• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Lustra, które wkleiłem do Stara 28 (można zobaczyć tu-klik) są troszkę za małe, bo to rozmiar do Nysy 522, ale innych na razie nie mam. Dlatego postanowiłem popracować troszkę nad lustrami założonymi przez DeA do tego Stara. Pociąłem ciutkę i zaczynają wyglądać lepiej. Zobaczymy co będzie po malowaniu.

Star 28 lusterka przeróbka 001.jpeg


Na tej fotce łącznie z lustrami od Nysy, tak dla porównania rozmiaru:

Star 28 lusterka przeróbka 002.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Długi weekend minął szybko. Miałem odwiedziny wnuka i z planów na modelarstwo zostały tylko późne wieczory, ale coś tam się udało podłubać.
Na warsztat trafiły kabiny Starów 20, 21 i 25. Trochę się podmalowało i zrobiło podsufitki.

Stary wnętrza 004.jpg
Stary wnętrza 005.jpg
Stary wnętrza 006.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Doceniam Twoją robotę Maćku, bo niewątpliwie podnosi walory tych modeli. Lecz o ile wnętrze kabiny jest widoczne /a i tak mocno ograniczone/ to zastanawia mnie sens robienia podsufitki?;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
to zastanawia mnie sens robienia podsufitki?;)
Tak jak Grzegorz napisał. Poza tym jak model stoi na górnej półce gablotki, to widać mocowania szyb do dachu kabiny. A tu jest to specyficzne, bo nity są czarne z metalicznym połyskiem.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Dzięki koledzy. :)
Właśnie reaktywuję swoją pierwszą gablotkę na modele, którą robiłem jakieś 16 lat temu. Dodałem jej nogi, bo jednak modele są ciężkie, a mój domek jest konstrukcji kanadyjskiej, także ściany nie są jakieś mocno wytrzymałe... ;)

IMG_3991.jpg
 

Monster3

Aktywny użytkownik
Reakcje
355 1 0
Gablotka super. Ja mam witrynę którą planuje lekko przerobić w tym celu. Ciekawi mnie jeszcze ten kalendarz. Czy i gdzie można takowy nabyć?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Ciekawi mnie jeszcze ten kalendarz. Czy i gdzie można takowy nabyć?
To jest kalendarz, który zrobił kolega z forum modeli w skali 1:43 motoshowminiatura i tam można było go kupić. W kalendarzu są zdjęcia modeli, które robił kolega @metall. Jest plan na zrobienie kalendarza na następny rok, ale to dopiero będzie organizowane na przełomie listopada i grudnia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki