• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklejane - mafo

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Maciek pozwolę sobie na uwagę. Ten błotnik wydaje mi się za długi i za wąski. Patrząc na zdjęcie oryginału i rysunek z książki zmieniłbym go.
Teraz mam wrażenie, ze za mocno zasłania koło. Pozwoliłem sobie na Twoim rysunku zaznaczyć jak ja bym to zrobił.

Star żuraw 020.jpg

Model szykujesz zacny - kibicuję zapowiada się świetnie :)(y)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Projekt Star 25 z żurawiem ŻS-4 uważam za zakończony. Idealny nie jest, ale zrobiłem tak jak umiałem z dostępnych materiałów.

Star żuraw 023 gotowy.jpeg


Do obejrzenia sesji zdjęciowej zapraszam do swojego tematu KLIK.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
domyślam się, że materiał to karton. Jakie ma wymiary?
Podstawą jest styrodur, płyty betonowe i płot to karton od kolegi Stefana ze sklepu klik. Karton jest malowany farbą w sprayu w kolorze Faller-beton, też ze sklepu od Stefana. No i jest trochę przybrudzony. A szczeliny między płytami wypełnione są przesianą ziemią z mojego ogródka. Teraz tylko muszę przybrudzić płot, bo taki za czysty... ;)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Będzie klimat PRL'u zapewne to jeszcze plamy oleju na nawierzchni się przydadzą. Kiedyś w Twoim temacie wspomniałem, że za podstawę do małych dioram używam XPS'a bo jego zaletą jest mała waga w porównaniu do płyt meblowych. Widzę, że zmieniasz powoli kurs z 1/87 na 1/43.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
Dodaj kępy trawy, może jakieś uszkodzone przęsła i będzie jeszcze lepiej.
trawa może się pojawi, ale płotu (przynajmniej na razie) nie będę zmieniał.

Kolega z sąsiedniego forum modeli w skali 1:43 zainspirował mnie do poprawy Stara 25 z żurawiem.
Wreszcie udało mi się dowiedzieć co to za element na rysunku Stara...

IMG_3630-kopia.jpeg


No to robię prądnicę. Nie mam takich rurek plastikowych, to wystrugałem ją z drewna. Osłona paska klinowego do napędu prądnicy jest z polistyrenu.

Star żuraw 024 prądnica.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 119

Podobne wątki