dzięki Marcinie. Taki był właśnie zamysł na tą drogę. Zastanawiam się tylko, czy nie dodać jeszcze więcej ciemnego pigmentu dla zwiększenia ilości rozjeżdżonego błota pośniegowego? Nie mam doświadczenia i nie chciałbym, żeby nie zrobiło się za dużo tego błota.
To zależy czy to ma być diorama zaraz po opadach śniegu czy już właśnie rozjeżdżony , jak tak to po krawędziach można dać więcej wascha, i dobrze jakby się lekko błyszczał.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Maćku, jesteś mistrzem małych form. Ten śnieg jest rewelacyjny:love:. Ja od dwóch tygodni walczę ze śniegiem i lodem, bo mam robić makietę polskiej stacji na Spitsbergenie i ni cholery mi nic nie wychodzi. Jeszcze krę jakoś ogarnąłem ale śnieg to normalna porażka:cry:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dzięki Adamie. W naszej skali to łatwiej, ale w Twojej to rzeczywiście problem. Podejrzewam, że soda spożywcza będzie zbyt gruboziarnista.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
A może zmielić to dziadostwo młynkiem na pył... bo pudy wychodzą słabo. Foam od Vallejo też mi się nie podoba, Woodland za gruby, mąkę mieszałem, sól, cukier puder... Wszystko za grube, albo klucha się robi i powierzchnia wygląda jak zamrożony stolec...:sick: Skończy się chyba na gipsie z którego robię odlewy. No ale Twoja droga w sensie faktury i kolorystyki jest zajefajna. Naprawdę gratuluję(y)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dzięki raz jeszcze. Popróbuj zmielić, choć soda ma już bardzo drobne ziarenka. Posyp trochę, spryskaj lakierem, żeby utwardzić (tylko z dość dużej odległości, żeby nie zdmuchnąć sody) i zobacz czy przy Twoich modelach samochodów nie będzie zbyt grube ziarno.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dojrzałem wreszcie do zrobienia Pragi V3S. Model z SDV kupiony kiedyś tam... Leżał i czekał. No to wczoraj zacząłem.

IMG_0959.jpg



Jak rozpakowałem, to znów poleciało mnóstwo tzw. "przecinkowych" słów :mad:, bo jakość elementów ma dużo do życzenia. No i kolor. Jedyny prawidłowy to kabina, reszta to...:mad:

IMG_0960.jpg




No to trochę pokleiłem...

IMG_0962.jpg




Dziś przyszedł czas na malowanie... No i schnie... ;)

IMG_0965.jpg
IMG_0966.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dziś poszło drugie malowanie, kabina dostała światła (to też niezła gimnastyka :podstepny:, a dopiero na fotkach zobaczyłem, że są lekko przekrzywione i muszę poprawić:mad:), coś tam malnąłem we wnętrzu no i teraz będzie trochę przerwy, bo już czas do pracy wrócić. :D No a w wolnej chwili znów się coś tam podłubie... :)

IMG_0968.jpg
IMG_0969.jpg
IMG_0972.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki